İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. All of Us Are Dead izle

All of Us Are Dead, Netflix İzle

All of Us Are Dead, Netflix İzle
+ - 0

All of Us Are Dead, Netflix İzle

Güney Kore yapımı diziler global çapta ünlü olmaya başlamışken bir de zombi dizisi ile gündeme geldiler. Netflix’te yayınlanan All of Us Are Dead birçok yönden bir Japon animesi olan High School of Dead’e benzese de karakter bazında epey farklı. Çok katlı bir lisenin katliamla dolu sınıflarında, koridorlarında ve merdiven boşluklarında geçen bir zombi salgını dizisi. Dizideki zombilerin hızlı koşan türden oluşu gerilimi artırıyor. Zekice, heyecan verici ve aynı zamanda ürkütücü bir yapım. Bir lisede geçtiği için de oyuncuların çoğunluğu genç yeteneklerden oluşuyor. Tek eksik yönü mekan azlığı ve darlığı.
All of Us Are Dead, Netflix İzle
Dünyanın geri kalanı hakkında da çok fazla şeyi görmüyoruz. En azından ilk sezonda durum böyle. Çoğu zombi hikayesinin en heyecan verici kısmı, medeniyetin çöküşü yaşadığı ilk anlardır. Dizi bunu gayet başarılı bir şekilde göstermiş. Oyunculuklar hayli iyi. Gençlerin zor durumlarda bulduğu çözümler gayet akıllıca. Bu da senaryonun başarılı olduğunu gösteriyor. 2016’nın hit filmi Train to Busan’dan 2020’nin #Alive’ına kadar, “K-Zombie” filmleri ve dramaları siyasi eleştirilere çokça yer veriyor. Bu dizinin geçtiği Hyosan Lisesi, sınıf yapıları ve hiyerarşileri iyi bir şekilde uygulanmış olarak, ülkenin geneli için bir mikro evren olarak hizmet ediyor. Zorbalar, zengin çocukları, inekler… Bir okulda olması gereken her tipten öğrenci var.
All of Us Are Dead, Netflix İzle
Ancak, zombi istilası gibi ekstrem bir durumda elbette hiyerarşide bazı değişikliklerin olması normal. Bunu pek çok benzer yapımda zaten görmüştük. Zombi dizi ya da filmleri uzun süredir izleyenlere çok farklı şeyler sunmuyor. All of Us Are Dead de diğerlerinden çok farklı değil. İzleyici bu evren içerisinde karakterlerin hareket ve davranışlarını merak ediyor. Bu dizi de beklentileri karşılayan örneklerden biri. Dizide lise öğrencileri olduğu için elbette bir çeşit Sineklerin Tanrısı teması da yer alıyor. Böylesine zor bir durumda güçsüz insanlar bile hayatta kalmak için her şeyi yapar. Yaşın bunda bir önemi yok. Tamamen insani bir içgüdü.
All of Us Are Dead, Netflix İzle
All of Us Are Dead, türü bir sonraki seviyeye taşıyacak bir dizi değil. Ne senaryo ne de sanatsal açıdan bize yeni bir şey sunmuyor. Ancak, zaten amacı da bu değil. Daha basit bir amaca hizmet ediyor ve bu da izleyenleri eğlendirmek. Bunu da gayet başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Türk izleyicisinin “çerezlik” olarak isimlendirdiği dizilerden biri. Diziye başlayanlar devam etmek için kendilerine birçok sebep bulacaklardır. Kıyamet sonrası senaryolarını sevenler için de izlenesi bir alternatif olabilir. Şans verilmesinde fayda var. All of Us Are Dead izlemek için Netflix abonesi olmak gerekiyor. Platformda dünyanın farklı ülkelerinden, zombi temalı farklı yapımlar da yer alıyor ve tüm bunlar izleyenleri bekliyor. Türk izleyicisinin de bu diziyi seveceğinden kuşku yok.
All of Us Are Dead, Netflix İzle

Yorum Yap