Bir Başkadır 4. Bölüm İzle

Bir Başkadır Netflix İzle Mar 02, 2021 Yorum Yok

Bir Başkadır 4. Bölüm

Netflix birçok klasik ve orijnal içeriği bünyesinde barındırıyor. Tüm bu dizi ve filmler dünyada birçok ülkede birçok izleyici tarafından sevilerek takip ediliyor. Türkiye’de de yayın yapan Netflix içeriklerine her geçen gün yenilerini ekliyor. Bu da izleyicilerle aralarında derin bir bağ oluşturuyor. Netflix Türkiye yakın zamanda yerli yapımlara da yer vererek Türk izleyicileri kendisine daha da çekmeyi başardı. Bir başkadır 4. bölüm

Bu yapımlardan en beğenilenler arasında da kuşkusuz Bir Başkadır yer alıyor. Bir Başkadır dizisinin başrolünde ünlü oyuncu Öykü Karayel var ve performansıyla herkesi büyülüyor. Dizi gerçek hayattan kesitler içeriyor ve bu yüzden de yoğun bir ilgiyle karşılaşıyor.

Bir Başkadır

Bir Başkadır Netflix’in en çok izlenen ve beğenilen yerli yapımlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Her kesimden insanın hayatına dokunarak izleyiciyi kendisine bağlıyor. Her ne kadar yavaş bir tempoda ilerleyen bir dizi olsa da kendine has bir sürükleyiciliği var. Genelde yavaş tempolu diziler izleyenleri yer yer sıkabilir, ama Bir Başkadır için bu durum geçerli değil.

Dizide Öykü Karayel kapalı bir kızı canlandırıyor. Kendisi ağabeyi ve ağabeyinin ailesiyle birlikte bir gecekonduda yaşıyor ve evlere gündeliğe giderek geçimini sağlıyor. Bayılma sorunlarının psikolojik olduğunu belirten doktoru onu Peri adındaki bir terapiste gönderiyor. Öykü Karayel’in canlandırdığı Meryem karakteri en başta Peri ile çok bir şey paylaşmıyor.

Zaman ilerledikçe Peri ile paylaşımda bulunan Meryem rahatladığını ve kendisini iyi hissettiğini anlıyor. Mahallesindeki hocaya da durumu anlatıyor ama Peri ile paylaştığı bazı ayrıntıları saklıyor. Bunun için bazen kendisini suçladığı da oluyor.

Bir Başkadır Hakkında

Meryem karakteri dizinin merkezinde yer alsa da birçok farklı karakter de dizide yer alıyor. Peri, Gülbin, Yasin, Sinan, Ruhiye ve daha birçok karakter farklı tarzda ve toplumun farklı kesimlerinden karakterler olarak karşımıza çıkıyor. Berkun Oya dizinin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlenmiş durumda. Dizinin türü ise dram ve gerilim.

Berkun Oya’nın  Güzel Şeyler Bizim Tarafta, Babamın Cesetleri, Esneyen Bosluk gibi kitapları da mevcut. İyi Seneler Londra adlı uzun metrajlı bir filmi de yönetti. Kendisi aslen tiyatrodan geliyor. Tiyatro yazarlığı ve yönetmenliği yapıyor. Bazı oyunlarda bizzat rol de aldı. Bir Başkadır dışında Azizler, analar ve Anneler, Masum, İntikam ve Son gibi yapımlarında senaryolarını yazdı.

Sahra, Havada Bulut, Filler ve Çimen, Baykuşların saltanatı gibi yapımlarda da bizzat rol almış durumda. Berkun Oya karşımıza hem yönetmen, hem senarist hem de oyuncu olarak birçok eser ve yapımda rol almış olarak çıkıyor.

Bir Başkadır Karakterleri

Bir Başkadır dizisinin kuşkusuz en çok ilgi çeken karakterlerinden biri de Sinan karakteri. Sinan, Meryem’in evine temizliğe gittiği insanlardan biri. Bir rezidans sakini ve anladığımız kadarıyla da hali vakti yerinde, genç bir adam. Gülbin ile pek de ciddi olmayan bir ilişkileri var. Sinan Gülbin’in anlattıklarını pek dinlemiyor. Tek arzusu yatmak gibi görülüyor.

Sinan karakteri ünlü oyuncu Alican Yücesoy tarafından canlandırılıyor. 22 Ekim 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Bursa’da büyüdü. Yine bir oyuncu olan Melisa Sözen ile evli. Altın Portakal Ulusal Film Yarışması En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü de kazanmış oyunculardan biri. Çok yönlü oyunculuğuyla dikkat çeken, yetenekli biri.

Sinan karakteri hayatı pek ciddiye almayan bir adam gibi görünse de aslında içten içe sevilmeye ihtiyacı olan bir adam. Annesiyle de araları pek iyi değilmiş gibi duruyor. Gülbin’in kendisi hakkında söylediklerine tesadüfen kulak misafiri olduğunda ise eve gidip ağlayacak kadar da duygusal.

Bir Başkadır Sinan Kimdir?

Bir Başkadır Sinan karakteri 38 yaşındaki oyuncu Alican Yücesoy tarafından canlandırılmakta. Altın Portakal sahibi oyuncu daha önce de birçok yapımda rol aldı ve gayet başarılı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Haliç Üniversitesi gibi okullarda eğitim aldı. Melisa Sözen ile bir yıllık bir evlilikleri oldu ama daha sonra boşandılar.

Hükümsüz, 9 Kere Leyla, Küçük Şeyler, Can Kırıkları, Şubat, Suskunlar gibi yapımlarda da rol aldı. Tabii, rol aldığı daha birçok yapım da mevcut. Oyuncu aynı zamanda tiyatro da yapıyor ve birçok tiyatro oyununda da farklı roller aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap