İlginizi Çekebilir
the-pier-blu-tv-izle
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv dizi
  3. Aynen Aynen Dizisi

Aynen Aynen Dizisi

Aynen Aynen Dizisi

Aynen Aynen Dizisi

Aynen Aynen dizisi kadın ve erkek ilişkilerini mizahi bir şekilde anlatan romantik komedi dizisidir. Peki Aynen Aynen dizisinin konusu, aynen aynen oyuncuları, aynen aynen yeni sezonu ne zaman başlayacak? İşte bu yazımızda aynen aynen dizisi ile ilgili tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Dijital platformların artması ile süresi kısa ve bir o kadar yeni konular ile diziler yayınlanmaya devam ediyor. Aynen Aynen Dizisi öncelikle Youtube üzerinden yayınlanmasının ardından popüler hale geldi ve Türkiye’nin ilk yerli platformu olan Blutv tarafından satın alınarak yeni sezonlarını Blutv aracılığıyla yayınladı.

Aynen Aynen Dizisi

2019 yılının Ağustos ayında ilk olarak Youtube üzerinden yayınlanan ve kısa bir süre içerisinde milyonlarca izlemeye ulaşan Aynen Aynen dizisi tüm dikkatleri üzerine çekmesinin ardından dijital platformların hedefine girdi. Blu Tv tarafından satın alınan Aynen Aynen dizisi daha profesyonel halde çekilmeye başlayarak günden güne hayran kitlesini çoğaltmaya devam ediyor. 7 bölüm olarak ilk sezonu Youtube üzerinden yayınlanan dizi, oldukça ilginç dizi süresi ile de dikkatleri üzerine çekti. İlk sezonunda 4 dakikalık ve 8 dakikalık bölümler ile oldukça sevilen dizi, uzun uzun sahneleri barındırmadan mizah ve romatikliği bir birine katarak söylenmesi gerekeni anında söyleyerek müthiş bir enerji ile seyirciyi sıkmadan mesajını veriyor.

Aynen Aynen Dizisi Konusu

Aynen Aynen dizisinin konusu Nil ve Deniz isimli karakterlerin ilişkilerinin ilk randevularından başlayarak ilişki süreçlerinde geçen tüm gerçekçi hikayeleri olduğu gibi aktarıyor. Uraz Kaygılaroğlu ve Nilperi Şahinkaya gibi iki yetenekli oyuncunun başrollerini paylaştığı Aynen Aynen Dizisi, Türk dizi tarihinin gelmiş geçmiş en kısa bölümlere sahip olan dizisi ünvanına sahip. Genellikle izleyicilere Bir Erkek Bir Kadın dizisini hatırlatıyor olsa da içerik olarak oldukça farklı bir hikayeye sahip. Romantik Komedi tarzında bir ilişkiyi inceleyen dizi, sansürsüz bir şekilde yayınlanıyor. İlişkilerin içerisinde azarlamalar, kavgalar, sevişmeler gibi tüm konuları sıradışı bir şekilde anlatan dizi milyonlarca kişi tarafından sevilerek takip ediliyor.

Aynen Aynen dizisi konusu itibari ile gençlerin aşk ilişkilerini gözler önüne sererken bunu en gerçekçi şekilde yapmayı başarıyor. Erkek ve Kadın ilişkilerinde var olan sorunları ve sevgililer arasında birbirlerinin en çok eksik olduğu yönleri üzerinden mizah yaparak hikaye ilerliyor. İlişkileri birçok katman üzerinden anlatan Aynen Aynen dizisi, ilişkilenme biçimlerinde ekonomik yönlerin, sosyal ve kültürel yönlerinin tamamına değinerek ilişkilerin nasıl iyi olabileceğini veya kötü olabileceğini gösteriyor.

Aynen Aynen Dizisi

Aynen Aynen 5. Sezon Ne Zaman?

Aynen Aynen dizisi, Youtube üzerinden yayınlanmasının ardından platform değiştirerek BluTv’ye geçmesinin ardından 5. Sezon için geçtiğimiz aylarda onay almış ve çekimleri tamamlanmıştı. Aynen Aynen 5. Sezonun 6. Bölümü ise 19 Şubat 2021 tarihinde yayınlanması planlanırken izleyicilerin yoğun ısrarı üzerine 17 Şubat tarihinde yayınlandı. 15 Ocak 2021 tarihinde 5. Sezonu blu tv’de yayınlanan dizinin hayran kitlesi diziyi merakla beklemelerinin ardından dizinin yeni sezonuna kavuşmuşlardı. Yayınlandığı gün birçok sosyal medya platformunda gündem olan dizinin 6. Sezon tarihi ise henüz değil.

Oyuncuları

Uraz Kaygılaroğlu ve Nilperi Şahinkaya’nın başrollerini paylaştığı Aynen Aynen dizisi yayınlandığı ilk günden itibaren bu kadar sevilmesinin en büyük sebepleri aslında. Çünkü dizide çift olarak rol alan oyuncular, çiftler arasındaki uyumu mükkemmel derecede gerçekçi ve güzel bir şekilde canlandırmaktadırlar. Aynı zamanda dizinin senaryosunun da gerçekçekçi olarak günümüz gençlerinin ilişki tarzlarına göre yazılması dizinin kalitesini daha fazla arttırmaya başladı.

Emir- (Uraz Kaygılaroğlu)

Oynadığı karakter ile ünlenen oyuncu Uraz Kaygılaroğlu, canlandırdığı karakterde Türk erkeklerinin ilişkilerde sergilediği rolü ve fırsatçılığı oldukça gerçekçi bir biçimde seyirciye aktarmayı başarıyor. Senaryoda yazılan erkek karakterin tam bir türk erkeği olması ve Uraz Kaygılaroğlu’nun müthiş oyunculuğu ile hayat bulması diziyi izlenebilir kılmakta.

Nil- (Nilperi Şahinkaya)

Türk gençlerinin ortak motifini canlandıran Nil- (Nilperi Şahinkaya), evlenmeyi isteyen ve bir şekilde sevgilisini bu konuda ikna etmeye çalışan bir karakter olarak dizide yer alıyor. Hem avrupa tarzı bir yaşam sürmek isterken diğer yandan da Türk toplumunun normlarına bağlı kalarak evlenip yuva kurmak isteyen karakterimiz bir yandan plaza çalışanı gibi yaşamak ister diğer yandan çocuklarına analık yapmak ister. Büyük çelişkileri bir arada barındıran bu karakter, dizi deki Emir isimli sevgilisi ile bu konuda sürekli olarak karşı karşıya gelmekte ve dizinin heyecanını arttırmaktadır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap