İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Anime Tutkunlarına En Sağlam Dövüş Animeleri

Anime Tutkunlarına En Sağlam Dövüş Animeleri

Anime Tutkunlarina En Saglam Dovus Animeleri

Anime Tutkunlarına En Sağlam Dövüş Animeleri

Yu Yu Hakusho (1992)

Bir gün, Yusuke genç bir çocuğu kurtarmak için bir arabanın önüne atlar ve ölür. Hayaleti, ruhlar diyarının sınırı olan Styx Nehri’nin kayıkçısı tarafından karşılanır. Botan, Yusuke’yi şaşırtarak, onun için ruhlar alemlerinin hiçbirinde henüz bir yer olmadığını açıklar. Bunun nedeni, kimsenin Yusuke gibi birinin herhangi bir şey için kendini feda etmesini beklememesidir. Ruh dünyasında Kral Koenma ile tanıştıktan sonra, bedenine geri dönüp yaşamaya devam etmesi için bir şans verilir. Yusuke bunu kabul eder ve ahiret imtihanlarından geçer. Birkaç arkadaşının yardımıyla Yusuke kendini toparlar ve vücuduna geri döner. Yusuke artık yaşayanların dünyasında meydana gelen doğaüstü olayları araştırmakla görevli bir Ruh Dedektifidir.

Terraformars (2014)

21. yüzyılda, bilim adamları gezegeni dünya haline getirmek için Mars’a deneysel bir alg grubu gönderdiler. Bunlar, hareket ettikçe algleri yayan gezegeni dolaşan hamamböcekleri tarafından taşınır. Beş yüzyıl sonra, Mars’a yapılan ilk insan seferi, deneyin ters gittiğini gösterir. Hamamböcekleri devasa varlıklara dönüşmüştür. İlk keşif ekibi, mutasyona uğramış hamamböcekleri tarafından yok edilir, ancak Dünya’ya bir uyarı göndermeyi başarır. Yeni bilgilerle, Dünya’nın bilim adamları, genetik olarak geliştirilmiş insanlarla deneyler yapmaya başladılar ve Mars’ın Terraformars adlı sakinleriyle savaşa başlar.

Seven Deadly Sins (2014)

On yıl önce, Yedi Ölümcül Günah, sözde Liones Krallığı’nın yönetimini devirmek için bir girişimde bulunduktan sonra dağılmıştır. Prenses Elizabeth ise buna inanmayıp ülkeyi kurtarmaları için tekrar bu kişilere ihtiyaç duyulduğu kanısına varır ve onları arar. Elizabeth, yozlaşmış Kutsal Şövalyelerden kendisine ait olanı geri almak için bir kez daha Yedi Ölümcül Günah ile işbirliği yapmalıdır.

Sengoku Basara (2008)

Oda Nobunaga, demir yumrukla hükmeden karanlık lorddur. Yukimura Sanada ve Masamune Date, yüzyıllardır birbirleriyle rekabet eden savaşan klanlardan. Birçok savaştan sonra, iki genç savaş lordu Nobunaga’daki daha büyük tehdidi fark eder ve huzursuz bir ittifak kurar. Kısa bir süre sonra savaşan klanların geri kalanını karanlık lord’a karşı birleşmek üzere toplamak için yola çıkar.

Samurai Champloo (2004)

Samurai Champloo, Edo dönemi Japonya’sını modern bir dokunuşla yeniden tasavvur eden tarz ve havalı bir hikaye. Karakterler aracılığıyla hayal edilen geleneksel ve modern sokak kültürünün bir karışımı. Mugen, haydutlar ve yağmacılar tarafından rahatsız edilen fakir bir köyden geliyor, kılıcı çılgınca modern breakdance unsurlarını birleştiriyor. Jin, cevaplar aramak için dolaşan geleneksel bir samuraydır. Genç Fuu’nun garsonluk yaptığı bir çay dükkanının önünde ilk kez çarpıştıklarında, istemeden bir sulh hakiminin oğlunu öldürürler. Bunun için idam edileceklerdir. Fuu devreye girer ve kaçışlarını düzenler. Daha sonra Fuu ile onun babasını aramaya koyulurlar.

