İlginizi Çekebilir
5e85f0025542801ca04d6671
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi izle

Big Sky, Disney Plus İzle

Big Sky, Disney Plus İzle
+ - 0

 

David E. Kelley’nin yazdığı Big Sky Disney Plus platformunda yer alan yabancı yapımlardan biri. Kelly daha önce birçok başarılı işe imza atmıştır ancak bu proje hakkındaki eleştiriler çok çeşitli. Beğenen kadar beğenmeyen de var. Kelley, Big Sky’ı, aynı zamanda bu dizinin baş yapımcısı olan C.J. Box’ın bir romanı olan The Highway’e dayandırdı. En çok eleştirilen noktası sanki aceleye getirilmiş gibi bir havası olması. Yoksa dizinin konu ve konsepti hayli ilgi çekici gizemlerle dolu. Fakat pek çok eleştirmen eldeki malzemenin doğru olarak kullanılmadığı konusunda hemfikir.

Big Sky İzle

Dizi bazen sıkıcı bazen de tek bir sahnesiyle izleyiciyi koltuğuna kilitleyebiliyor. Ancak bu durum düzenli bir şekilde gerçekleşmiyor. O yüzden de bazı izleyiciler için sıkıcılık ön plana çıkabilir. Fakat, sabredip izlemekte fayda var. Big Sky’ın kaçırılan bir grup kadın ve onları bulmaya çalışan özel dedektifler hakkında gizemli bir dizi olduğunu bilmek gerekir. Karakterlerin kendilerine has öyküleri var. Şiddet sahneleri hayli sıklıkla gerçekleşiyor. Zaten karakterlerin büyük kısmı da suçlulardan oluşuyor. Kaçıranlar kadınlara pek iyi davranmıyor. Şiddet ve taciz hat safhada. Bu sahneler bazı izleyiciler için rahatsızlık verici olabilir, ancak konunun da birer parçası. Elbette ölüm sahneleri de izleyenleri etkileyebilecek türden sahneler.

Big Sky (Disney Plus)

Şiddetin çoğu kadınlara erkekler tarafından işleniyor ve kamera kadınların sıkıntısı üzerinde odaklanıyor. Elbette cinsellik içeren sahneler de yoğunlukta. Seks aynı zamanda aldatma ve aşk üçgeni ile pembe dizi tarzı bir komplikasyon. Çok fazla çıplaklık yok ve sahneler oldukça kısa sürüyor. Siyah bir kadın ana karakterdir; işinde iyi ve güçlü, ancak karmaşık bir geçmişi olan ve özellikle romantik hayatında hatalar yapan güçlü bir kadın lider görüntüsü verir. Kolluk kuvvetlerine her zaman güvenilmeyeceği de dizinin başka bir konusu. Aynı zamanda dizide bir de trans karakter var. Özet olarak yapımda yok yok diyebiliriz. Fakat eleştirmenlere göre bu unsurlar pek de heyecan verici bir şekilde bir araya getirilmemiş.

Big Sky Seyret

Big Sky her ne kadar çok yüksek puanlar almayan bir dizi olsa da ikinci sezonu yolda. Bu da yapımcıların yaptıkları işe güvendiklerinin bir göstergesi diyebiliriz. Özel dedektifler kaçırılan kadınları kurtarmak için bir araya geliyor ve olaylar da bu sayede gelişiyor. Kylie Bunbury ve Katheryn Winnick dizinin başrollerinde yer alıyor ve oyunculuklar dizi ile alakalı en iyi yön sayılabilir. Dedektifler, bir dizi yerel kaybolmanın ardındaki şeytani komployu ortaya çıkarabilecek mi? Yoksa onlar da tuzağa mı düşecekler? Dizi tamamen bu kurgu üzerine kurulu bir yapım. Big Sky izlemek için Disney Plus üyesi olmak yeterli. Platform her ne kadar Marvel ve star Wars içerikleri ile ön plana çıksa da bu iki serinin dışında pek çok dizi ve film de mevcut.

Yorum Yap