İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix dizi
  3. Atiye 1. Sezon 6. Bölüm

Atiye 1. Sezon 6. Bölüm

Atiye 1. Sezon 6. Bölüm

Güzel hikaye. Harika oyunculuk. Türkiye, geçmişiyle ve kültürleriyle uyum içinde olan gerçekten ilginç bir ülke ve bu ülkeden çıkmış en güzel ve en kaliteli yapımlardan biri. Bir Türk Netflix yapımı için gelecek vadeden bir dizi. Beren Saat başta olmak üzere tüm oyunculuklar harika. Başrol, güzel, zeki, savunmasız bir kadın. Sert değil, tatlı. Bir kadının yanlışlıkla ailesini ve atalarının soyunu öğrendiği derin bir gösteri. Diyalog ve oyunculuk mükemmel.

Dizi Atiye’nin hikayesini anlatıyor. Ressam ve şaşırtıcı bir keşif yaptıktan sonra altüst olan normal bir hayatı var. Çocukluğundan beri resimlerinde kullandığı sembol, binlerce yıldır kapalı olan bir mağarada birdenbire belirir. Çevresindeki insanlar bunu paranoyak olarak yorumladığında daha meraklı hale gelir, yaşlı bir kadın ve bilmediği yerlere ve şeylere onu götüren küçük bir kızı görmeye başlar.

Atiye’nin anlattığı kızın betimlemesine benzeyen bir mağara resmini keşfettikten sonra hikayesiyle ilgilenmeye başlayan arkeolog Erhan ile yolu kesişir. Kısa süre sonra, babasının yer hakkında çığır açan keşifler yaptığını, ancak bunları hiç kimseyle paylaşmadığını keşfeder. Erhan araştırmasına ne kadar çok girerse, birisinin araştırmayı kapatmak istediğine ve hatta işleri karartmak için babasını öldürmüş olabileceğine inanır.

Atiye Netflix

Hakkında hiçbir şey bilmediği bazı gizemli güçleri veya anıları olan bir kız. Sonra onları takip eden tüyler ürpertici bir kişi. Ambiyans hayli karanlık. Paranoid şizofren olma olasılığını bir kenara bırakın, ama bir de muhtemelen aldatılmış bir kahramanın söylediği her şeye tamamen inanan biri var. Ve sonra baş kahramanlar arasında çok tuhaf bağlantılar ve inkar edilemez cinsel kimya var.

Dizi Türkiye’nin keşfedilmemiş masallarından ve mitolojilerinden yararlanıyor. ve Orta Doğu kültürü. Kültürün mistik doğasını istismar etme konusunda bir üstünlüğü var ve onu aile dramıyla ustaca harmanlıyor. Türk topraklarının panoramik görüntüsü ek bir bonus ve arkeolojik alanların çekimleri ona ‘Indiana Jones’ ve ‘The Mummy’ (eski olan) karışımı gibi farklı bir hava veriyor.

Karakterlerin daha gelişmiş olmasını veya gizemlerin daha fazla örtülmesini dilediğiniz zamanlar oluyor elbette. Aslında, kolayca daha fazla parçalanabilir ve daha az bölümle daha kompakt bir seri haline getirebilirlerdi. Neyse ki, sekiz bölüm ile tam tadında bitirilmiş. Daha fazla uzatılması diziyi sıkıcı hale getirebilirdi.

Atiye Hakkında

Sezonun son sahnesine ulaşırsanız, siz de aklınıza not aldığınız eleştirileri unutacaksınız. Çizgiler arasında ustaca kaydırılmış ayrıntılara geri döndüğünüzü göreceksiniz. Gösterinin bu dönüşü nasıl yarattığını kendi kendinize açıklamak için tutunabileceğiniz bir şey bulmaya çalışacaksınız. Atiye şu anda Netflix’teki en iyi dizi olmayabilir, ancak çoğundan daha iyi. Taze, eğlenceli ve ilgi çekici. Bu hafta sonu veya tatillerde gizemli bir şeyle kıvrılmak istiyorsanız, bu gerçekten çok iyi bir seçim olacaktır.

Atiye daha önce de belirttiğimiz gibi, Netflix’in ikinci orijinal Türk yapımıdır. Ve 27 Aralık 2019’da, yeni yılın başlangıcından hemen önce başladı. Netflix’in Türkçe orijinal gizem draması başladığı andan itibaren trend bir konu haline geldi. Tıpkı Türk izleyicileri gibi, dünyanın dört bir yanından gelen yabancılar ve Netflix’in hevesli takipçileri de Türk dizilerini bekliyordu.

Netflix’i internetin en popüler eğlence platformu olarak düşündüğümüzde, dizinin Türkiye ve halkı için önemini daha iyi anlayabiliriz. Şu andan itibaren Atiye’nin hikayesi hakkında çok sayıda eleştiri yapıldı. Birçok çevrimiçi platform ve hatta Youtube kanalı, gizli sırları açıklamayı amaçlamaktadır. Ve dahası, hepsi gelecek sezon için potansiyel iyileştirmeleri tahmin etmeye çalışıyor. Bu nedenle, dizi tüm dünyada 180’den fazla ülkeden on milyonlarca insana ulaştığı için oldukça anlaşılabilir.

Atiye Dizisinin Konusu Nedir?

Atiye karakterini canlandıran ana karakter Beren Saat, bir ressam, özgür ve oldukça güzel. Çocukluğundan beri hep aynı sembolü çiziyor. Merak etmesine rağmen durumu pek önemsemiyor. Pek çok insanın hayal bile edemeyeceği türden bir hayat yaşıyor. Mesela zengin ve yakışıklı bir sevgilisi, eğlenceli bir kız kardeşi ve kızına düşkün bir babası var. Bu ailenin tek sivri köşesi Atiye’nin annesi ama Atiye bir şekilde bununla başa çıkmayı öğrenmiş durumda. Ve birden her şey Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle altüst oluyor.

Yorum Yap

Yorum Yap