Rurouni Kenshin (1996)

Himura Kenshin, efsanevi suikastçı “Hitokiri Battousai” olarak Meiji Devrimi’nin başlamasına yardım ettikten sonra, bir gezgin olarak kanlı geçmişinden uzaklaşır. Battousai olarak işlediği sayısız cinayetten kurtulmayı umarak zayıflara hizmet eder. Sonunda Kenshin, erken Meiji döneminde kendini Tokyo’da bulur ve burada yerel bir kılıç dövüşü dojosunun başı olan Kamiya Kaoru ile tanışır. Battousai olduğunu iddia eden bir adam dojosunu düelloya davet ettiğinde kendini yardıma muhtaç bulur. Kenshin buna tanık olur ve sahte Battousai’yi çabucak yener. Kenshin’in gerçek Battousai olduğunu anlayan Kaoru, onu yanına almaya karar verir. Böylece Tokyo’daki yeni hayatına başlar. Ancak, algıladığı huzur, geçmişinin iskeletleri onu rahatsız etmeye devam ettiği sürece uzun sürmeyecektir.

Queen’s Blade (2009)

Gainos’un başkentinde, ülkenin en güçlü ve güzel kraliçesini taçlandırmak için dört yılda bir turnuva düzenleniyor. Kıtanın dört bir yanından çeşitli dövüşçüler, mevcut kraliçeye meydan okumak için Gainos’a gider. Bu turnuva Kraliçe’nin Kılıcı olarak bilinir.

One Piece (1999)

Monkey D Luffy adlı gencin tek amacı Korsanlar Kralı olmaktır. Fakat, bu yolda önünde birçok engel vardır. Öncelikle kendisine uygun tayfa üyeleri bulması gerekmektedir. Tabii diğer güçlü korsanlarla ve donanmayla da savaş içerisine girecektir. Tek amacı eski Korsanlar Kralının hazinesi olan One Piece’e ulaşmaktır.

Naruto (2002)

Naruto, bebekken Kyuubi olarak bilinen, dokuz kuyruklu, içinde mühürlenmiş güçlü bir canavara sahiptir ve bu yüzden herkes tarafından dışlanır. Ancak, kendisi bir gün Hıokage olarak insanlara ve köyüne yardım etmeyi amaçlamaktadır. Bu yolda karşısına birçok düşman çıkacaktır ve takım arkadaşları Sakura ve Sasuke ile bu düşmanlara karşı savaş vermelidir.

Mobile Suit G Gundam (1994)

Gelecekte dünya kelimenin tam anlamıyla terk edilmiştir ve çok az insan yaşamaktadır. Dünya topraklarında yaşayan birkaç ülke dışında, çoğu ülke Dünya atmosferinin dışındaki bir uzay kolonisi üzerinde egemenliğe sahiptir. Bu yeni çağda konvansiyonel savaş yasaktır ve ülkeler bunun yerine “Gundam Fight” turnuvasına katılmayı kabul eder. Her ulus, her dört yılda bir düzenlenen bir turnuvaya katılmak için temsili bir pilot ve büyük bir zırhlı savaş kıyafeti olan Gundam’ı gönderir. Turnuvanın egemen ulusunun galibi, önümüzdeki dört yıl boyunca tüm Dünya sektörünü yönetme hakkına sahip olacaktır.

Jojo’s Bizarre Adventure (2012)

Yıl 1868, yer İngiltere. Dario Brando adında bir hırsız, bir sonraki soygunu için geceleri sokaklarda dolaşır, ancak devrilmiş bir araba bulur. İçeride bir adam ve oğlu hala hayatta. Asilzade George Joestar uyanır ve Dario’nun onları gözetlediğini görür ve onların kurtarıcısı olduğunu varsayar. Dario’ya teşekkür eder ve sonsuza dek kendi yanında olacağını iddia eder. On iki yıl sonra, George’un oğlu Jonathan Joestar (JoJo), soyluların yolunu takip etmeyi ve bir beyefendi olmayı hedefler. 

Hunter x Hunter (1999)

Gon Freecss, evlatlık annesi Mito ile Balina Adası’nda yaşıyor. Hayatındaki herkes ona biyolojik ailesinin o çok küçükken öldüğünü söyledi. Gon bir gün dev bir canavarı yakalar ve onu annesine ve köyüne sunar. Annesi onun babası gibi olduğunu söyler ve Gon sürekli babasının kim olduğunu merak eder. Kısa bir süre sonra Gon, babasının hala hayatta olduğunu ve ünlü bir Avcı olduğunu keşfeder. Geçmişi hakkında daha fazla şey öğrenmeye çalışan Gon, annesine Hunter sınavına girmesi için yalvarır. Önceki başarılarından sonra, annesi mecbur kalır ve Gon kendi tarihinin peşinden gitmek için bir maceraya atılır.

Hajime no Ippo (1989)

Ippo Makunouchi utangaç ve içine kapanık bir lise öğrencisidir. Annesinin aile balıkçılık işini yönetmesine yardım etmekle meşgul olduğu için okulda aktif olmak için hiç zaman bulamadı. Sonuç olarak, sık sık zorbalığa uğradı. Bir gün, Umezawa liderliğindeki zorbalar, Ippo’ya ciddi bir dayak atmaya karar verdi. Ippo’nun saldırganlarını savuşturan ve iyileşmesi için onu Kamogawa spor salonuna getiren profesyonel bir boksör olan Mamoru Takamura tarafından kurtarılır. Takamura’nın gücüne tanık olduktan sonra, Ippo kendi içinde daha güçlü olmak için yeni bir kararlılık bulur. Olayların ardından Ippo, bir gün ringe adım atmak umuduyla Kamogawa spor salonuna katılır.

Full Metal Alchemist (2003)

Edward Elric ve Alphonse Elric, annelerini çocukluklarında erken kaybetmiş iki kardeştir. Onları genç yaşta terk eden babalarının izinden giderek simya olarak bilinen bir sanat icra ederler. Alternatif bir tarihte simya, teknolojik bilimin yerini almıştır; bilim ve büyü arasında bir tür karışımdır ve eşdeğer değişim kurallarına uyduğu sürece elementleri ve maddeleri başka şeylere dönüştürmelerine izin verir. Simya, Elric kardeşlerin genç yaşta ustalaştığı bir şeydir. Babaları gitmiş ve anneleri ölünce iki genç çocuk, dünyanın yasakladığı bir tür simyayı denemeye karar verirler: annelerini simya ile geri getirmeye çalışmak. İnsanlar ruhlara ihtiyaç duyar ve fiziksel bir dünyada, bir ruhun eşdeğer değişimine izin veren bir kural yoktur. Bu yüzden denemeleri epey ters gider ve küçük kardeş tüm bedenini kaybederek bir zırha ruhu mühürlenir.

Fist of the North Star (1984)

Dünyanın nükleer savaşın serpintisiyle harap olduğu alternatif bir 1990’larda artık sadece güçlünün sözü geçmektedir. Nişanlısı Yuria ve kendisi için kıyamet sonrası dünyada bir yer bulmaya çalışan Hokuto Shinken’in bu dünyada hayatta kalabilmesi için çok iyi dövüşebilmesi gerekmektedir. 

Dragon Ball Z (1989)

Dragon Ball olaylarının ardından, Goku kendini Chichi ile mutlu bir şekilde evli ve oğlu Gohan’ın babası olan genç bir yetişkin bulur. Piccolo ile olan savaşından ve Karanlık Dünya’ya girişinden bu yana beş yıl geçti. O zamandan beri barış, Goku’nun hayatında yolunu buldu. Aniden Goku’nun evinin yakınında bir patlama meydana gelir ve Goku araştırmak için acele eder. Bulduğu, Sayainlerin eski evi olan yıkılmış Planet Vegeta’dan uzun süredir kayıp kardeşi olduğunu iddia eden Raditz adında bir adamdır. Sayainler, büyük güce sahip uzaylı bir ırktır ve Raditz, Goku’ya ırkının kalıntılarına yeniden katılma ve galaksiyi fethetme şansı sunar. Goku reddeder ve Sayain’lerle savaşı başlarken huzurlu hayatı sona erer.

Bleach (2004)

Ichigo Kurosaki görünüşte normal bir lise öğrencisidir ve bir tuhaflığı vardır: Doğaüstünü hissedebilir ve ruhları görebilir. Bunlar Ichigo için günlük yaşamın normal bir parçası haline gelir ve ölülerle olan temasını yaşamın başka bir parçası olarak kabul eder. Ta ki Rukia Kikuchi ile tanışana kadar. Hollows adlı kötü ruhlarla temas yoluyla, Ichigo arttık savaşmak zorundadır. 

Basilisk (2005)

Japon derebeyleri birbirleriyle savaş içindedirler ve Tokugawa ve Hanzo yardımıyla bu savaş son bulur. Fakat, ortada başka bir sorun vardır. Tahtın iki varisinin olması ileride bir iç savaşa sebep olabilir. Bunu önlemenin tek yolu uzun zamandır barış anlaşmasına sadık kalan iki ninja köyünün yeniden savaşmasıdır. Hangi varisin tuttuğu taraf kazanırsa tahta o geçecektir. Fakat, ninja klanlarının çoğu üyesi aslında aralarındaki barıştan memnundur.

Akame Ga Kill (2014)

Köyü ve kendisi için daha iyi bir yaşam arayışında olan Tatsumi, iki arkadaşıyla Başkent’e doğru bir yolculuğa çıkar. Arkadaşları bir haydut pususunda yakalandıktan sonra kendini yalnız bulur. Gidecek başka yeri olmayan Tatsumi, başkente devam eder ve hızla reddedildiği orduya katılmaya çalışır. Dibe vurduktan sonra, soylu bir ailenin onu yanına almaya karar vermesiyle kendini şanslı bir an içinde bulur. Ancak, Night Raid adlı bir suikastçı grup içeri sızıp Tatsumi’yi içeri alanları öldürdükten sonra, bu ailenin de Tatsumi’yi ele geçirdiğini keşfeder. Tatsumi kararlılığını pekiştirir ve kuzgun saçlı Akame liderliğindeki Night Raid’e katılır ve Başkent’in seçkinlerinin yolsuzluğundan intikam almaya yemin eder.

The God of High School (2020)

Liseler arasında yapılan dövüş turnuvasında her dövüşçü kendi adına yarışmalıdır. Fakat, bu sıradan bir dövüş şöleni değildir. Altında çok karanlık sırlar ve insanlığın tahmin edemeyeceği güçler bulunmaktadır.

One-Punch Man (2015)

Saitama bir süper kahramandır fakat tek kusuru tüm rakiplerini tek yumrukta öldürebilmesidir. Başarıları hep gözardı edilir, hatta başkaları tarafından sahiplenilir. Saitama defalarca dünyayı kurtardığı halde kimsenin bundan haberi bile yoktur. Öğrencisi Cyborg Genos ve birkaç kahraman dışında.

Mob Psycho 100 (2016)

Dünyada bazı insanlar çeşitli güçlerle donatılmıştır ve genç Mob da bunlardan biridir. Fakat, Mob güçlerine ve yapabileceklerine hiç ilgi duymamaktadır. Bir kıza aşıktır ve onu etkileyebilmek için vücut geliştirme kulübüne katılır. Mob güçlerini çok fazla kullanmak istemese de sevdikleri tehlikedeyse kendisi de aynı şekilde tehlikeli bir adam olabilir.

Dororo (2019)

Hyakkimaru’nun derebeyi olan babası topraklarındaki kuraklığı sonlandırmak için oğlunun tüm bedenini şeytanlara bağışlar. Gözleri, ayakları, kolları ve kulakları olmayan Hyakkimaru yine de yaşama tutulur ve bir adam tarafından bulunur. Adam onu eğitip protez organlar verse de kendisi gerçek olanları ister. Her öldürdüğü şeytanda organları yeniden vücuduna döner. Bu yolculukta bir de Dororo adlı küçük bir kızla tanışır.

Kimetsu no Yaiba (2019)

Tanjiro’nun ailesi iblislerin en güçlüsü tarafından katledilir. Geriye sadece yarı iblis durumunda olan kız kardeşi Nezuko kalır. Genç adam ailesinin intikamı için tüm iblisleri yok etmeye yemin eder ve bir iblis avcısı olabilmek için sınava girer.

My Hero Academia (2016)

Bundan bin yıl sonra dünyanın yüzde sekseni özel güçlere sahiptir. Bu durum hem kötülerin hem de kahramanların doğmasına neden olmuştur. Genç İzuku güçleri olmadan doğan azınlıktandır. Ancak, yine de kahraman olma hayalinden vazgeçmez. En ümitsiz olduğu anda karşısına en büyük kahraman Allmight çıkar ve ona güçlerini verir. İzuku artık kahraman okuluna başvurabilecektir.

Jujutsu Kaisen (2020)

Genç bir adam iblis Sukuna’nın parmağını yer ve onunla bir bağlantı kurar. Bu durum ona büyük güçlerin yanında aynı zamanda bir lanet de getirmiştir. Sukuna’nın organları bir araya geldiği sürece daha da güçlenecektir. Bu genç adamın ya iblis avcıları tarafından öldürülmesi ya da bir avcıya dönüştürülmesi gerekmektedir.

Black Clover (2017)

Büyünün çok önemli olduğu bir dünyada genç Asta büyü yeteneği olmadan dünyaya gelmiştir ve büyücü olması imkansızdır. Fakat, bir anda karşısına beş yapraklı yoncaya sahip bir büyü kitabı ve kitabın içinden de anti büyü kılıçları çıkar. Geriye en yakın arkadaşı Yuno ile Büyücü Kral olmak için rekabet etmek kalmıştır.

Attack on Titan (2013)

Dünya’da devler vardır ve insan yemektedirler. İnsanlık onlara karşı duvarlar örmüştür ancak günün birinde bu duvarlar çöker. Eren adlı genç bu saldırıda annesini kaybeder ve devlerden intikam almak için keşif birliğine katılır. Fakat, Eren’de de bir tuhaflık vardır. Kendisi de deve dönüşebilmektedir. Onun gibi başkaları da var mıdır ve devlerin asıl gizemi nedir?

Baki the Grappler (2001)

Baki’nin babası dünyanın en iyi dövüşçüsüdür ve bir gün Baki’nin annesini öldürür. Baki babasından daha güçlü olabilmek adına önüne gelen herkesi yenmeli ve günü geldiğinde babasından intikamını almalıdır. Fakat, dünyada birçok iyi dövüşçü vardır ve hepsi Baki’nin potansiyel rakibidir.

Kengan Ashura (2019)

Japonya’da şirketler ihtilaflarını çözebilmek için kendilerine ait dövüşçüleri kapıştırır ve kazananlar ödüllendirilir. Tokita Ohma adlı genç sokak dövüşçüsü de paravan bir firma adına dövüşerek kendisini ispatlama peşindedir. Bu yüzden de en büyük turnuva olan Kengan’a katılır.

Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yap

Yorum Yap