İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Barbarians izle

Barbarians, Netflix İzle

Barbarians, Netflix İzle
+ - 0

Barbarians, Netflix İzle

Fethedilen ve kontrol altına alınan yerlerden çocukları alıp orduda ya da devletin farklı kademelerinde eğitmek ve yetiştirmek, yani devşirme sistemi Osmanlı’dan da çok önce var olan bir uygulama. Netflix’in tarihi dizisi Barbarians’ta da bu konu işleniyor. Cermen köyünden bir gencin Romalılarca alınması, devlet işlerinde yükselip generalliğe kadar uzanan yolculuğu ve gerçek insanlarının bulunduğu bölgeye atanması. Eğer kendi halkınız ve sizi yetiştiren ülke arasında ihtilaf varsa bu gerçekten çok büyük bir ikilem anlamına geliyor. Kime sadık olacaksınız? Ailenize ve dostlarınıza mı yoksa sizi siz yapan ve büyük imkanlar tanıyan devletinize mi?

Barbarians, Netflix İzle

Barbarians hikayesi ve olay örgüsü ile gayet ilgi çekici bir yapım. Germen halkının kabileleri, haraç ve vergiler altında Roma İmparatorluğu’nun egemenliği altında yaşamla mücadele ederken kendi aralarında da pek iyi anlaşamıyor. Dizi Germen kabilelerini, daha büyük, çok daha güçlü bir düşmanı savuşturmak için bir araya gelip kendi farklılıklarını bir kenara bırakması gereken gözüpek mazlumlar olarak gösteriyor. Genç aşıklar Folkwin ve Itsnelda bir gece değerli Roma kartalı sancağını çalınca Roma’nın gazabı ile tanışmaları pek uzun sürmüyor. Bu acımasızca intikam Germenler arasında birlik oluşma vaktinin geldiğinin bir işareti sayılıyor ve bir isyanın fitilini ateşliyor. Aslında her şey tam da bu noktada karışıyor.

Barbarians, Netflix İzle

Folkwin ve Itsnelda’nın çocukluk arkadaşı Arminius Germen halkının kabile liderlerinden birinin oğlu. Acımasız General Varus tarafından bir Romalı olarak yetiştiriliyor. Kendisi Germania’da doğmuş, ancak bir Romalı olarak yetiştirilmiş ve her birinin bilgi ve becerilerine sahip iki savaşan halk arasında bir bağlantı görevi görür. Arminius’un böyle bir hayatın yol açacağı zorlukları nasıl atlatacağını bilmemesi ve birçok noktada karar vermek konusunda zorlanması gerçekten aşırı derecede gerçekçi bir durum. Bu mantık ve vicdan çatışması değil. Karakterin içinde bulunan Cermen ve Romalı’nın çatışması. Doğup büyüdüğü köydeki nasıl dostuysa birlikte savaştığı silah arkadaşları da onun dostu. Dizideki en şanssız karakter demek mümkün.

Barbarians, Netflix İzle

Netflix’te yayınlanan Barbarians dizisi parlaklık ve heyecan parıltıları gösteriyor. Arminius’un yorgun kabile lideri olan babası Segimer, halkının özgürlük için savaşmasına yardım etmek ile Roma’dan korkma konusunda bize lider olmanın pek de kolay bir şey olmadığını gösteriyor. Dizinin konusu kadar işleyişi, sahneleri, dekorları ve kostümleri de sizleri Roma İmparatorluğu dönemine götürüyor. Sanat yönetmenleri ve set ekibi kusursuz bir çalışma yapmış. Savaş sahneleri de bir o kadar iyi. İlk bölümden itibaren çıkacak isyanı sabırsızlıkla bekleyen izleyici bu beklentisinin karşılığını fazlasıyla alıyor. Dizi ikinci sezon için açık kapı bırakmış. Eğer yeni bir sezon gelirse bu isyanın sonuçlarını anlatacak. Barbarians izlemek için Netflix’e abone olmak gerekiyor. Platformda daha pek çok, kaliteli tarihi dizi de izleyenleri bekliyor.

Barbarians, Netflix İzle

Yorum Yap