İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi izle

Anne with an E Dizisi

Anne with an E Dizisi
+ - 0

Anne with an E Dizisi

İlk olarak Kanada’da Anne adıyla yayınlanan Anne with an E dizisi, Lucy Maud Montgomery’nin Anne of Green Gables’a dayanan ve Amybeth McNulty’nin Anne Shirley rolünü oynadığı bir canlı aksiyon dizisidir.

İlk sezon 19 Mart 2017’de CBC’de yayınlandı ve yedi bölümden oluşuyor. Dizi, 12 Mayıs’ta Netflix sürümü için Anne with an E olarak yeniden markalandı. İkinci sezon için yenilenmesi 3 Ağustos 2017’de CBC ve Netflix tarafından duyuruldu.

İkinci sezon ilk olarak 6 Temmuz 2018’de Netflix’te ( Kanada hariç) gösterime girdi. Ardından, geleneksel haftalık programla 23 Eylül’de CBC’de Kanada’da yayınlandı. 2. Sezon on bölümden oluşmaktadır. Bu sezon, dünya çapındaki tüm pazarlama ve tanıtım materyalleri için benimsenen bir Anne with an E başlığıyla  Netflix’te gördü.

15 Ağustos 2018’de Netflix ve CBC’nin üçüncü sezon için programı seçtiği açıklandı.  3. Sezon ilk olarak 22 Eylül 2019’da CBC’de yayınlandı ve 10 bölümden oluşuyor. 3 Ocak 2020’de Netflix’te uluslararası seyirci için yayınlanacak. 3. Sezon finalinin yayınlanmasından bir gün sonra üçüncü sezonun son sezon olduğu, CBC ve Netflix’in seriyi yenilemeyeceği açıklandı. Anne with an E, kabul edilmek, dünyadaki yeri ve aşk için savaşan bir yabancı hakkında bir reşit olma hikayesi olarak tanımlanır. Dizi, yetimhanelerde ve yabancıların evlerinde geçirilen taciz dolu bir çocukluktan sonra yanlışlıkla yaşlı bir kız çocuğu ve yaşlanan erkek kardeşiyle birlikte yaşamaya gönderilen yetim bir genç kızın etrafında dönüyor.

Anne with an E Dizisi

Anne with an E Dizisi Konusu

1890’da Prens Edward Adası’nda yaşlı kardeşleriyle birlikte yaşamaya gönderildikten sonra karşılaştığı kişilerin hayatlarını değiştiren, hayal gücü yüksek, iradeli bir yetim olan Anne Shirley’nin hikayesini anlatıyor.

Zamanla, 13 yaşındaki Anne, eşsiz ruhu, şiddetli zekası ve parlak hayal gücüyle hayatlarını ve sonunda yaşadıkları küçük kasabayı değiştirecektir. Yeni dizi, dünyanın her yerinden milyonlarca okuyucunun bildiği ve sevdiği kitaba benzer bir hikayeyi takip ederken, aynı zamanda yeni alanların da haritasını çıkaracak. Anne ve Green Gables’ın içindeki ve çevresindeki diğer karakterler, kimlik, cinsiyetçilik, zorbalık, önyargı ve kendine güvenme gibi zamansız sorunları yansıtan yeni maceralar yaşayacaklar.

Anne with an E Dizisi

Anne’nin Görünüş ve Kişiliği

Anne’nin hem kendisi hem de onu taciz eden kişiler tarafından genellikle çirkin olarak nitelendirilen ve iki örgülü tuttuğu kızıl saçları var. Mavi bir çamaşır çıkarıcı kullanarak saçlarını siyaha boyamak için başarısız bir girişimden sonra, saçları yeşil bir gölgeye dönüştü. Bu nedenle, Anne saçını çok kısa kestirmek zorunda kalır ve sonunda bir peri kesimi olur. Bu daha sonra bir bob haline gelir. Üçüncü Sezonda, bazen saçlarını aşındırıyor – bu, ne zaman dalgalı olduğunu anlayabildiğiniz zamandır. Çok sayıda çilli soluk cilt; sıska ve parlak mavi gözleri var.

Onlara minnettar olsa da kıyafetleri oldukça sade; genellikle Marilla’nın yaptığı kahverengi bir elbise giyerdi. Matthew’un Charlottetown’dan aldığı kabarık kollu mavi bir elbisesi var.

Anne konuşkan ve geniş bir kelime dağarcığına ve hayal gücüne sahip. Hikayeler yazmayı ve anlatmayı sever. Anne, üvey anne babasının elinde ve yetimhanede gördüğü yoğun istismar ve kötü muameleden dolayı hayatındaki travmatik anlarla tetiklendiğinde genellikle küçük panik ataklar geçirir. Arkadaş edinmeyi seviyor ve sevilmeyi arzuluyor ve bunu Diana, Ruby ve Cole ile başarıyor.

İlişkiler

Bertha Shirley

Bertha Shirley, Anne’nin üç aylıkken ateşten ölen biyolojik annesidir, bu yüzden onunla pek bir ilişkisi yoktur. Ancak, Kalbimin Daha İyi Hissi kitabında annesine ait olan bir kitap alır ve Bertha’nın bir öğretmen olduğunu ve Anne gibi kızıl saçları olduğunu keşfeder. Ayrıca annesinin el yazısının ona benzediğini keşfetti. Daha sonra Gilbert’e bir mektup yazarken ve buna “Anneme benziyorum” cümlesiyle başlarken görülebilir.

Walter Shirley

Walter Shirley, Anne’nin biyolojik babasıdır. Annesi gibi o da bebekken ateşten öldü. Anne onu hiç tanımadı, ama ona The Better Feeling of My Heart’ta verilen kitaptan nasıl iyi çizileceğini bildiğini ve annesine değer verdiğini biliyor.

Marilla Cuthbert

Anne ve Marilla her zaman en yumuşak ilişkiye sahip değildi. Your Will Shall Decide Your Destiny’de Marilla ametist broşunun kayıp olduğunu keşfeder ve Anne’yi suçlar. Anne’ye itiraf etmezse Anne’nin yetimhaneye geri gönderileceğini söyler. Bu, Anne’yi yalan söylemeye ve Marilla’ya broşla oynadığını ve kuyuya düştüğünü söylemeye itiyor. Öfkelenen Marilla, Anne’yi yetimhaneye geri gönderir.

Matthew Cuthbert

Matthew, Anne ile ilk tanıştığında, neredeyse tüm kadınlardan korktuğu için ona yaklaşmaktan gergindir. Ama Anne çok ileridir ve çok konuşur, hoşlandığı bir şey. İkisi hemen birbirini seviyor. Bir erkek çocuk istediklerini ona söyleyecek bir kalbi olmadığından, onu eve götürmeye karar verir ve bununla Marilla’nın ilgilenmesine izin verir.

Yorum Yap