İlginizi Çekebilir
Dunkirk Blutv
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv dizi

Behzat Ç izle

Behzat Ç izle
+ - 1

Behzat Ç, Bir Ankara Polisiyesi BluTv İzle

Cop Noir dramasın, bugünlerde bir tür olarak tüm dünyada ilgi görmekte. Türkiye’de bu furyadan Behzat Ç ile nasibini almış gibi duruyor. Dizi şu an yeni bölümlerle seyirci karşısına çıkmasa da yayınlanan bölümler hala büyük ilgi görüyor. Behzat Ç’nin tüm bölümlerini BluTv platformunda izlemek mümkün. Başrolde Erdal Beşikçioğlu’nun olduğu dizi en çok izlenen Türk polisiye yapımları arasında yer alıyor. Behzat Ç, Türkiye’nin 1. Dünya Savaşı sonrası başkenti Ankara’da geçen ve 2010 ile 2013 yılları arasında yurtiçinde ve Avrupa’da yayınlanan ve yayınlanan bir TV dizisi. Avrupa’da da pek çok ülkede yayınlanmış ve epey ilgi görmüş bir yapım.

Behzat ç izle

Yabancı muadilleri gibi aşırı şiddet ve seks içermiyor. Sadece aşırı bir argo hakim. Bu da diziyi daha doğal yapan unsurlardan biri. 70’lerin Hollywood ‘Blaxploitation’ filmlerinin ham özelliklerinin çoğuna sahip, sonsuz küfürlü diyalog, basit şiddet, alaycı davranış ve sınırsız cinayet. İzleyenlerin bir polisiyeden beklentileri de zaten direkt olarak bunlar. Türk görgülerinin parlak bir ifadesi. Kara mizah oldukça yoğun. Sorunların rakı masasında konuşulması, dertlerin bira şişeleri eşliğinde çözüm bulması izleyicinin alakasını cezbeden şeylerden sadece birkaçı. Yani Behzat Ç’de, modernlik ve gelenek, laiklik ve maneviyatın kaotik karışımı içinde Türkiye’yi aşağı yukarı tanıma şansımız oluyor. Bu özellikle yabancı izleyiciler için önemli bir deneyim.

Behzat Ç Blutv izle

Yerli izleyiciler, yani bizim için ise Behzat Ç bir polisiye efsanesi. Oyuncuların tümü en iyi performanslarını sergiliyor. Olay örgüsü gayet ilgi çekici. Dizinin bir ana konusu var, fakat her bölümde farklı cinayet vakalarının inceleniyor oluşu mevzuyu daha da akıcı hale getiriyor. Behzat Amir yumuşak başlı, yapay bir adam değil. O sadece işini yapmaya çalışan bir komiser. Ekibinde de birçok farklı kişiliğe sahip çalışma arkadaşı var. Behzat Amir genelde onlara biraz tatlı sert davransa da ekip arkadaşlarına ne kadar değer verdiğini bazı sahnelerde çok net görebiliyoruz. Özellikle de buluşulup bir yerlerde bir şeyler içildiği sahnelerde.

Behzat Ç Bölüm izle

Ortam ve sosyoloji kesinlikle Ankara’nın dar gelirli çevresini net olarak yansıtıyor. Ankara trafiğinin vızıltısı ve uğultusu sürekli olarak strese sebep olan durumlardan biri. Sahne geçiş çekimleri genellikle Ankara’nın simge yapılarından ünlü binaları gösteriyor: Kocatepe Camii, Ankara Kalesi ve modern laik Türk devletinin kurucusu Kemal Atatürk’ün ebedi ikametgahı Anıtkabir. Cinayet 7 gün 24 saat gerçekleşebiliyor ve bu cinayetleri her kesimden insan işleyebiliyor. Fakir bir adam, zengin bir iş insanı, bir film yıldızı kurban ya da katil olarak karşımıza çıkabiliyor. Tıpkı gerçek yaşamdaki gibi. Tabii her cinayet sonrası esas kahramanımız ortaya çıkıyor. Behzat Amir. Ve elbette tek başına değil. Farklı karakterlerdeki polislerden oluşan ekibiyle birlikte.

Behzat Ç Full izle

Behzat Ç biraz kibirli, biraz kederli, kendi yıkımına sebep olabilecek potansiyele sahip, sorumluluk sahibi ve biraz da kendince romantik bir adam. Yolsuzluk sistemik, ahlak ise siyasi çıkarların hizmetkarıdır. Seks, kıskançlık, para, açgözlülük, güç, politika ve psikoz. Alkol ve sanat olmasaydı Behzat’ın dünyasında ahlak çok az olurdu veya hiç olmazdı. Behzat Amir tüm bunlarla mücadele ederken bir yandan da kendi şahsi meseleleriyle uğraşmaktadır. Yani işyerinde de iş dışında da kafası epey meşguldür. Behzat Ç izlemek için Blu TV abonesi olmanız yeterli. Platformda Behzat Ç dışında da pek çok eski dizi mevcut. Bir not: Behzat Ç yazarı Emrah Serbes şu an bir trafik kazası nedeniyle hapiste yatmakta.

 

Tüm bölümleri BluTV ye üye olarak izleyebilirsiniz.
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
Behzat Ç izle

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın