İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Anxious People izle

Anxious People, Netflix İzle

Anxious People, Netflix İzle
+ - 0

Anxious People, Netflix İzle

Netflix’in yeni dizisi Anxious People, aynı adlı bir romandan uyarlandı. Fredrik Backman tarafından yazılan roman, okuyucular arasında oldukça popüler. Uyarlaması ile dizinin yaratıcıları, duygusal cephede ikna edici bir şekilde çalışan ilgi çekici bir senaryo sunuyor. Tüm karakterlerini, çoğu içinde bulundukları durumların bir sonucu olan empatik bir bakışla sunan bir yapım. Karakterlerin endişelerini onlarla alay etmeden, mizahi bir unsura çevirmeyi başarıyor. Komedi ve dram arasında kusursuz bir denge oluşturulmuş. Dizinin ana konusu ise bir hırsızın soyguna gelip bazı sebeplerden dolayı başarısız olması temeline dayanıyor. Bu sebep de elbette anksiyeteli rehineler.

Anxious People, Netflix İzle

Hırsızı bulmak dizinin en büyük gizemi. Çünkü maskeli ve onca kişi arasında kimin hırsız olduğunu belirlemek güç. Bu dramanın yaşandığı daireden tüm insanlar çıkıyor ama hiçbiri o maskeyi takmıyor gibi görünüyor. Böylece sonraki anlatı, suçluyu keşfetme açısından gerilim unsuru katıyor. Soruşturmayı yürüten iki kişi (bir baba ve bir oğul) bu tür bir meseleyi ele almakta tecrübesiz iki polis memuru. Oğul, gerçek bir polisten çok sahte bir polis gibi görünüyor ve gerçek bir soruşturmanın nasıl yürütüldüğü konusunda çok az bilgisi olan ve bu nedenle zaman zaman olgunlaşmamışlığını gösteren biri. Durumu ve hatta sonrasını kontrol etmeye çalışırken, büyük ölçüde amatör gibi görünüyor.

Anxious People, Netflix İzle

Her gün bir kişiden, sonra başka bir gün tamamen farklı bir kişiden şüphelenerek, bu sorunun nasıl bir sonuca varılacağına dair net bir yön veya anlayış olmadan, neredeyse zihninin bir kaprisiyle, bu sorunun üstesinden gelememesi nedeniyle mizah unsuru bu karakter aracılığı ile ortaya çıkartılıyor. Tanık olduğumuz komedi, büyük ölçüde karakterlerinin korku ve endişelerinden kaynaklanmakta. Senaryo, bu hassasiyetleri kahkahaya çevirmek yerine, onları organik durumlar üzerinden kullanıyor. Kendi küçük dünyalarımızda, her zaman gerçek olmayan ama zihnimizde kurduğumuz bazı hayali durumları kullanıyor. Senaryo gayet sade, ama izleyenleri eğlendirmesini ve az da olsa felsefi düşüncelere sevk etmesini biliyor. Karakterler diziyi izleyenlere gayet net bir şekilde aktarılmış durumda. empati yapmak hayli kolay.

Anxious People, Netflix İzle

Bölümler net bir mizah miktarını korurken, karakterlerinin her birinin kararlarının ardındaki sebepler, oldukça ilgi çekici bir psikolojik drama oluşturuyor. Birçoğunun geçmişten gelen bazı pişmanlıkları var. Dizinin ana konusu ile alakasız olsalar da bu pişmanlıklar bize onlar hakkında daha çok bilgi veriyor. Bu karakterlerin bireysel hatalarına bakarken ortak bir zemin bulmaya çalışmaları, ince bir empati dersi oluşturuyor. Hepsinin yalnızca hümanist nedenlerle birbirlerine yardım etme dürtüsünü bulmaları bir nevi vicdan rahatlatma girişimleri. Dizinin yarım saatlik 6 bölümü var ve izleyiciyi asla yormuyor. Anxious People izlemek için Netflix üyesi olmak gerekiyor. Platformda yerli ve yabancı farklı türlerde birçok yapım yer alıyor ve hepsi de meraklılarını bekliyor.

Anxious People, Netflix İzle

Yorum Yap