Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Reklamı Geç

Avatar The Legend Of Korra, Netflix İzle

Avatar The Last Airbender tüm dünyada sükse yapmış bir animasyondu. Son hava bükücü olan Aang ve dostlarının Ateş Kralı Ozai’ye karşı mücadelelerini anlatıyordu. Karakter açısından da oldukça zengin ve ilgi çekiciydi. 4 sezon süren dizi bitince izleyiciler bu sefer yeni bir Avatar ile tanıştı. Bir su bükücü olan Korra. The Last Airbender M. Night Shyamalan tarafından sinemaya aktarıldı ancak çok kötü eleştiriler aldı. Korra’nın öyküsü ise çok daha farklı. The Last Airbender’de gerçekleşen olaylardan 70 yıl sonrasını konu alıyor. Sıradaki Avatar Korra adında genç bir kız.

Avatar The Legend Of Korra, Netflix İzle

The Legend of Korra’da önceki seriden tanıdığımız karakterler de yer yer sahneye çıkıyor. Katara, Toph ve Zuko’ya da yer veriliyor. Ancak, onların çocukları daha da ön planda. Aang’in tıpkı kendisi gibi bir hava bükücü olan oğlu Tenzin Korra’nın akıl hocası. Toph’un metal bükücü kızı Lin ise polis müdürü. Korra mücadelelerinde ikisinden de yardım alırken kendisine yeni dostlar da ediniyor. Mako, Bolin ve Asami savaşlarında Avatar’a sıkça yardım ediyor. Asami zengin bir iş insanının kızı ve savaşmayı iyi biliyor. Mako ve Bolin ise iki kardeş. Birisi ateş bükücü diğeriyse toprak bükücü. Mako, Korra ve Asami arasında bir de aşk üçgeni yaşanıyor.

Avatar The Legend Of Korra, Netflix İzle

İlk sezonda Korra’nın düşmanı insanların bükme yeteneklerini alan Amon adlı bir terörist. İnsanların bükme yeteneklerini nasıl alabildiğini ilerleyen bölümlerde öğreniyoruz. Korra’ya epey zorlu anlar yaşatıyor. İkinci sezonda ise Avatar teriminin nasıl ortaya çıktığını görüyor ve ilk Avatar olan Wan ile tanışıyoruz. Korra’nın bu defaki rakibi çok daha kuvvetli ve öz amcası olan Unalaq. Kendisi Dark Avatar olmayı planlayan bir adam. İki dünya arasında portallar açıldığında büyük bir savaş başlıyor ve Korra Tenzin’in kızı Jinora’dan büyük yardım alıyor. Üçüncü sezonda ise Red Lotus adlı bir örgütle tanışıyoruz ve çok ilginç olaylar oluyor. Dünyadaki insanların bir kısmı hava bükmeye başlıyor. Hava bükücülük dünyada yeniden var oluyor.

Avatar The Legend Of Korra, Netflix İzle

Red Lotus’un amacı Avatar’ı yok etmek ve dünyayı kaosa sürüklemek. Liderleri Zaheer de hava bükme yeteneğine kavuşuyor ve dostlarıyla birlikte Korra ile büyük bir mücadeleye giriyor. Son sezonda ise Korra’yı bunalımda görüyoruz. Red Lotus ile yapılan savaş onu epey hırpalamıştı ve kelimenin tam anlamıyla Avatar vazifesinden kaçıyor. Ancak, bir metal bükücü olan Kuvira kendince dünyayı düzeltmeye çalışınca insanların tekrar Korra’ya ihtiyacı oluyor. Kuvira diğer düşmanlara göre güç olarak daha zayıf, ancak teknolojiyi kullanmasını biliyor. Serinin sonunda Korra’nın Asami ile duygusal bir ilişkiye başladığını da görüyoruz.

Avatar The Legend Of Korra, Netflix İzle

Avatar serisi en çok izlenen animasyon serilerinden biri. Hem Korra hem de Aang için yeni dizi ve sinema projelerinin olduğu haberleri geliyor. Avatar The Legend of Korra izlemek için Netflix tercih edilebilir. Platformda başka birçok animasyon yapım da izleyenleri beklemekte.

Avatar The Legend Of Korra, Netflix İzle

5 Görüntülenme
Avatar The Legend Of Korra, Netflix İzle

Avatar The Legend Of Korra, Netflix İzle

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap