İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Baraj Dizisi İzle

Baraj Dizisi İzle

Baraj Dizisi 32. Bölüm

Baraj Dizisi

Fox TV ‘nin iddialı yapımı olan Baraj dizisi yayınlandığı ilk günden beri izleyicilerin pür dikkat takip ettiği ve ekranları başında keyifli vakit geçirdiği dizilerin arasında yerini aldı.
Peki Fox TV ekranlarında yayınlanan Baraj Dizisinin konusu nedir? Baraj dizisinde oynayan oyuncular kimdir? Baraj dizisi nerede çekiliyor?  İşte bu soruların cevapları:

Baraj Dizisinin Konusu

Fox TV ekranlarında yayınlanan ve izleyicinin büyük ilgisini üzerine çeken Baraj dizisinde “Nazım’ın (Feyyaz Duman),internette gezinirken bir arkadaşlık platformunda Nehir’le (Biran Damla Yılmaz) tanışmasını ve aralarında geçen hikayesi ele alınıyor. Birbirlerini daha önce hiç görmemiş olma durumu, Nehir’in kendi fotoğrafını göndermesiyle değişir. Nehir’in benzersiz güzelliği ve kendinden genç olduğunu düşünen Nazım yüzündeki yaradan çekindiği için kendi fotoğrafını göndermeye çekinir ve Nehir’in bu konudaki ısrarı ve Nehir’i kaybetme korkusundan dolayı Nazım, bir baraj inşaatına İstanbul’un ışıltılı ve renkli hayatından sürgün gönderilmiş olan, yakışıklı ve bir o kadar çapkın bir genç olan Tarık’ın (Burak Yörük) fotoğrafını Nehir’e gönderir. Nehir’in fotoğraftaki Tarık’ı beğenmesi ve habersiz bir şekilde baraja gelmesi işleri daha çok karıştıracaktır” şeklinde özetlenebilir.

Baraj Dizisi Nerede Çekiliyor ?

Baraj dizisi Sakarya’da bulunan Akçay Barajı ‘nın şantiyesinde çekilmektedir. Baraj sahnesi dışındaki çekimlerin bu bölge etrafında yapıldığı tahmin ediliyor. Bazı çekimlerde farklı şehirlerde de sahneler bulunuyor.

 BARAJ DİZİSİNDE BAŞROL OLAN FEYYAZ DUMAN (NAZIM) KİMDİR?

Feyyaz Duman, 1982 ‘de Mardin’de doğmuştur. Üniversiteyi  İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Halk Dansları Bölümü’nde bitirdikten sonra sonra Amerika’ya gidip New York’ta oyunculuk eğitimi almıştır. New York’ta 5 yıl kalıp eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür. Annemin Şarkısı adlı filmle 51. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Ayrıca Feyyaz Duman Antalya Film Festivali’ne iki film ile katılan tek erkek oyuncudur.

2016 yılında rol aldığı “İçerde” dizisi ile ilk kez televizyon ekranlarında yer alıp izleyiciyle buluşan Feyyaz Duman Fox Tv’de yayınlanan; kadrosunda Özge Özpirinçci, Bennu Yıldırımlar, Caner Cindoruk, Ayça Erturan, Ali Semi Sefil, Ece Özdikici, Kübra Süzgün gibi isimlerin yer aldığı Kadın dizisinde Arif karakterini canlandırmıştır. Feyyaz Duman 65 kilo ve 1.75 metre boyundadır.

BARAJ DİZİSİNİN BAŞROLLERİNDEN BİRAN DAMLA YILMAZ (NEHİR) KİMDİR?

28 Haziran 1997 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Oyunculukğa 2013 yılında başlamış olan Biran Damla Yılmaz halen konservatuvarda okumaktadır. Çılgın Dersane 4: Ada filminde oynamış, Kırgın Çiçekler ve Canevim dizilerinde başrol oyuncusu olarak yer almıştır.

 

BARAJ DİZİSİNDE YER ALAN BURAK YÖRÜK (TARIK) KİMDİR?

Burak Yörük, 26 Mayıs 1995’te İstanbul’da doğdu. 4N1K İlk Aşk adlı dizide oynadığı karakter sayesinde ün kazandı.

 

BARAJ DİZİSİNDE YER ALAN SUMRU YUVRUCUK (ZERRİN) KİMDİR?

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu, yönetmen Sumru Yavrucuk, 1961 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1977 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı’na kayıt olan Yavrucuk, şan ve tiyatro bölümlerinde eğitim aldı, ardından 1979 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü’ne geçiş yaptı. 1982 yılında İstanbul Devlet Tiyatroları’nın kadrosuna geçen Sumru Yavrucuk, halen Devlet Tiyatroları’nın oyuncuları arasında yer almaktadır.

1988 tarihide rol aldığı Önce Canan adlı yerli dizi ile tv sektöründe de boy gösteren Yavrucuk’un sinema ile tanışması ise, 1990 tarihli Yorum Yok adlı filme gerçekleşmiştir. Yavrucuk’un 1992 yılında rol aldığı iki film, Çıplak ve Seni Seviyorum Rosa ise, en fazla ses getiren filmleri oldu ve de Seni Seviyorum Rosa başarılı oyuncuya 1991 yılında Altın Portakal, 1992 yılında ise Altın Koza ödüllerini getirdi.

Sumru Yavrucuk, sağır ve dilsizlerin kullandığı işaret dili olan Gestuno’ya hakim bir konuşmacı olarak da bilinmekte. On yıla yakın bir süre sağır dilsizlerden oluşan bir sessiz tiyatro grubuna yönetmenlik yapan Sumru Yavrucuk, bu grupla beraber sahnelediği Susuz Yaz adlı tiyatro oyunu ile 1986 yılında Türkiye Sağır Dilsizler Mim Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünü kazanmıştır.

Altın Portakal, Afife Jale ve Avni Dilligil başta olmak üzere çok sayıda ödülü bulunan Sumru Yavrucuk, şimdilerde Fox TV ekranlarında yayınlanmakta olan Baraj dizisinde Zerrin karakterine hayat vermektedir.

Baraj Dizisi İzle

Yorum Yap

Yorum Yap