Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Reklamı Geç

Aslında Özgürsün, Gain İzle

Duygu Asena ülkemizde kadın mücadelesi konusunda en önemli isimdi. Kadının Adı Yok adlı romanı Atıf Yılmaz tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştı. Üstelik, yasaklı bir roman olmasına rağmen. Muzır içerik nedeniyle 80’li yıllarda yasaklanmıştı. Bir diğer önemli eseri olan Aslında Özgürsün romanı da geçtiğimiz yıllarda tiyatroya uyarlanmış ve çokça izlenmişti. Aslında Özgürsün şimdi dizi oluyor ve Gain platformunda yayınlanacak. Başrollerde ise iki önemli isim var. Bade İşçil ve Deniz Çakır. Güçlü kadrosu ile Duygu Asena’nın kitabından uyarlanan bu dizi özellikle de kadınlar tarafından büyük ilgi göreceğe benziyor.

Aslında Özgürsün, Gain İzle

Dizinin ilk sezonu toplamda 8 bölümden oluşacak. Romanı senaryoya Ali Kemal Güven çevirdi. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilk tanıtım videosu da sosyal medyada büyük ilgi gördü. Tanıtımda dizinin konusu ile alakalı herhangi bir ipucu yok, ancak Duygu Asena’nın kitabını okuyanlar dizi hakkında az çok, bazı fikirlere sahip durumda. Yazarın romanları ve köşe yazılarında her zaman burguladığı, en önemli konu kadın hakları olmuştu. Hayatını bu mücadeleye adadığı için kendisine “feminist yazar” benzetmesi yapılmıştı. Ancak, Asena’nın tek derdi feminizm değildi. O fikirlerinde daima samimi olmuş ve bunu bir ideolojinin çok daha ötesine taşımıştı. Yazdıklarından dolayı birçok farklı kesim kendisini en sert biçimde eleştirmesine rağmen bildiği yoldan asla şaşmamıştı.

Aslında Özgürsün, Gain İzle

Dizi kitaptan uyarlandığı için konu hakkında bazı çıkarımlar yapabiliriz. Aslında Özgürsün iki farklı kadının öyküsünü anlatacak. Dizinin ana karakterleri Belgin ve Berna adlı, kırk yaşlarındaki iki kadın olacak. İkisi de özgürlükleri için tüm dayatmalara ve erkek egemen toplumun kurallarına karşı çıkan, güçlü kadınlar. Tabii, bu o kadar kolay olmayacak. Onların arzuladığı tek şey özgürlük ve aşk. Aslında başka bir istekleri yok, ancak bunun için bile pek çok zorlukla karşılaşmak ve yüzleşmek zorunda kalacaklar. İlk sezonun 8 bölümü boyunca bu iki kadının mücadelelerini izleyeceğiz. Duygu Asena romanları her zaman güçlü kadınların ya da gücünün farkına varan kadınların başrolde olduğu romanlar olmuştur.

Aslında Özgürsün, Gain İzle

Aslında Özgürsün dizisi çok yakında yerli platformlarımızdan biri olan Gain’de izleyiciyle buluşacak. Tam tarih henüz net değil ancak Nisan ayının sonları ya da mayıs ayının başı gibi platforma eklenmesi bekleniyor. Daha özgür ve tam bir aşk kadını olan Berna’yı Deniz Çakır canlandıracak. Eşi ve çocuğuyla mutlu olduğunu zannettiği bir hayatı yaşarken bir erkekle tanışıp ona aşık olan Belgin’e ise Bade İşçil hayat verecek. Dizide ayrıca Perihan Savaş, Nükhet Duru, Zuhal Olcay, Alican Yücesoy, Burak Yamantürk, Saygın Soysal gibi isimler de rol alıyor. Aslında Özgürsün izlemek için Gain abonesi olmak gerekiyor. Dizi özellikle yerli ve orijinal yapımlar konusunda hayli zengin. ayrıca pek çok ünlü yabancı dizi de bu platformda yer alıyor.

10 Görüntülenme
Aslında Özgürsün, Gain İzle

Aslında Özgürsün, Gain İzle

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap