İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix dizi
  3. Bir Başkadır 3. Bölüm

Bir Başkadır 3. Bölüm

Bir Başkadır

Bir Başkadır

Bir Başkadır (3. Bölüm)

İzlemek İçin Tıklayın

NETFLIX’de bulunan BİR BAŞKADIR Dizisi sizleri eğlendirecektir.

Bir Başkadır 3. Bölüm

Netflix dünya çapında dijital yayın yapan en büyük firma. Kendisinin rakibi çok ancak Türkiye pazarına henüz girmiş değiller. Amazon Prime Türkiye pazarında yer alsa da henüz yeterli içeriğe sahip değil. Alt yazılı içerik bulmak bile çok zor. Kaldı ki yerli veya Türkçe içerik de bulmak mümkün değil. Uzun süre Netflix Türkiye pazarında lider olacakmış gibi duruyor.

Bir Başkadır dizisi Netflix’in yerli yapımları arasında en çok ilgi çekenlerden biri. Hem konu hem de oyunculuklar gayet iyi olduğundan gördüğü ilgiyi de sonuna kadar hak ediyor. 8 bölümlük dizi final yapmış olsa da izleyiciler bir an önce ikinci sezonun gelmesini bekliyor.

Bir Başkadır

Kendi içerisinde kişisel sorunları ve çalkantıları olan genç bir kız, Meryem doktor tavsiyesi üzerine psikiyatrist Peri ile görüşür. Peri onu iyice anlamaya çalışsa da kendisinin de bu genç kızla sorunları vardır. Çünkü, kapalılardan ve toplumun alt kesimindeki insanlardan kelimenin tam anlamıyla tiksinir. Bu yüzden de mesleğine ihanet ettiğini düşünür.

Hem terapisti hem de arkadaşı olan Gülbin’e sorunlarını anlatsa da Gülbin de Peri ile konuşmaktan hiç hoşlanmaz. Çünkü, Peri’nin nefret ettiği hayatın içinden gelmektedir ve ailesi hala öyledir. Üstelik bir de hasta kardeşi vardır. Gülbin ise Peri’den duyduklarını Sinan’a anlatır. Fakat Sinan’ı da her zaman boş bir adam olarak görmektedir.

Ana karakterimiz Meryem ise Sinan’ın evinde gündelikçidir ve ona gizliden gizliye aşıktır. Sinan ise Meryem’i görmez bile. Meryem onu mutlu etmek için büyük uğraş vermektedir kendi çapında. Fakat, Sinan’ın tek derdi kadınlarla birlikte olmaktır.

Bir Başkadır Hakkında

Berkun Oya dizinin hem senaristi hem de yönetmeni. Cast seçimini de oldukça başarılı bir şekilde yapmış durumda. Çünkü, karakterler ve oyuncular bire bir uyum içerisinde. Oyuncuların hepsi de birçok farklı yapımda da yer almış, başarılı ve işlerinde gayet iyi oyuncular. Genelde komedi oynayan birkaç oyuncuyu bile bu dizideki performanslarıyla bambaşka bir seviyede görüyoruz.

Dizide dikkat çeken pek çok unsur var. Bunların en önemlisi de ayrıntıların çok yerinde kullanılması. İster rezidans dairesinde ister bir apartmanda isterse de bir gecekonduda olsun sanat yönetmenlerinin gayet iyi iş çıkardıklarını görüyoruz. Her şeyi yerli yerine koymayı başarmışlar. Dizinin başarısının ardındaki önemli sebeplerden biri de bu.

Dizide dikkat çeken bir diğer nokta da karakterlerin gerçekliği. Sadece içsel ve duygusal olarak değil, görüntü olarak da gerçeği yansıtıyorlar. Her yerde görebileceğimiz insanlar. Bu da izleyicinin kendisini diziye yakın hissetmesini sağlıyor.

Bir Başkadır Karakterleri

Dizide en etkili karakterlerden biri de ana karakter olan Meryem’in ağabeyi Yasin. Fatih Artman bu karaktere gayet başarılı bir şekilde hayat vermiş durumda. Askerliğini bitirdikten sonra İstanbul’a gelmiş, kurduğu iş batmış ve bar fedailiği yapan Yasin aynı zamanda ailevi sorunlar da yaşıyor. Karısının da psikolojik sorunları var.

Yasin’in tek derdi sıradan bir hayat yaşamak ama karısının durumu buna izin vermiyor. Üstelik iki de çocuğu var. Yasin yobaz bir adam olarak karşımıza çıkıyor. Her işini mahalledeki hocaya soruyor ve kız kardeşinin de aynısını yapmasını istiyor. Meryem ise genel olarak ağabeyine karşı gelmeyen, ona gayet saygı duyan bir kız görünümünde ama bazı şeyleri de saklıyor.

Yasin’in karısı Ruhiye karakterini ise Funda Eryiğit canlandırıyor. Histerik ve intihara meyilli bir kadın olan Ruhiye hem kendini hem de ailesini tehlikeye atıyor. Yasin bir yandan Ruhiye’nin iyileşmesi için uğraşırken bir yandan da ailesini bir arada tutmaya çalışıyor.

Bir Başkadır Yasin Kimdir?

Bir Başkadır dizisinde Yasin karakterini başarılı oyuncu Fatih Artman canlandırıyor. 13 Şubat 1988 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen oyuncu Behzat Ç dizisiyle şöhrete kavuşmuştu. Daha sonra da birçok dizi ve filmde yer alarak sektörde kendisine sağlam bir yer edindi. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü mezunu.

Kendisi Behzat Ç ve Bir Başkadır dışında Ekşi Elmalar, Tatlım Tatlım, Kırık Kalpler Bankası, Müfettiş Yastık Adam, Vatanım Sensin gibi sinema, dizi ve tiyatro yapımlarında yer aldı. Yer almaya da devam ediyor.

Bir Başkadır, Bir Başkadır 3. Bölüm İzle, Bir Başkadır Video izle, Bir Başkadır Yeni Sezon Tek Parça, Bir Başkadır Netflix 3. Bölüm Seyret, Netflix izle, Netflix Full Dizi İzle, Netflix Full Film İzle, Berkun Oya, Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Defne Kayalar, Tülin Özen, Alican Yücesoy, Nesrin Cavadzade, Derya Karadaş, Bige Önal, Settar Tanrıöğen, Öner Erkan

Yorum Yap

Yorum Yap