İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Atiye Netflix İzle

Atiye 1. Sezon 3. Bölüm

Atiye 1. Sezon 3. Bölüm
+ - 0

Atiye 1. Sezon 3. Bölüm

Atiye bir ressam. Hayatı boyunca aynı sembolü çiziyordu ve sonunda çalışmalarının halka açık bir sergisini yapıyordu. Aitye, Ozan’la (Metin Akdülger) yeni nişanlanmıştı. Nişan ve sanat sergisinin heyecanı sürerken, Anadolu arkeolojik sit alanı Göbekli Tepe’den bir arkeolog, bir mağaranın derinliklerinde taşa oyulmuş sembolü buldu. Keşif haberi yaptı. Göbekli Tepe, dünyanın en eski yerlerinden biri olduğuna inanılan gerçek bir mekan.

Erhan (Mehmet Günsür) arkeologdur. Atiye, sembolü kendisi görmek için hemen Göbekli Tepe’ye gider ama Erhan onu mağaralara sokmaz. Bir şeyin onu bölgeye çektiğini hisseder ve hayatı boyunca bu sembolü neden yarattığını anlamaya çalışmaktan vazgeçmeyecektir. Daha sonra adı Zühre (Meral Çetinkaya) olan gizemli bir kadın Atiye’ye görünmeye başlar. Gerçek mi yoksa halüsinasyon mu anlamaz? Atiye kazı alanına yaklaştığında, Türkçe bilmeyen genç bir kız orada yolunu bulmasına yardım eder ve onu mağaralara yönlendirir.

Atiye 1. Sezon 3. Bölüm

Atiye Netflix

Atiya orada olmayan şeyleri duyar. Orada olmayan şeyleri görür. Ama kimse onu anlamaz ya da anlamak istemez. Çünkü kendisini kimseye inandıramaz. Atiye’nin kardeşi Cansu (Melisa Şenolsun) bile ablasının anlattığı hikayelere inanmaz. Atiye’nin anne babası Serap (Başak Köklükaya) ve Mustafa (Civan Canova) psikiyatrik yardım almasını ve ilaç almasını ister. Doktor ona ailede görülen bir hastalığa yakalandığını söyler. Atiye, ailesinin ona her konuda ne kadar yalan söylediğini ve gizemli kaybolan kadının kim olduğunu anlar.

Ozan’ın babası Serdar (Tim Seyfi) hikayedeki bir diğer önemli kişidir. Ozan’ın evlilik fikrine olan ilgisini kaybettiğinde bile Atiye ile evleneceği konusunda ısrar ediyor. Gizemle bir bağlantısı olduğu gayet net. Atiye ilerledikçe mağaralardaki sembollerin ve yerlerin gizemini araştıran herkesin tehlikede olduğu ortaya çıkıyor. Fakat Atiye ve Erhan hiçbir şeyden korkmuyor ve araştırmalarına devam ediyor.

Atiye 1. Sezon 3. Bölüm

Atiye Hakkında

Ruhsal unsurlar, doğaüstü güçlerin yanı sıra hikayeye işlenmiş bir dizi. Atiye Şengül Boybaş’ın romanından uyarlanmıştır. Hikayenin kendisi genç ressam Atiye’nin etrafında dönüyor. Eski bir mağara ağının kalbinin derinliklerinde kendisiyle eşleşen sembolleri keşfettiğinde, bunu takip eden, hakikati keşfetmek için çıkılan bir yolculuk anlatılıyor. İlk birkaç bölüm, Atiye’yi çevreleyen gizem katmanlarını oldukça iyi bir şekilde oluşturuyor.

Dizinin ilk sezonu fantastik olduğu kadar bilim-kurgu havasında da geçiyor. Ancak bu ilk sezonda, dizi fikirlerinin çoğunu ilgi çekici bir şekilde ele alıyor. Atiye ve sembollerle ilgili arka plan sorularını yanıtlarken, ne yazık ki bunun nedenini veya bazılarının arkasındaki mantığı açıklamak için çok az şey yapıyor. Bazı soruların cevaplarını uzun süre alamıyoruz. Ancak bazı şok edici gerçeklerin ortaya çıktığı sahneleri izlemek hayli keyifli.

Atiye Dizisi Erhan Kimdir

Netflix’in popüler Türk dizisi Atiye’de Erhan karakterini ünlü ve yakışıklı oyuncu Mehmet Günsür canlandırıyor. Erhan bir arkeolog ve görev yeri ise dünyanın en eski yerleşim ve ibadet yerlerinden biri olan Göbeklitepe. Göbeklitepe direkt olarak dizinin genel hikayesiyle de bağlantılı. Erhan bulduğu bir keşfi televizyonda anlatırken Atiye sembollerin kendi çizdiği sembollere benzediğini görüyor ve yollara düşüyor. Erhan ve Atiye’nin tanışma yeri de Göbeklitepe.

Erhan önce Atiye’ye inanmıyor ve onu kazı alanına sokmuyor. Fakat daha sonra gelişen olaylar ikilinin hayatında aslında birçok ortak nokta ve bilinmezlik olduğunu ortaya çıkartıyor. Erhan cesur bir adam ve Atiye ile gayet iyi bir ikili oluşturuyor. Birlikte yaşadıkları olaylar Erhan ve Atiye arasında duygusal bir çekime de sebep oluyor.

Aslında Erhan’ın hayatı da en az Atiye kadar gizemli. Yaşanan bir kaza, kaybedilen bir aile Erhan’ın hayatının gizemlerinin temelini oluşturuyor. Ve yine tüm bunların temelinde de kenarından ve köşesinden olsa bile Atiye var.

Mehmet Günsür Oynadığı Diziler

Mehmet Günsür şimdiye kadar birçok film ve dizide rol aldı. Ünlü oyuncu Atiye’den önce bir başka dijital proje olan Fi adlı dizide de başroldeydi. Beyaz Gelincik, Bıçak Sırtı, Muhteşem Yüzyıl, Kasırga İnsanları, Pilli Bebek, Don Matteo, Sır Dosyası, Cahide ve Geçmiş Bahar Mimozaları ünlü oyuncunun rol aldığı diğer diziler.

Aşk Tesadüfleri Sever, Hamam, Unutursam Fısılda, O Şimdi Asker, Ses, Anlat İstanbul, gibi yapımlar da rol aldığı bazı filmler.

Yorum Yap