İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Film izle

Babamın Kemanı, Netflix İzle

Babamın Kemanı, Netflix İzle
+ - 0

Babamın Kemanı, Netflix İzle

Babamın Kemanı Gülizar Nisa Uray, Engin Altan Düzyatan, Belçim Bilgin, Selim Erdoğan, Ayfer Dönmez, Yiğit Çakır, Erdem Baş, Yener Sezgin gibi isimlerin rol aldığı yerli bir drama. Ortak kederleri ve müzikle olan bağları sayesinde, yetim bir kız duygusal olarak uzak, başarılı kemancı amcasıyla bağ kurar. Andaç Haznedaroğlu’nun yönetmenliğini yaptığı Babamın Kemanı yaklaşık 1 saat 52 dakika uzunluğunda. Babamın Kemanı, babasıyla birlikte Avrupa’da yaşayan sekiz yaşındaki Özlem’in hikayesini anlatıyor. Sokaklarda oynamak ve geçimlerini sağlamak için babasına ve grubuna şehrin çeşitli yerlerine kadar eşlik eder. Ancak Özlem’in babasının ölmek üzere olduğunu fark etmesiyle işler zorlaşır.

Babamın Kemanı, Netflix İzle

Grup arkadaşları Özlem’in kendisine bakabilecek bir amcası olduğunu öğrenince Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edilir. Hikaye daha sonra başarılı bir kemancı olan Mehmet ve yeğeni Özlem’in dinamiğini takip eder. Açılıştan jeneriğe kadar, müziğin karakterlerin tasvirinde, duygularını ve yakın çevreleriyle, başkalarıyla veya nesnelerle olan ilişkilerinde büyük bir rol oynadığı çok açıktır. Özlem’in babası bir şekilde her insanın kendine has bir notası veya ezgisi olduğunu ve tek yapılması gerekenin dinlemek olduğunu söyler. Özlem bu sözleri yürekten alıyor ve film boyunca bu duyguyu yansıtıyor. Genç oyuncu Gülizar Nisa Uray, dikbaşlı Özlem karakterini canlandırırken harika bir iş çıkarıyor.

Babamın Kemanı, Netflix İzle

Muhteşem oyuncu kadrosu filmin en dikkat çeken özelliklerinden biri. Performansların her biri övgüyü hak ediyor. Hem de sonuna kadar. Kişisel hayatı ve mesleki başarıları konusunda içinde bulunduğu sürekli çatışma durumu, Mehmet’in büyük bir kargaşa içinde olduğunu gösteriyor. Bu da davranışlarına yansıyor. Engin Altan Düzyatan bu rolde yeteneğini sonuna kadar konuşturmuş durumda. Konu bazı sahnelerin oldukça inanılmaz hale gelmesine yol açan birçok karmaşık insani duyguyu aşırı basitleştiriyor. Bir çocuğun kendisine en yakın olanı kaybettikten sonra maruz kaldığı yan etkiler ve sonuçlara hiç değinilmemiş. Bunlar filmin eksi yanları olarak görülebilir. Fakat genel anlamda film kendisini izletmeyi başarıyor ve izleyenleri duygulandırma konusunda da eksik bir yanı yok.

Babamın Kemanı, Netflix İzle

Babamın Kemanı izlerken insanı yormayan bir yapım. Film konusu itibarı ile müzikle iç içe. Güzel keman numaraları ve müzik besteleriyle dolu, gerçekten de kulaklara hitap ediyor. Babamın Kemanı Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’da çekildi. Konser salonları, güzel şehir manzaraları ve Mehmet ve Özlem’in paylaştığı ev, filmin anlatısının tuvalini oluşturuyor. Maslak’ın iş bölgesinde yer alan bir etkinlik mekanı olan UNIQ İstanbul’da bir konser sahnesi çekildiği görülüyor. İstanbul’un Türk film endüstrisinin kalbi olduğu düşünüldüğünde, şehir ekrana yabancı değil. Babamın Kemanı izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Platformda daha birçok yerli yapım dizi ve film meraklılarını bekliyor. Netflix’te yer alan Türk yapımlarının sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Babamın Kemanı, Netflix İzle

Yorum Yap