İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv film
  3. Abluka Filmi Blu Tv İzle

Abluka Filmi Blu Tv İzle

Abluka Filmi Blu Tv İzle

Abluka Filmi Blu Tv İzle

Abluka Filmi Blut Tv izleme şansını kaçırmayın. Ana karakterimiz kadir 20 sene hapis yatmıştır ve nihayet şartlı tahliye olmayı başarmıştır. Fakat, İstanbul’un politik açıdan kargaşa içinde olduğunu görür. Güvenlik güçleri kelimenin tam anlamıyla sıkıyönetim ilan etmişlerdir. Emniyette çalışan Hamza Kadir için bir iş ayarlar. Buna mecburdur, çünkü şartlı tahliyesinin koşulu budur. Kadir çöp toplayıcı kılığında muhbirlik yapmak zorunda kalır. Çöplere bakarak bomba malzemeleri var mı yok mu diye araştırmaktadır.

Tam bu sırada muhbirlik yaptığı bir muhitte kardeşi Ahmet ile karşılaşır. Ahmet belediyenin köpek itlaf ekibindendir. Kadir kardeşini gördüğü için sevinmektedir, fakat Ahmet ağabeyine epey soğuk davranmaktadır. Kadir ise kardeşinin bu tutumundan şüphelenmeye başlamaktadır. Acaba Ahmet kendisinden bir şeyler mi saklamaktadır?

Abluka Filmi Blu Tv İzle

Abluka filmi yönetmen Emin Alper’e Venedik Genç Sinema En İyi Uluslararası Film ve Yönetmen Ödülü, Jüri Özel Ödülü kazandırırken Altın Ayı Ödülü’nde de adaylık şansı veren, kaliteli bir festival filmi. Abluka filminin kadrosunda Tülin Özen, Müfit Kayacan, Ozan Akbaba, Mehmet Özgür ve Berkay Ateş gibi isimler yer alıyor. Bu güzel filmi izleyiciler BLU TV’de diledikleri gibi izleyebilirler.

Konusu

İstanbul kaosa sürükleniyor. Silahlı gruplar yoksul mahallelerin kontrolünü ele geçiriyor. Polis kendince çareler ararken hapisten yeni çıkan Kadir polis için muhbirlik yapmaya başlıyor. Bir yandan da kardeşi Ahmet’i arayıp buluyor. Fakat, Ahmet ile hayal ettiği ağabey-kardeş ilişkisini kuramıyor. Ahmet ağabeyine karşı sürekli mesafeli. Bu durum Kadir’in de kardeşine karşı güven sorunları yaşamasına sebep oluyor. Zaten böyle bir şehirde kim kime güvenebilir ki?

Türk sinemacı Emin Alper’in ikinci uzun metrajlı filminde Türk oyuncular Mehmet Özgür ve Berkay Ateş, İstanbul’da iki kardeşi canlandırıyor. ürk yazar-yönetmen Emin Alper’in ikinci filmi Abluka’da  iki kardeş, giderek distopik hale gelen İstanbul’da hayatta kalmaya çalışıyor. Bu etkileyici şekilde sahnelenen drama Alper’in ödüllü ilk uzun metrajlı filmi Beyond the Hill’in büyük şehir varyasyonudur. Burada iki kardeş, şehirdeki haksız unsurlardan kurtulmakla suçlanıyor, ancak çalışmaları hem kendi içinden hem de etrafındakilerden şiddet ve paranoya tarafından tüketilme riskini taşıyan kırılgan kardeşlik bağlarına müdahale ediyor.

Abluka Filmi Blu Tv İzle

Türk sinemasında gittikçe daha ilginç görünen yeni bir sese benzeyen heyecan verici ikinci bir çalışma. Alper’in her iki filmi de aile yapılarını toplumla ve genel olarak dış dünyayla karşılaştırır, ancak Abluka bir metropolde geçmekte. Bu sebeple alınan kararların etki ve potansiyeli ilk filme göre daha büyük ve daha tehlikeli. Görünüşe göre tehdit İstanbul’a ulaşmış durumda, bu da zaman zaman patlamalarla sarsılıyor ve mahalleler birer birer kapatılıyor.

Bu kaosa sürüklenen ağabey Kadir (Tepenin Ötesi’nden Mehmet Uzgur), hükümete çalışan özel bir çöpçü olmak şartıyla iki yıl erken hapisten aniden salıverilir. Görevi, potansiyel patlayıcılar veya teröristlerin bomba yapmak için kullanabilecekleri diğer malzemeler için çöp tenekelerinin içeriğini kelimenin tam anlamıyla incelemektir. Hâlâ 30 yaşın altında olan erkek kardeşi Ahmet’in (Berkey Ateş) kapısına geldiğinde onu hemen tanımaması şaşırtıcı değildir. Ahmet, hükümet için değil, şehir için çalışsa da, tabiri caizse sokakların temiz tutulmasına da yardımcı olur, başıboş köpekleri öldürür. Açıkça, hayvanlar şehri yavaş yavaş ele geçiren teröristler için bir metafor olarak okunabilir. Köpekler aslında insanları temsil etmektedir.

Abluka Filmi Blu Tv İzle

İşler genellikle beklendiği gibi gitmez. İkisi arasında gerçek bir çocukluk travması belirtisi olmamasına rağmen Ahmet, Kadir’i hayatına geri döndürdüğü için heyecanlı görünmüyor ve evde değilmiş gibi davranmaya başlama noktasına sık sık yaptığı ziyaretlerden rahatsız görünüyor. Artık hapisten çıktığı için günlerini doldurma ihtiyacı duyan Kadir, sert patronunu (Mufit Kayacan) memnun etmek umuduyla, insanların her türlü “şüpheli faaliyetleri” hakkında sonsuz raporlar sunarak işine biraz fazla sarılmaya başlıyor. Film yer yer yavaş yer yer tempolu olarak ilerliyor.

Abluka Filmi Blu Tv İzle

Yönetmen Emin Alper Kimdir?

Yönetmen Emin Alper 13 Ağustos 1974 tarihinde Karaman’ın Ermenek ilçesinde dünyaya geldi. İlk filmi Tepenin Ardı ile büyük bir ilgi gören yönetmen ikinci olarak Abluka filmiyle karşımıza çıktı. Filmlerinde genel olarak aile ilişkilerini anlatıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde akademisyenlik ve dergilerde yazarlık da yapmakta. Ayrıca Alef dizisi ve Kız Kardeşler adlı başka bir uzun metrajlı filmin de yönetmeni.

Yorum Yap

Yorum Yap