Açık Mikrofon izle

Acik Mikrofon Izle

Açık Mikrofon Gain İzle

Türkiye’de rap müzik aslında çok eski sayılmaz. İlk önce Grup Vitamin’in eğlenceli ve mizah dolu şarkılarına ekledikleri rap kısımlarını dinleyerek sevdik. Daha sonra da karşımıza Cartel çıktı ve tek şarkılarının gençler üzerindeki etkilerini gördük. Çocuklar ve gençler Cartel’den epey hoşlanmıştı. Fakat, maalesef Cartel’in tek albümünün üzerine yenileri gelmedi. Grup dağıldı ve Almanya’da kendi yollarına giden üyelerin bir kısmı müziği bıraktı. Ancak, Cartel çok önemli bir şeye vesile oldu. Rap müziği sadece yabancılardan dinleyen gençler için Türkçe rap yapılabileceğini de kanıtladı. Birçok yetenekli sanatçı Cartel’den ilham alarak rap müziğe ilk kez adımlarını attı ve kendi çabalarıyla da olsa albümlerini çıkarttı.

Gain Açık Mikrofon izle

Tabii o dönemler rap müzik şarkıcıları için epey zordu. Müzik stüdyoları ve altyapılar tamamen pop ve arabesk müzik içindi. Buna rağmen vazgeçmediler ve bugün tanıdığımız birçok yerli rap sanatçısı o zorlu günlerin mahsulü olarak ortaya çıktı. Ceza, Sagopa Kajmer, Dr Fuchs, Killa Hakan, Fuat gibi bireysel isimlerin yanında Barikat, Alaturka Mavzer, Abluka Alarm gibi gruplar da ön plana çıktı. Kolera, Ayben, Rapangles gibi kadın sanatçılar da piyasaya giriş yaptı. Alanlarında ilklerden olan bu isimler Türkiye’de rap müziğin gelişmesinde büyük emek harcadılar ve kendilerinden sonra gelen birçok gencin de önünü açtılar. Onlara hayallerinin peşini asla bırakmamaları konusunda örnek teşkil ettiler.

Açık mikrofon

Rap müzik artık ülkemizde büyük bir kitleye hitap ediyor. Birçok rapçı ülkenin farklı yerlerinde ve yurt dışında konserler vererek hayranlarıyla buluşuyor. Rap’in bu popülaritesi birçok gencin de rap sanatçısı olmak için hayaller kurmasını sağlıyor. Gençler bunun için birçok çaba sarf etse de yarışmaların başarıya ulaşma adına ilk adım oldukları da bir gerçek. Rap yarışmaları büyük ilgi çekiyor ve bu yarışmalardan başarıyla ayrılan sanatçılar birçok imkana sahip oluyor. Albüm konusunda destek alma şansları bunun başında geliyor. Keza, işin en zor kısmı da zaten profesyonel bir ekiple albüm yapma şansına erişmek.

Açık mikrofon son bölüm izle

Gain platformunda gençlerin bu hayallerini destekleyecek bir yarışma başlamak üzere. Yarışmanın adı Açık Mikrofon. Yarışmaya katılan yetenekli rap sanatçıları sözleriyle, biatleriyle, kafiyeleriyle ve atışmalarla izleyenleri ve jüriyi etkilemeye çalışacak. Bu da büyük bir müzik şöleni oluşturacak. Yarışmanın sunuculuğunu bu alanda epey tecrübeli olan Öykü Serter yapacak. Yarışmada bir nevi öğretmen pozisyonunda olacak isim ise Türk rap müziğinin belki de en önemli isimlerinden biri olan Ceza. Tabii olay sadece burada bitmiyor. Gain’ de yayınlanacak Açık Mikrofon ‘da jüri koltuğunda da Türkçe rapın önemli isimleri bulunuyor. Server Uzar, Tepki ve Aspova yarışmacıların performanslarını değerlendirecek isimler. Açık Mikrofon rap müziğe gönül vermiş herkesin izlemesi, hatta kendine güvenen tüm yeteneklerin kendisini denemesi gereken bir yarışma.

Açık Mikrofon izlemek için öncelikle Gain aboneliğine sahip olunması gerekiyor. Gain’de ücretsiz izlenebilecek içerikler de mevcut ama büyük ihtimalle Açık mikrofon bunlardan biri olmayacak.

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık