İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv dizi

Alef izle

Alef izle
+ - 1

Alef, Blu TV İzle

Polisiye yapımları son yıllarda ülkemizde büyük ivme kazandı. Hem sinema hem de dizi dünyasında birçok yerli polisiye içeriğe denk gelmek mümkün. Özellikle de diziler konusunda batılı muadilleri kadar kaliteli, hatta bazen çok daha kaliteli işler çıkartabiliyoruz. Uyarlama senaryoları bile orijinalinden daha iyi işleyebiliyoruz. Hem prodüksiyon hem de oyunculuk kalitesi açısından epey iyi işler çıkartılıyor. Bu da dizilerimizin sadece yerli değil global mecralarda da tanınmasını sağlıyor. Polisiye dizilerde ana temalar konusunda sıkıntı çekilmese de öykünün sürükleyici ve gizemli olması gerekiyor. Özellikle de dijital platformlarda yayınlanan polisiye diziler bu açıdan ana akımda yayınlanan türdeşlerinden birkaç adım öne çıkıyor.

Ana akım dizilerde iki saati doldurmak için boş sahnelere sıkça ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Fakat, dijitalde böyle bir sıkıntı yok. İzleyiciye her anı dolu dolu yaşatmak mümkün. İşte her anı gizem ve gerilimle dolu polisiye dizilerimizden biri de BLU TV platformunda kendisine yer bulan Alef dizisi. Dizinin yönetmen koltuğunda Emin Alper oturuyor. Senaryosu ise Emre Kayış’a ait. Dizinin bir diğer önemli özelliği de dünyaca ünlü bir platform olan FX ile ortak yapılmış bir proje olması. Bu da kalite adına epey uğraş verildiğinin kanıtı. FX ortaklığı demek dizinin yabancı ülkelerde de yayınlanması demek. Son zamanlarda Türk dizilerinin dünyada popüler olması da herkesin malumu.

Alef izle

Dizide tarihten de unsurlar var. Özellikle Türk ve Osmanlı tarihi. İstanbul’da bir cinayet işlenir. Genç ve hırslı bir dedektif olan Kemal ve tam bir yaşlı kurt olan ortağı Settar bu cinayeti çözmek için görevlendirilmişlerdir. Başta her zamanki, sıradan cinayet vakalarından biri olarak görülmektedir. Fakat, işin içine girdikçe gizemlerden örülmüş bir ağa saplanıp kalırlar. Kemal ve Settar iyi anlaşır gibi görünseler de aksine birbirlerine taban tabana zıt yapıda iki adamdır. Cinayeti araştırırken bir üniversitede araştırmacı olan Yaşar’ı da aralarına alırlar. Onun konuyla olan alakası ve bilgisinden de yararlanmak isterler. Bu arada cinayetler işlenmeye devam eder. Artık karşılarında bir seri katil olduğuna emin olurlar.

Alef bölümleri izle

Türkiye’de seri katil vakaları nadir rastlanan vakalardır. Settar, Kemal ve Yaşar buldukları her delilde tarihten de birer ize rastlarlar. Ancak, kanıt buldukça katilden de uzaklaştıklarını hissederler. Suçlu kelimenin tam anlamıyla onlarla oyun oynamaktadır. Tarihi sırlar ortaya çıktıkça olayın kendi sırlarının üzeri kapanıyor gibidir. Bu arada dizide yer alan her karakter kendi kişisel hayatları ve sakladıkları sırlarla da yüzleşmek zorunda kalırlar. Hepsinin bir başkasına asla anlatamayacakları gizemleri vardır. Kendi geçmişlerinden gelen hayaletler onları rahat bırakmaz. Karakterler artık sadece cinayetlerle değil, kendi vicdanlarıyla da yüzleşmek zorunda kalmıştır.

Alef blutv , alef izle

Dizinin başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan ve Kenan İmirzalıoğlu yer alıyor. Diğer rollerde ise Melisa Sözen, Müfit Kayacan, Ercan Kesal, Hatice Aslan, Ece Dizdar ve Haldun Boysan gibi önemli isimler yer alıyor. Alef’i izlemek için Blu TV üyeliği gerekiyor. Blu TV’de Alef gibi birçok yerli ve yabancı dizi yer alıyor. Dizinin şu an ilk sezonu yani sekiz bölümü mevcut. İkinci sezon için henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmamakta.

Tüm bölümleri BluTV ye üye olarak izleyebilirsiniz.
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
Alef izle

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın