İlginizi Çekebilir
Blown Away Netflix Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Av: The Hunt, Netflix İzle

Av: The Hunt, Netflix İzle
+ - 0

Netflix yerli yapımlara bünyesinde yer vermeye devam ediyor. Bunun son örneklerinden biri de Av, The Hunt. Av: The Hunt, daha önce izlediğiniz birçok filme benziyor ve aynı zamanda benzersiz. Evliliğinden kurtulmak isteyen genç bir kadın olan Ayşe (Billur Melis Koç) namus cinayetine kurban gitmemek için ailesinin erkeklerinden kaçıyor. Daha önce elbette benzer konuya sahip filmler yapıldı. Ancak bu film bizim pek de hoşumuza gitmeyen ancak maalesef var olan bazı kültürel unsurlarımızı da içeriyor. Töre cinayetleri de bunlardan biri. Her ne kadar nefret etsek de günümüzde bile hala süren bir uygulama.

Av: The Hunt

Ayşe öfke ya da intikam için değil, sadece hayatta kalmak ve bağımsızlığını elde etmek için savaşıyor. Namus cinayeti konusu yabancı benzerlerinde ele alınmış bir konu değil. O yüzden bu film biraz daha farklı. Billur Melis Koç, Ayşe rolünde başarılı ve etkileyici bir performans sergilemiş. Hayatta kalmak için gereken enerjiye sahip, ancak bitkinlik ve umutsuzluk onu yakaladığında izleyici kendisi için endişeleniyor. Peşindeki erkekler Ayşe’nin babası tarafından “ailenin namusunu temizlemek” için görevlendirilmiş. Kocası, kuzenleri… Peşinde birçok adam var. Kocası engin kendisini aşağılanmış hissediyor ve bu onu büyük bir öfke ile dolduruyor. Bu öfke ve nefret Av filminin ilerlemesindeki en büyük etken.

Av: The Hunt(Netfilix)

Netflix’te yayınlanan Av filminin geçtiği yerler de gayet iyi seçilmiş. Ayşe’nin yeni partneriyle aşk yuvasındaki açılışından, şehrin havadan çekimleri ve ardından dağlara ve ormanlara kadar, mekan hem olay örgüsü hem de sinematografi için tam anlamıyla kullanılıyor. Av’ı Deniz Cuylan’la birlikte yazan yönetmen Emre Akay, bize aksiyon ve sosyal yorumu sorunsuz bir şekilde harmanlayan bir kedi fare gerilim filmi sunuyor. Aslında, bu konuların ekranda sunulmasının, kadınların bir şekilde hala erkeklere ait gibi muamele gördüğü kültürler için olumlu bir hareket olduğunu söylemek mümkün. Bir nevi konu hakkında farkındalığın da artmasını sağlıyor. Bunu yaparken aksiyon, gerilim ve elbette sinemanın gücünden de faydalanılıyor.

Av: The Hunt İzle

Töre cinayetlerinin olmadığı, kadınların özgür olduğu bir Türkiye hepimizin hayali. Maalesef gerçek hayatta birçok kadın Ayşe kadar güçlü ya da şanslı değil. Bu yüzden Ayşe’nin onları tamamen temsil ettiğini söyleyemeyiz. Ancak, Ayşe’nin mücadelesinin ilham verici olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Konu ilginç, oyunculuklar çok iyi, sahneler gayet başarılı, senaryo da izleyicinin beğenisine uygun. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ortaya izlenesi ve keyif vermesi garanti olan bir film ortaya çıkıyor. Av The Hunt izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Netflix’te sürekli yeni yerli yapımları görüyoruz ve görmeye de devam edeceğiz. Yeni film ve dizilerin yolda olduğu haberlerini şimdiden almaya başladık bile. Bu yüzden platformu takipte kalmakta fayda var.

Yorum Yap