İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv film
  3. Aquaman BLU TV İzle

Aquaman BLU TV İzle

Aquaman Blu Tv Izle

Aquaman BLU TV

Film yapım teknolojimiz ne kadar gelişirse gelişsin, ekranda asla “normal” görünmeyecek bazı şeyler var. Sinematik evren konusunda DC Marvel’in bir tık gerisindeydi. Nolan’ın Batman serisi kendine has bir durum elde etse de durum her zaman böyleydi. Şimdi DC de sinema evrenine ağırlık veriyor ve bu rekabet seyirciye izleyiş zevki olarak yansıyor. Film, deniz feneri bekçisi Thomas (Temuera Morrison) ve Atlantis’in kraliçesi Atlanna’nın (Nicole Kidman) aşk hikayesi ve 80’li yıllarda doğan Arthur Curry’nin (Jason Momoa) başlangıç ​​hikayesiyle başlıyor. Arthur, Atlantis’in intikamcı güçlerinden onları korumak için kara ailesini terk eden annesinin yokluğuna rağmen, Atlantis’ten miras kalan yeteneklerini kullanmakta.

Çoğunlukla küçük denizcilik süper kahramanlıkları için koşuşturuyor: korsanları engellemek, Rus donanmasını kurtarmak vb. Bu arada, huzursuzluk derinlerde kaynıyor: Atlantis’in şu anki patronu olan Arthur’un üvey kardeşi Orm (Patrick Wilson), okyanusun yedi diyarını ele geçirme planları yapıyor. Hiç tanımadığı kardeşi Arthur ise önündeki tek engel. Arthur’un ise en başlarda su altı dünyasıyla pek bir alakası yok. Nereus’un kızı ve Orm’un nişanlısı olan Mera (Amber Heard) Arthur’a yaklaşarak onu anavatanına dönmeye, denizi birleştirmeye ve kardeşinin savaş çığırtkanlığını durdurmaya çağırıyor. Arthur ve Mera derinlerdeki muhteşem, fosforlu bir metropol olan Atlantis’e yolculuk gerçekleştiriyor. Atlantis’in kayıp üç mızrağı Arthur’u gerçek bir krala dönüştüreceğinden onu aramaya koyuluyorlar.

Aquaman BLU TV İzle

Aquaman, DCEU’daki diğer tüm kahramanlar kadar formülsel, aşırı derecede taşkın ve anneye takıntılı, ancak görsel hayal gücü gerçekten heyecan verici. Bir destan kapsamına sahip ancak yaramaz bir çocuğun ruhuna sahip bir süper kahraman filmi olan Aquaman izleyenlere her konuda istediklerini veriyor. Filmi izlediğinizde özellikle deniz altında geçen sahnelerde yer alan büyüleyici görselliği siz de fark edeceksiniz. Su üstü sahneleriyse gayet standart.

Aquaman Konusu

Momoa, babası insan olan ve annesi Atlantis Kraliçesi Atlanna’nın (Nicole Kidman) gençliğinde krallığına geri dönmeye zorlandıktan sonra ölmesinden korktuğu Arthur Curry’dir. Arthur, insan soyu nedeniyle Atlantisliler tarafından dışlansa da, Xebel krallığının prensesi Mera (Amber Heard) tarafından ziyaret edilir ve Xebel krallığının prensesi Mera (Amber Heard) dünya yüzeyinde bir yerde gizlenmiş olan güçlü bir trident bulmak için yardımını ister. Acımasızca hırslı, savaş yanlısı üvey kardeşi King Orm’un durdurulması için bu gereklidir. Arthur en başta karışmak istemiyor, ancak bu trident’i alıp huzuru yeniden sağlayabileceğinin de farkında.

Aquaman BLU TV İzle

Yönetmen James Wan ikilinin hem karada hem de denizde ziyaret ettikleri yerleri gayet güzel kurgulamış durumda. Momoa, ne Çelik Adam kadar asil, ne de Kara Şövalye gibi eziyet görmüş bir karakteri canlandırıyor. Gayet sıradan bir çocukluğu olmuş, sadece anne özelmi çekmiş, standart bir insan Aquaman. Bu sakallı, uzun saçlı Adonis iri fiziği ve göz korkutucu hırıltısı ile günü kurtarırken bira içmekten mutlu. Maalesef, Aquaman’in hikayesi daha az çekici, özellikle de Arthur ve Mera arayışlarına devam ettikçe ve çapkın bir şekilde tartışmalı bir ilişki geliştirdikçe.

Filmde klişe diyeceğimiz yerler olsa da kendisini izletmeyi başarıyor. Bunda tabii ki görsellik ve aksiyonun da etkisi çok büyük. Oyuncuların hepsi de üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirmiş. Momoa tam da Aquaman karakteri için Hollywood’daki en uygun aktör olarak karşımızda. Başkası oynasaydı bu kadar yakışmayabilirdi. Genel olarak baktığımızda eğlenceli zaman geçirmek adına film gayet yeterli eğlenceyi sizlere sunuyor.

Aquaman BLU TV İzle

Aquaman Jason Momoa Kimdir?

oseph Jason Namakaeha Momoa (1 Ağustos 1979 doğumlu) Amerikalı aktör. Oyunculuk ilk çıkışını aksiyon drama dizisi Baywatch: Hawaii’de (1999–2001) yaptı. En ünlü rolü ise Game Of Thrones dizisinde canlandırdığı Khal Drogo rolüydü. yfy bilim kurgu dizisi Stargate Atlantis’te (2005–2009) Ronon Dex karakterini canlandırdı. Discovery Channel tarihi drama dizisi Frontier (2016–2018) için Declan Harp rolünü oynadı. DC Sinematik Evreni’nde ise karşımıza Aquaman olarak çıktı.

Kendisi Lisa Bonet ile evli ve bu evlilikten doğan iki çocukları var. Çok yakında Dune, The Last Manhunt, Sweet Girl, Slumberland, Aquaman 2, Frosty the Snowman gibi filmlerde de karşımıza çıkacak. Aslında pek bilinmese de Wolves filmi de izlenmeye değer bir kurt adam filmidir ve bu filmde de alfa bir kurt adamı canlandırmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap