İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv dizi

Adana Sıfır 1

Adana Sıfır 1
+ - 1

Adana Sıfır 1

Sıfır 1 Adana’nın en gerçek halini konu alan çok başarılı bir dizi olmuştur. Yüksek izleyici kitlesine ulaşarak beğenileri toplamıştır. Dizinin izleyiciler tarafından beğenilmesi uzun zaman boyunca devam etmesini sağlamıştır. İnsanların dizi sektörüne olan bakışı ve görüşleri bir dizinin tutup tutmayacağının sebebi olmaktadır. Dolayısıyla bu dizinin beğenilmesi dijital platformlara taşınmasına da sebep olmuştur.

Sıfır 1 dizisi BluTv ’de yayınlanarak 3 sezon devam etmiştir. 1 Haziran 2016 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizi, 12 Haziran 2019’da izleyicilerine mükemmel bir bölümle veda etmiştir. Bu uzun serüvende dizinin izleyicileri dizinin bitmesine maalesef sevinememiştir. 3 sezon devam eden dizi aksiyon ve macera ile izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Adana Sıfır 1

Sıfır 1 Dizisi Konusu Nedir?

Sıfır 1 dizisi başlı başına Adana’da çekilmektedir. Adana’da yaşayan üç gencin suç yönünde gösterdiği mücadeleyi anlatmaktadır. Üç genç, yaşadıkları yerde uyuşturucuya ve suça karşı direnirler. Buna tamamen karşı olarak mücadele ederler. Bu yol onlar için tehlikeli olsa da çabalamaktan vazgeçmeyerek ilerlerler. Ne olursa olsun vazgeçmemek nedir bunu dizi de göstermektedirler. Mücadeleleri sırasında arkadaşlarını da kaybeden gençler, canları pahasına savaşmaktan asla vazgeçmezler. Başlarına gelecek kötülükler, mucizeler ve olaylar onları bir sona sürüklemektedir.

Dizi, yoğun aksiyon ve macera içermektedir. Bu aksiyon, heyecan ve macera izleyicileri sürükleyip etkisi altına almaktadır. Her bir dizi yaklaşık 35 dakika sürmektedir. Dolayısıyla izleyiciler bir diğer bölüme geçmek için sabırsızlanmaktadırlar.

Adana Sıfır 1

Sıfır 1 Dizisi Oyuncu Kadrosu

Sıfır 1 dizisinin yönetmeni Kadri Beran Taşkın’dır. Dizinin başrol oyuncuları ise Savaş Satış, Cihangir Ceyhan, Özgür Meriç, Onur Akbay ve Burak Şahin’dir.

Mehmet Elmas, Salih İnci, Emrullah Sürmeli, Mustafa Yılmaz, Cengizhan Yurdutek, Burak Akyüz, Bertan Uçar’ da dizi de oynayan oyuncular arasındadır.

Dizinin baş isimleri; Savaş, Özgür ve Cio olmaktadır. Dizi bu üç gencin mücadelesini ve mücadeleleri boyunca başlarına gelenlere değinmektedir.

Sıfır 1 dizisinin oyuncu kadrosu da başarılı bir dizinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. İzleyiciler oyuncuların sevenleri haline gelmiştir ve dizide olan olumsuzluklara üzülmüştür.

Adana Sıfır 1

Sıfır 1 Dizisi Nerede Çekildi?

Sıfır 1 dizisi Adana’da çekilmiştir. Dizide Adana’nın çeşitli yerleri aralıklarla gösterilmiştir. İzleyiciler Adanayı’da görme ve tanıma fırsatı bulmuştur. Adana’da çekilen dizi oldukça beğenilmiş ve mekânları da merak edilmiştir. İzleyiciler oyuncuları ve çekim yerlerini görmek için Adana’ya gidip fotoğraf çekilmiştir. Dizinin bu kadar beğenilmesi Adana ilini de popüler bir noktaya getirmiştir. Dizi süresinde ve bitiminde Adana ile ilgili şeyler daha da merak edilmiştir.

Dizi baş mekân olarak Adana’nın en tehlikeli yeri olan Hürriyet Mahallesinde çekilmiştir. Hürriyet Mahallesi suçların yüksek olduğu ve uyuşturucu satışının yapıldığı yer olarak gösterilmektedir. Burası öyle bir yerdir ki, çoğu zaman polisler dahi mahalleye girememektedir.

Sıfır 1 Dizisi İzleyici Yorumları

Sıfır 1 dizisinin izleyici yorumları genellikle hep olumlu olarak gözükmektedir. Olumsuz yorumların da olduğu dizi de, olumsuz yorum sebebi şiddetin ve suçların göz önüne fazlasıyla çarptığıdır. Dizinin sevenleri yüksektir. İzleyiciler dizinin bitmesine epey üzüldüler. Dizi BluTv ‘de hala bulunmaktadır. Çoğu kişinin bu diziden haberdar olmadığı bile bilinen bir gerçektir. Fazla göz önünde konuşulmamış ve reklamının yapılmamış olması bu durumun sebebi olmaktadır.

Diziyi yeni keşfedenlerin konuya olan merakları sonrası diziye başlaması görülmektedir. Dizi yorumları genellikle Twitter üzerinden heyecanla yapılmaktadır. Dizide olan olaylar ya da olması istenenler izleyiciler tarafından sosyal medya da yazılmaktadır. Heyecanlarını bu şekilde paylaşan izleyicilerin bir sonraki bölümü merakla beklediği de görülmektedir.

Sıfır 1 Hakkında

Dizi hakkında bir diğer bilgi ise adının “Bir Zamanlar Adana’da” olarak da geçtiği olmaktadır.  Dizinin Adana’da geçmesi isminin bu şekilde olmasının sebebi olmaktadır. Günümüzde olmasa da bir zamanlar da olan olayları gerçeğe taşımayı amaçlamıştır. Bu gerçeği izleyici ile buluşturan dizi merakla izlenmesine sebep olmuştur. Diziyi izlemeyen macera, suç ve polisiye dizisi severlerin BluTv sayfasını ziyaret ederek izlenmesi tavsiye edilmektedir. Diziyi izleyip de beğenmeyen kişi bulunmamaktadır. İzlemeyip de önyargı ile bakan kişi elbette vardır. Dizi hakkında daha fazla bilgi için diziyi izlemek daha iyi olmaktadır. Heyecanın sürüklediği dizinin ne zaman bittiğini asla anlamayacaksınız.

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın