İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix dizi
  3. Atiye 1. Sezon 1. Bölüm

Atiye 1. Sezon 1. Bölüm

atiye-the-gift-dizi-konusu-oyunculari-netflix

Atiye 1. Sezon 1. Bölüm

Netflix dünyanın en iyi ve en ünlü dijital yayın platformu. Bünyesindeki sayısız dizi ve filmle tüm dünyada kısa sürede başarıya ulaşmış durumda. Tabii artık Türkiye’de de var. Türkiye pazarına girdikten bir süre sonra da yerli yapımlara imza atarak Türk izleyicisinin daha da fazla ilgisin çekmeyi başardı. Artık Türk yapımları Netflix sayesinde tüm dünyada izlenmekte ve meşhur olmakta. Türk dizilerinin kalitesini tüm dünya anlama şansına erişiyor.

Atiye de Netflix’in yerli yapımlarından sadece bir tanesi. Başrolünde ünlü ve güzel oyuncu Beren Saat’in yer aldığı dizi fantastik konusuyla izleyiciyi kendisine çekiyor. Oyuncu kadrosu ve senaryo da gayet kaliteli. Mehmet Günsür ve Metin Akdülger gibi isimler de dizide Beren Saat’e eşlik ediyor.

Atiye 1. Sezon 1. Bölüm

Atiye

Netflix başta Hakan Muhafız olmak üzere Türk yapımlarını dünyaya tanıtmaya başladı. Her nasılsa, bu şovların yapımcıları çok parlak prodüksiyon ve iyi anlatılan basit hikayeler içeren tatlı bir yer buldular. Hakan Muhafız’ı yaratan ekip, bir insanı manevi dünyayla çiftleştiren yeni bir diziyle geri döndü.

Atiye (Beren Saat) güzel ve hayatını İstanbul’da yaşayan bir sanatçıdır. Çocukluğundan beri resmettiği aynı sembolün resimleri, varyasyonları ilk kez bir galeride sergilenmek üzere. Sevgilisi Ozan (Metin Akdülger) kariyerini tamamen destekliyor. Tasarımcı kız kardeşi Cansu (Melisa Şenolsun) tarafından açılış gecesi elbisesini hazırlarken, ablasının dükkanının önünde pencereye bakan yaşlı bir kadının görüntüsünü görür. ama kim olduğunu görmek için dışarı çıktığında kadın gitmiş olur.

Bu arada dünyanın bilinen en eski insan yapımı tapınağı olduğu düşünülen Göbekli Tepe arkeolojik sitesinde, sitenin altındaki mağaralarda yeni bir keşif yapılır. Kazıdan sorumlu profesör Erhan’ın (Mehmet Günsür) daha önce gördüğü bir sembol. Tıpkı Atiye’nin çizdikleri gibi.

Atiye 1. Sezon 1. Bölüm

Konusu

Atiye açılış gecesi, yaşlı kadını tekrar görür ve onu galeriden çıkarıp sokağa kadar takip eder, ancak yine ortadan kaybolur. Cansu’nun sarhoş olmasına ve Atiye’nin öğretmenlik mesleğine devam etmek mi yoksa tam zamanlı sanatçı olmak mı konusunda annesiyle tartışmasına rağmen gece başarılı geçmiştir. Arkeolojik buluntu haberleriyle uyanır ve on yıllardır resmettiği sembolü gördüğü için şok olur. Bulgu ile manevi bir bağlantı hissederek, kendini aramak için Göbekli Tepe’ye gitmeye karar verir.

Oraya giderken alnında kırmızı bir yıldız olan küçük bir çoban kızı ile karşılaşır. Kız Türkçe bilmez ama Atiye Göbekli Tepe’den bahsettiğinde arabaya biner ve onu oraya götürüp sonra kaybolur. Atiye, Erhan’la tanışıp sembolü görmek istediğinde, ona sanatını gösterdikten sonra bile onun onunla bir tür bağlantısı olduğuna dair hikayesine inanmaz. Atiye sonra tekrar mağaraya girse de Erhan tarafından yakalanıp kovulur.

Atiye 1. Sezon 1. Bölüm

Atiye Karakterleri

Yer yer gerçek, yer yer fantastik unsurlara yer verilen Atiye, İngilizce adıyla The Gift dizisinde ana karakterleri Atiye, Erhan, Cansu ve Ozan olarak görüyoruz. Her karakterin kendisine has özellikleri ve hikayeleri olsa da konu genel olarak Atiye karakteri etrafında dönmekte. Her şey Atiye’nin çizdiği sembol ve bu sembolün gizemi etrafında dönüyor.

Atiye cesur bir kadın ve gözü de epey kara. Tehlikelere tek başına atılıyor, fakat bu takıntısı bazen başına sorunlar da açıyor. Son zamanlardaki değişimi hem ailevi hem de şahsi hayatında olumsuz etkiler yapıyor. Kardeşi ve sevgilisiyle arası açılırken annesinin sakladığı sırlar yüzünden de anne va babasıyla da sıkıntılar yaşıyor. Hayatı allak bullak olan Atiye bir de gizemli ve yaşlı bir kadınla uğraşmak zorunda kalıyor. Tüm bu tuhaf olayların arasında genç kadını çok farklı ve inanılmaz olaylar bekliyor.

Netflix Hakkında

Netflix, merkezi ABD’nin Kalifornya eyaletinde bulunan bir dijital yayın platformu. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafrından kuruldu ve son yıllarda dünya çapında büyük bir popülerite kazandı. CEO koltuğunda ise Ted Sarandos oturuyor. Yayınladığı dizileri üyelik sistemiyle izleyicilere ulaştırıyor.

Yakın zamanda ülkemizde de yayına başlayan Netflix kısa süre içerisinde büyük ilgi gördü ve üye sayısı gittikçe arttı. Kimi zaman RTÜK ve yayın politikalarıyla sorunlar yaşasa da Netflix Türkiye’ye yatırımlarına devam etti ve Bir Başkadır, Hakan Muhafız gibi yerli yapımları da içerikleri arasına kattı.

Yorum Yap

Yorum Yap