İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix dizi
  3. Atiye 1. Sezon 2. Bölüm

Atiye 1. Sezon 2. Bölüm

kapak_134143_1726464.

Atiye 1. Sezon 2. Bölüm

Atiye bize Hakan Muhafız’ın yapımcılığını yapan ekip tarafından getirildi (Jason George, Alex Sutherland, Onur Güvenatam ve Özge Bağdatlıoğlu) İstanbul’un sanatsal ve sofistike bir yanını gösteren, ince bir şekilde üretilmiş ve önermesini nispeten basit tutuyor. İlk bölümde, çok şey oluyor gibi görünüyor, olaylar yavaş yavaş başlıyor. Sembol bulunur, Atiye eserle bir bağ hisseder ve onu görmek için çaba sarf eder.

Bu arada, o sembole bağlı olabilecek ya da olmayabilecek ruhları görüyor. Geri kalan her şey, en azından şimdilik, bu hikayeye göre ikincil kalıyor. Atiye’nin gerçekte en az bir ayağıyla maceraperest fakat diğer yandan hassas bir sanatçı. Günsür’le yaptığı sahnelerde iyi bir kimya var ve ikisinin dizi ilerledikçe bir dizi seviyede bağlantı kurmasını bekliyoruz.

Atiye 1. Sezon 2. Bölüm

Atiye

Özellikle Atiye’nin ve Ozan’ın aileleri ilgimizi çekiyor. Ailesinin onun sanatını bir hobi olarak korumasını istediğini zaten biliyoruz, ama öyle görünüyor ki Ozan’ın süper zengin babası, oğlu olmasa bile kariyerine daha çok bağlı. Melisa Şenolsun, Atiye’nin bir çok yönden Atiye’den çok daha özgür ruhlu, işle ilgilenen kız kardeşi Cansu olarak eğlenceli bir karakter. Ozan’ı sinsi kıskanç erkek arkadaş olarak seçmek biraz klişe gibi görünüyor. Neden destekleyici olamıyor ve evlenmek istediği özgür ruhun onu sevdiğini ve sadece onunla birlikte olmak istediğini anlayamıyor? Bunlar biraz kafa karıştırıcı?

Dizi temelde Atiye isimli bir kadının yaşadığı doğaüstü olayları konu alıyor. tiye, genç yaşlardan itibaren kendi sonsuzluk işaretini andıran bir sembol örüyor. Aynı zamanda çizim konusunda da yetenekli olan Atiye, çizdiği sembollerle bir resim sergisi açar ve hayatı değişmeye başlar. Resim sergisinden bir gün sonra, Atiye’nin çocukluğundan beri çizdiği sonsuzluk işaretini andıran sembol, 12000 yıllık bir arkeolojik kazıda ortaya çıkıyor.

Atiye 1. Sezon 2. Bölüm

Hakkında

Haberlerde çizdiği sembolü görünce Atiye bu durumdan oldukça etkileniyor. Atiye, arkeolog Erhan’ın bulunduğu mağaraya gidiyor ve orada Erhanla tanışıyor. Atiye ve Erhan o sembolü ve mağarayı arar. Birlikte gizemli ve olağanüstü olaylar yaşarlar. İkinci sezonda Atiye, ilk seansla bağlantılı olarak çok ciddi ve paralel bir zamana ışınlanır. Fakat bu konudan daha sonra bahsedeceğiz. Dizi, iki sezon boyunca sezon başına sekiz bölümden oluşuyor.

Dizide her bölüm 35-50 dakika. Dizinin ilk sezonu 27 Aralık 2019’da, ikinci sezonu ise 10 Eylül 2020’de yayınlandı. Dizideki tüm mekanlar gerçek ve etkileyici ve dizide zaman ve evren temaları çok iyi kullanılmış durumda. Dizinin ikinci bölümünde bazı soru işaretlerine cevap bulsak da aklımızda hala bazı sorular kalıyor. Gizem tüm sezona gayet iyi ve sağlam bir biçimde yayılmış.

Atiye 1. Sezon 2. Bölüm

Atiye Dizisi Ne Anlatıyor?

Atiye eski sırlara gizemli bir yolculuğu anlatıyor ve Göbeklitepe’nin gizemi de dizinin mistik havasına büyük katkı sağlıyor. İlerleyen bölüm ve sezonlarda işin içine zaman yolculuğu ve paralel evren gibi konular girince de olaylar bambaşka bir hal alıyor. Atiye’nin hem şahsi hem de ailevi sorunları da bu doğaüstü serüvene biraz da gerçeklik serpiştiriyor.

Hikayede iyi geliştirilmemiş veya açıklanmamış doğaüstü unsurlar varmış gibi görünebilir fakat ilerleyen bölümlerde bu sırlar bir bir açıklanıyor. Kim bilir, belki de bazıları üçüncü sezon için saklanmıştır. Bunu henüz bilmemiz mümkün değil. Dizinin üçüncü sezonu ne zaman gelir henüz bir haber yok.

Gizem tutkunları için tam bir biçilmiş kaftan niteliğinde. Oyuncuların güzellik ve yakışıklılık oranları da hayli yüksek. Dizi hem erkek hem de kadınlar için göze de hitap ediyor. Beren Saat hem oyunculuğu hem de güzelliğiyle büyülüyor.

Atiye Kimdir?

Beren Saat’in canlandırdığı Atiye karakteri bir sanatçı, bir ressam. Çocukluğundan beri aynı resimleri çiziyor ve bu onun içinden geliyor. Sürekli çizdiği bu sembolü Göbeklitepe kazılarında gördüğünde ise hayatı tamamen değişiyor. Kendisinin bir sevgilisi var fakat sevgilisinin de Atiye ile bir ilişkisi mevcut. Atiye’nin gizemleri çözme çabası ayrıca kendi hayatını ve gerçeklerini bulma çabasına da dönüşüyor.

Bir yandan doğaüstü olaylar bir yandan da yaşadığı ailevi ve ilişki problemleri Atiye’nin güçlü bir kadın olma yolunda da yardımcısı oluyor. Kolay pes etmiyor ve zorlukların hep üzerine gidiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap