İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime Dizileri

Prime-Video-Ekran-Goruntusu-1024x502

Amazon Prime Nedir? Amazon Prime Dizileri

Ülkemizde de hizmet vermeye başlayan Amazon Prime servisi, içerisinde pek çok avantajı barındırıyor. Aynı zamanda dizi izleme platformu da olan Amazon Prime dizileri içeriğimizde yer alıyor.

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Amazon, ilk önce e-ticaret hizmetleriyle insanların karşısına çıkmıştır. ABD’de insanlara hızlı ve güvenli e-ticaret hizmeti sunma amacıyla yola çıkan Amazon, attığı başarılı ve yenilikçi adımlarla bu hedefine ulaşmayı başarmıştır. İnsanlara hizmet vermeye başladığı 1994 yılından itibaren sürekli kendini geliştirmeyi başaran Amazon, kısa sürede ABD’de çok tercih edilen e-ticaret platformlarından biri haline gelmiştir. ABD’deki başarısının ardından dünya genelinde de e-ticaret pazarlarında söz sahibi olmayı amaçlayan Amazon, bu amaç doğrultusunda başka ülkelerde de hizmet vermeye başlamıştır.

E-ticaret ve pazarlama sektöründe söz sahibi olmayı başaran Amazon, teknolojinin başka alanlarına da yatırım yapmayı ihmal etmemiştir. Özellikle dijital medya alanında önemli atılımlar yapan şirket, dünyada şu anda milyonlarca insanın kullandığı canlı yayın platformu Twitch’i de satın almıştır. Twitch’in yanı sıra dijital dizi ve filmler konusunda da adımlar atmaktan geri kalmayan Amazon, Prime isimli servisini kurmuştur. Fakat bu servisin içerisinde sadece dizi veya filmlerin yer aldığını söylemek eksik bir bilgi olacaktır. Amazon Prime servisi içerisinde pek çok avantaj bulunmaktadır. Gelin servise yakından bir bakalım.

Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime Nedir?

Amazon’un yukarıda saydığımız servisler başta olmak üzere daha pek çok hizmeti olduğunu söyleyebiliriz. Bu hizmetlerden yararlanan kullanıcıları tek bir çatı altında toplamayı amaçlayan şirket, Amazon Prime isimli servisini hayata geçirmiştir. Amazon Prime nedir dendiğinde verilecek en kısa yanıt, “Amazon servislerinden tek bir çatı altında avantajlı şekilde yararlanmayı sağlayan bir hizmet.” olabilir. Fakat bu tanımı biraz açmak gerekir. Amazon Prime üyesi olan insanlar, Amazon servislerini kullanırken hep bir adım önde olurlar. Nasıl mı?

Mesela Amazon üzerinden bir ürün satın aldığınızda o ürünün kargo ücreti varsa Amazon Prime üyesi olduğunuzu beyan ettiğiniz takdirde kargo ücreti ödemezsiniz. Yani Prime üyeleri Amazon alışverişlerinde hiçbir şekilde kargo ücreti ödemez hatta bunun yanında hızlı kargo avantajından bile yararlanabilirler. Öte yandan Twitch platformu üzerinden bir yayıncıya abone olmak istediğinizde Prime üyesiyseniz normal üyelerin ödediği abonelik ücretinden çok daha düşük bir ücret ödeyerek Twitch yayıncısına destek olabilirsiniz. Tüm bu saydıklarımız dışında Amazon Prime aynı zamanda orijinal dizilerin yayınlandığı bir platformdur.

Amazon Prime Dizi Listesi

Yurtdışında bir süredir hizmet veren fakat ülkemize henüz kısa süre önce gelmiş olan Amazon Prime’da kaliteli ve orijinal diziler izlemek mümkündür. Aşağıdan Amazon Prime dizileri hakkında bilgi sahibi olabilir ve beğendiğiniz dizileri izlemeye başlayabilirsiniz.

The Boys

Amazon Prime Dizileri

IMDB puanı 8.7 olan The Boys dizisi, Amazon Prime’ın en dikkat çeken dizilerinden biridir. Süper kahraman temalı dizide bazı süper güçleri bulunan kişiler Vought isimli bir şirkete aittir ve bu şirketin isteklerini yerine getirmektedir. Şirkete ait olan bu süper güçlü kişiler, halk tarafından çok sevilmekte ve adeta bir kahraman gibi görülmektedir. Fakat gerçek hiç öyle değildir. Zira bu süper güçlü kişilerin çoğu kibir abidesi, yozlaşmaya yüz tutmuş kişilerdir. Vought şirketinde bu süper kahramanlar iki farklı gruba ayrılmıştır: The Boys ve The Seven. Bu iki grup birbirinden hazzetmezler ve sürekli çatışırlar. Dizinin yozlaşmayı konu alan güzel bir hikayesi olduğu söylenilebilir.

Upload

Amazon Prime Dizileri

Bir bilim kurgu dizisi olan Upload, yaşamdan sonrasını konu almaktadır. Dizide bilgisayar programcısı olan Nathan, trafik kazası geçirmesi sonucunda hayatını kaybediyor. Nathan hayatını kaybettikten sonra yaptığı seçim sonucunda LakeView isimli tamamen sanal bir cennete aktarılıyor. Nathan, LakeView’de sanal ve dijital olan bir dünyanın kötü yönleriyle yüzleşmek zorunda kalıyor.

Fleabag

Amazon Prime Dizileri

Dünya genelinde çok sevilen bir dizi haline gelen Fleabag, daha yeni zor ve trajik bir durumdan çıkmış, yaşadığı bu durumu arkasında bırakmaya çalışan bir kadını konu almaktadır. Londra’da adeta yaşam mücadelesi veren kadın, bin bir türlü zorluğun üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Dizinin başrolü olan Phoebe Waller-Bridge, aynı zamanda dizinin yazarlığını da yapmaktadır.

The Marvelous Mrs. Maisel

Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime Video tarafından yayınlanan bir başka dizi olan The Marvelous Mrs. Maisel, kocası tarafından sekreteri yüzünden terk edilmiş bir kadını konu alıyor. Kadının kocası aynı zamanda kötü bir komedyendir. Dizide Amerika’daki komedi sektörüne yönelik de incelemeler yapılıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap