İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog

50M2 Dizi Konusu ve Oyuncuları

50M2 Dizi Konusu ve Oyuncuları
+ - 0

Netflix’in Türk yapımlarından birisi olan 50M2 dizisi herkes tarafından merak ediliyor. 50M2 dizisinin senaryosu ve oyuncuları başta olmak üzere diziyle ilgili her şeyi içeriğimizde bulabileceksiniz.

Dünya genelinde ve ülkemizde dijital yayın platformlarına olan ilgi artmış durumda ve aynı zamanda gün geçtikçe daha da artıyor. İnsanların dizi ve film izleme alışkanlığı değişiyor, artık TV kanallarının belirlemiş olduğu yayın akışına ve yapımlara bağlı kalmadan özgürce dizi film izlemek, birçok insanın talep ettiği bir durum. Dijital yayın platformu denilince akla gelen ilk marka şüphesiz Netflix olmaktadır. Dünyada bu alandaki ilk örnek olarak 1998 yılında kurulan Netflix, kurulduğu günden bu yana kendini geliştirmiş ve bugün, dünyada 100’den fazla ülkede milyonlarca kullanıcıya hizmet veren bir platform haline gelmiştir. Netflix, kurulduğu tarihten itibaren uzun bir süre ülkemizde faaliyet göstermemiştir, ta ki 5-6 yıl öncesine kadar.

Netflix’in Türkiye macerası 5 yıl öncesine dayanmaktadır ve Türkiye’ye geldiği tarihten bu yana da her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmıştır. Netflix, platformu içerisinde global ve dünyaca beğenilen yapımlarının yanında pek çok Türk menşeili dizi ve filme de yer vermiştir. Öyle ki, Netflix’e özel pek çok dizi ve film yapılıp bu platformda yayınlanmıştır. Bu dizilerden en yenisi de 50M2 isimli dizidir. Netflix kullanıcısı olan veya olmayan pek çok dizi izleyicisinin dikkatini çekmiş olan bu dizi, gerek senaryosu gerekse oyuncu kadrosuyla adından söz ettirmiştir. Gelin 50M2 dizisinin konusuna, oyuncularına ve diğer tüm detaylarına yakından bakalım.

50M2 Dizisinin Konusu

Servet, güçlü ve aynı zamanda karanlık bir iş adamıdır. Gölge’de servetin hem oğlu olarak gördüğü hem de adam öldürme, tehdit gibi karanlık işlerini yaptırdığı biridir. Gölge, gerçek kimliğini ve anne babasının kim olduğunu öğrenmek istemesine karşın Servet, ona bu konuları karıştırmaması gerektiğini söyler. Bu konuda geri adım atmayan Gölge, Servet’in arkasından iş çevirmeye başlayarak gerçek kimliğini aramaya koyulur. Bu sırada tanıştığı kişiler tarafından aldatılan ve hatta ölüm tehlikesi yaşayan Gölge, bir gün kendisini öldürmek isteyen kişilerden kaçmaya çalışırken bir mahalleye sığınır ve burada kendisini o mahallede ölmüş başka birinin oğlu olarak tanıtıp ölen kişinin dükkanını sahiplenir. Fakat 50 metrekarelik o dükkan, mahallenin tamamını yıktırmak isteyen Mesut için çok önemlidir. Tüm bunlar yaşanırken Servet de ortadan kaybolan Gölge için görüldüğü yerde öldürülmesi yönünde talimat vermiştir. Bu arada mahalleyi yıkmak isteyen ve Mesut’un çalıştığı şirket de Servet’in şirketidir. Bir yandan dram içeren bir hikayeye sahip olmasına karşın diğer taraftan absürt komedi öğeleri barındıran 50M2, izlenmeye değer bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır.

50M2 Dizi Oyuncuları

Dizinin dikkat çekici bir oyuncu kadrosuna sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Dizinin başrolü olan Gölge karakterini Engin Öztürk canlandırmaktadır. Bazen kötü bazen de iyi adam olmaya çalışan karanlık iş insanı Servet karakterini Kürşat Alnıaçık oynarken mahalleliyi canından bezdiren herkesin düşman olduğu, mahalleyi yıkmak için elinden geleni yapan Mesut karakterine ise Tolga Tekin can vermektedir. Mahallenin adeta bel kemiği olan cana yakın, herkesin yardımına koşan mahalle muhtarı rolünde gördüğümüz kişi de tecrübeli oyuncu Cengiz Bozkurt’dur. Mahalle muhtarının kızı olan ve senaryoda önemli bir konumda bulunan Dilara rolü ise başarılı oyuncu Aybüke Pusat’a verilmiştir. Tüm bu bahsettiğimiz oyuncuların yanında Yiğit Kirazcı, Tuncay Beyazıt, Özgür Emre Yıldırım ve Tuğçe Karabacak gibi değerli isimlerin de dizide rol aldığını söylemek gerek.

50M2 Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölümden Oluşmaktadır?

Dizinin ilk sezonu Netflix’de 27 Ocak 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Yayınlanan bu ilk sezon 8 bölümden oluşmuş ve her bölüm ortalama 1 saat uzunluğundadır. Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) tarafından yapılan dizinin ikinci sezonu için herhangi bir yayın tarihi verilmese de ikinci sezonunun yayınlanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Dizinin 8 bölümünü birden Netflix üzerinden 4K kalitesinde izleyebilirsiniz. Son olarak dizinin senaryosunun Burak Aksak (Leyla ile Mecnun dizisinin de senaryosunu yazan isim) tarafından kaleme alındığını ve yönetmen koltuğunda da Selçuk Aydemir ve Burak Aksak ikilisinin oturduğunu söyleyelim.

Yorum Yap