İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix dizi
  3. Atiye 1. Sezon 4. Bölüm

Atiye 1. Sezon 4. Bölüm

Atiye

Atiye 1. Sezon 4. Bölüm

Serdar, Erhan’ın ailesiyle ilgili görüntüleri varken Atiye’yi bulmaya çalışır. Zühre, paylaşılan anılarıı Atiye ile konuşur. Atiye’nin dördüncü bölümünde de birçok gizem karşımıza çıkıyor. Hakan: Muhafız dizisinden sonra beklentiler çok yüksek tutulmuştu. Oyunculuk da gayet beğenildi. Görsel efektlerin kullanımı da gayet iyi. Hakan: Muhafız’ın olumlu tarafı, İstanbul’u iyi tanıtmak için attığı adımlardı. Atiye aynısını Göbeklitepe ve Nemrut için yapıyor. Senaryoya genel olarak bakarsak klişe kelimesini kullanmayalım ama klasik.

Hikaye kendine özel bir evren yaratmak yerine günümüzün modern İstanbul’unda geçiyor. Daha sonra Göbeklitepe ve Nemrut’un dahil edilmesi hikayeye mistik bir hava katıyor. Her serinin bir rengi vardır. Hafif soğuk ve pastel renklerin seçimi çok keyifliydi. Serinin müzik seçkisi de iyiydi. Gerilim sahnelerindeki gergin müzik ve Göbeklitepe görüntülerinde arka planda Doğu ezgilerinin görünmesi, izleyiciyi ekrana daha da bağlıyor.

Atiye Netflix

Elbette karakterlerin iyi ve kötü yanları var. Serdar’ın kötü karakter imajı gayet başarılı bir şekilde işlenmiş. Bazı sırların cevaplarının gelecek sezona bırakılması ve açıklanmaması garanti gibi duruyor. Birçok şeyi ikinci sezonda göreceğiz. Genellikle Türkiye’den gelen hikayeler toplumun geleneksel, muhafazakar kesimlerini ve onlarla birlikte gelen mücadeleleri anlatıyor. Burada, tarihe pek kimsenin bilmediği mistik bir yolculuğa giden güçlü, modern bir kadın var.

Ayrıca Göbekli Tepe ve Nemrut için gerçekten iyi bir turist pazarlama kampanyası. Oyunculuk, müzik ve senaryo harika. Atiye, ihtiyacınız olan her temel malzemeye sahiptir. İyi hikaye, çok iyi oyunculuk ve güzel prodüksiyon. Göbeklitepe gerçek bir yer ve dünyadaki bilinen en eski yer (mutlaka kontrol etmelisiniz). Atiye’de yapımcılar gerçekleri ve kurguları çok güzel birleştirmiş durumda. Ritmine, mistik atmosferine ve (çoğunlukla) ilginç karakterlerine bağlanacaksınız. Ayrıca Beren Saat’in uluslararası film izleyicileri tarafından henüz keşfedilmeyi bekleyen bir mücevher olduğunu da belirtmekte fayda var.

Hakkında

Dizinin başta Göbeklitepe ve Nemrut olmak üzere antik tarihle ilgili olduğunu ilk anladığınızda tarih ve doğaüstü şeylere meraklı olanlar biraz olsun heyecanlanıyor. Öncelikle bu özel yerlerin etkisi ve büyüklüğü altında ezilme şansının yüksek olduğunu düşünerek diziyi izlemeye başlayan birçok kişi var. Tarihçiler tarafından tarihin sıfır noktası olarak anılan Göbeklitepe ve gizemin hala tam olarak anlaşılamadığı tanrılar dağı Nemrut. Ancak senaryo ve oyuncu kadrosu sizi koltuğunuza oturtmayı başarıyor.

Şengül Boybaş’ı ilk kitabı (Dünyanın Uyanışı) ile tebrik etmek gerekiyor. Dizinin var olmasına neden oldu ve senaryoya önemli katkılar sağladı. Dizinin başrol oyuncularından Mehmet Günsür’ün antik tarihe ve mistisizme olan ilgisinden dolayı Atiye’nin en büyük şansı olduğunu düşünüyorum. Daha önce benzer projelerde yer almıştı. Dizideki diğer karakterlerin özenle seçildiğini ve iyi bir ekip oluşturulduğu açık.

Atiye Dizisi Beren Saat Kimdir

Netflix, dünya çapında bir hit olan kadın güçlendirme draması “Fatmagul” da başrolü oynadığı için en çok tanınan yerel yıldız Beren Saat’in başrolünü üstlendiği ikinci Türk orijinal doğaüstü draması Atiye’yi duyurdu. Türkiye’nin OG Medya yapımcılığını Netflix için hazırladığı sekiz bölümlük diziye İngiliz yapımcı Alex Sutherland (“Argo”) ile İstanbul’da çekimler başladı ve iki sezon da yayınlandı bile.

Atiye dizisinde başrolü Beren Saat oynuyor. Kimse kendisinin güzelliğine ve oyunculuk yeteneğine laf edemez. Diziyi tek başına alıp götürürken Metin Akdülger ve Mehmet Günsür de performanslarıyla kendisine büyük destek oluyor. Kısacası oyunculuk açısından dizi daha ilk bölümden itibaren arş seviyesine çıkmış durumda.

26 Şubat 1984 Ankara doğumlu olan Beren Saat birçok yapımda başrol aldı. En önemlileri arasında da Fatmagül’ün Suçu Ne ve Aşk-ı Memnu var. Kendisi Kenan Doğulu ile evli. Kendisi 1,67 metre boyunda, 53 kilo ve Balık burcu. Babası Gümüşhaneli. Türkiye’nin Yıldızları yarışmasında ikinci olduktan sonra kendisi için şöhretin kapıları açıldı. İlk dizisi Aşkımızda Ölüm Var, ilk başrolü ise Aşka Sürgün.

Hatırla Sevgili, İntikam, rol aldığı diğer TV dizileri. Ayrıca Gergedan Mevsimi, Gecenin Kanatları, Güz Sancısı ve Benim duymam filmlerinde de rol aldı. Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde de Kösem Sultan rolünü oynamıştı. Güzel oyuncu şimdi de Atiye dizisiyle karşımızda ve bu onun ilk dijital projesi.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap