İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 500T Kayıp Otobüs izle

500T Kayıp Otobüs Gain İzle

500T Kayıp Otobüs Gain İzle
+ - 0

500T Kayıp Otobüs Gain İzle

İstanbul’da yaşayan yaşamayan herkes efsanevi 500T hattından haberdardır. 500T ülkenin en uzun şehir içi otobüs hatlarının başında yer almaktadır. Tuzla’dan Cevizlibağ’a kadar 70’ten fazla durağa sahip bir istikamette ilerler. Yani şehrin en doğusundan neredeyse en batısına kadar. Bu yüzden 500t’ye “Üzerinde güneş batmayan otobüs” denmektedir. Yolculuk süresi trafiğe bağlı olarak saatler sürebilir. Her gün binlerce kişi bu hattı kullanmaktadır. Otobüse bindiğiniz an resmen ucuz bir İstanbul turu yaparsınız. Asya’dan Avrupa’ya bir seyahat gerçekleştirirsiniz. Bu yüzden 500T ile alakalı halk arasında da birçok geyik yapılmaktadır. Mizahın konusu olan ender otobüslerden biridir.

500T Kayıp Otobüs Gain İzle

Murat Özsoy da bu otobüsle alakalı söylentiler ve hikayelerden yola çıkarak, otobüsü malzeme olarak kullanarak 500T Kayıp Otobüs’ün senaryosunu yazdı. Dizi yerli bir dijital platform olan Gain bünyesinde yayınlanmaya başladı. Yönetmen koltuğunda Murat Özsoy’un yanında Sinan Yabgu Ünal yer alıyor. Dizinin türü
Mockumentary yani sahte belgesel. Bu türde çok fazla yerli yapıma sahip değiliz. Bu açıdan baktığımızda büyük bir yenilik vaat ediyor. Oyuncu kadrosu da hayli geniş. Dizide daha çok ünlü olmayan oyuncular yer alıyor. Konusu ise kaybolan bir 500T hattı otobüsü. Aniden kaybolan otobüs ardında büyük bir gizem barındırıyor ve hem medya hem de güvenlik güçleri otobüsün bulunması için ellerinden geleni yapıyor.

500T Kayıp Otobüs Gain İzle

Bu arada ünlü komplo teorisyeni Ercüment Bey de konuya giriyor ve belgeselin başrolü olarak karşımıza çıkıyor. 500T içinde bulunan 44 yolcuyla birlikte kayıp. Otobüsün kaptanı o gün hattın normal seyrinde olmayan bir yola sapıyor ve bir anda ortadan kayboluyor. Tüm sır da burada başlıyor. O gün neler oldu? Kaptan kimlerle kavga etti? Suçlu kaptan mı? 500T kaybolmadan önce otobüsten inen Finlandiyalı turist kim? Bu işte yabancı güçlerin elleri mi var? 500t otobüsünü köhnemiş, iki katlı otobüslerini daha da geliştirmek için İngilizler mi kaçırdı? Kaptanın karısını aldattığı kadınlar kim? Facebook’ta bu kadınlar kaptanı nasıl etkiledi? Bunun gibi birçok soru cevap bulmayı bekliyor.

500T Kayıp Otobüs Gain İzle

Dizi aslında çok ciddi bir şekilde ilerliyor. Gerçekten bir otobüs kaybolmuş ve belgeseli yapılmış izlenimini veriyor. Ancak, aslında bir komedi dizisi. Otobüs hattının bu denli abartılarak anlatılması ve karakterlerin olayla alakalı hikayeleri izleyiciye tebessüm ettiriyor. Dizinin şimdiye kadar yayınlanan tüm bölümleri büyük ilgi görmüş durumda. Galası da 500T otobüsünde yapılmıştı. İlk bölümler otobüste izlenmişti. Ciddi ciddi izlerken bir anda kahkahalara boğulabiliyorsunuz. Bir sahte belgeselde olması gereken her şeye sahip. Hatta bazen konudan tamamen uzaklaşabiliyorsunuz. Çünkü, mevzu öyle büyük sırlar içeriyor ki, bir sonraki sahnede neler olacağını tahmin etmek çok güç. 500T Kayıp Otobüs izlemek için Gain platformuna abone olmanız şart. Dizi platformun ücretsiz içerikleri arasında yer almıyor.

500T Kayıp Otobüs Gain İzle

Yorum Yap