İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Arcane League of Legends izle

Arcane “League of Legends”, Netflix İzle

Arcane “League of Legends”, Netflix İzle
+ - 0

Arcane “League of Legends”, Netflix İzle

League of Legends dünyanın en sevilen ve en çok oynanan oyunlarından biri. Dünya çapında turnuvaları düzenleniyor ve milyonlarca insan kelimenin tam anlamıyla oyunun hastası. Netflix’in Arcane dizisi de bu oyunu, konusunu ve karakterlerini temel alarak oluşturulan bir yapım. Ancak, youn hakkında hiçbir şey bilmeyenler bile izleyip eğlenebilir. Tek başına fantastik bir öykü kıvamında. Dizi karmaşık karakterler, basit ama sürükleyici ve katmanlı bir hikaye ve benzersiz bir görsel stille kesinlikle muhteşem ve çığır açan bir animasyon ile devasa bir dünyaya sahip. League of Legends uyarlaması, animasyon ortamının neler yapabileceğine dair önyargıları paramparça ederek video oyunları hakkında daha önce yapılmış başarısız yapımların bir özrü niteliğinde.

Arcane “League of Legends”, Netflix İzle

Bunun hem hayranlara hem de hikaye anlatıcılarına gelecek yıllarda ilham vereceği kesin. İster Runeterra’nın tüm tarihini biliyor olun, ister sadece bir sonraki diziyi seçmek için bir şeyler arayın, herkesin hoşuna gidecek bir yapım. Arcane, Piltover şehrinde ve onun alt şehir bölgesi Zaun’da geçmektedir. Arcane, insanların zorlu koşullarda ve Piltover’ın acımasız infazcılarının sürekli tehdidi altında yaşadığı Zaun’da yükselen gerilimleri ve toplumsal huzursuzluğu merkeze alan bir öykü. Sadece oyun dünyasını tanıtmakla kalmıyor, standart bir dizi izleyicisine de hitap ediyor. Bu konuda denge çok iyi sağlanmış durumda.

Arcane “League of Legends”, Netflix İzle

Zaun’un tasarımı görsel olarak hayli güzel olmuş. Dizinin öyküsü aslında birbirine paralel iki ayrı hikayeden oluşuyor. Piltover’da, teknoloji aracılığıyla sihirden ve hızlı teknolojik ilerlemenin toplumsal maliyetinden yararlanmanın eşiğinde olan iki bilim adamı Jayce ve Viktor’u izliyoruz. Zaun sokaklarında, ters giden bir soygun ve Zaun’da her iki şehir için büyük sonuçları olan bir çete savaşının başlamasına karışan yetim kız kardeşler Vi ve Powder ana karakterler olarak karşımıza çıkıyor. Elbette, gösteri Runeterra dünyası için büyük sonuçları olan önemli olayları araştırıyor. Yine de, oyunları hiç oynamadıysanız diziyi rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Ekranda izlediğiniz şey iki kardeşin hikayesi. İrili ufaklı ayrıntıları oyunun tutkunları fark etse de diziye direkt bir etkileri yok.

Arcane “League of Legends”, Netflix İzle

Karakterler çok iyi dizayn edilmiş. Performanslar da akılda kalıcı. Oyun müdavimlerinin yakından tanıdığı pek çok karakter mevcut. Birçok karakterin ikonik görünümlerini ve silahlarını almaya başladıklarında oyunlardan hayranların favori şampiyonlarına dönüştüğünü görüyoruz. Örneğin, Vi’nin eldivenlerini ilk kez eline aldığı sahne bunlardan biri. Tıpkı oyundaki gibi dövüş sahneleri de izlemeye değer. Kapışmalar büyük heyecan uyandırıyor. Bu şekilde dizi takdire şayandan tamamen sıra dışı hale geliyor. Prodüksiyonun başarısı da üzerinde durulması gereken başka bir konu. İzleyeni o fantastik dünyanın içine çekecek her unsur kullanılmış. Arcane izlemek için Netflix abonesi olmak gerekiyor. Platformda DOTA gibi farklı oyunlardan uyarlanmış olan animasyonlar da yer alıyor. Netflix bu tür açısından hayli zengin bir ortam.

Arcane “League of Legends”, Netflix İzle

Yorum Yap