İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bir Başkadır Netflix İzle

Bir Başkadır 5. Bölüm İzle

Bir Başkadır 5. Bölüm İzle
+ - 0

Bir Başkadır 5. Bölüm

Bir Başkadır 5. Bölüm en sevilen bölümlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dizide çözülmesi gereken bir düğüm ya da ortaya çıkacak sırlar olmamasına rağmen büyük ilgi görüyor. Bu da hem karakterlerin hem de karakterlerin yaşadıklarının gerçek hayattan olmasıyla ilişkilendirilebilir. Bu bölümde Meryem’in Yasin’e Hayrünisa ile alakalı sorular sorduğunu görüyoruz.

Hayrünisa ise annesinin ölümü üzerine kendisini suçlamaya başlıyor, çünkü anne ve babasının gitmesini kendisi istemişti. Böylece rahat bir zaman geçirebilecekti. Yasin ise ailesinin daha iyi bir durumda olması için Ruhiye’yi köye götürmeye karar verir ve ailece köye doğru yola çıkarlar. Tabii, Ruhiye’nin rahatsızlığı köy yolunda da aileye huzur vermez.

Bir Başkadır

Ruhiye krizlerine 5. Bölümde de devam ediyor ve Yasin’in köye giderek onun kendisini daha iyi hissettirme çabası böylece boşa çıkıyor. Aile köye varmadan tekrar geri, evlerine dönüyor. Tabii Yasin Ruhiye konusunda neredeyse pes etme durumuna geliyor. Hayrunisa ise ailesini köye, karavanla yolluyor fakat karavan yolda arızalanıyor. Annesi ise hayatını kaybediyor.

Hayrunisa annesinin ölümünden kendisini sorumlu tutsa da babası bunun kader olduğunu ve kendisini üzmemesi gerektiğini söylüyor. Hayrunisa ve Yasin’in karşılaşmaları da Yasin’in sürekli aklına takılıyor ve kızı nereden tanıdığını bulmaya çalışıyor. Başına gelenleri Meryem’e de anlatıyor fakat Meryem ağabeyinin kıza karşı bir şeyler hissettiğini düşünüyor.

Aslında Yasin kızı nereden tanıdığı konusunu kafasına takmış durumda. Çünkü birileri evinin camına da taş atmış ve tehdit içeren bir mesaj göndermişti. Yasin hem karısı Ruhiye ile hem de birçok farklı sorunla mücadele ederken Meryem2in kendisini sıkboğaz etmesi de pek hoşuna gitmiyor.

Bir Başkadır 5. Bölüm İzle

Bir Başkadır 5. Bölüm Hakkında

Bir Başkadır’ın beşinci bölümü de diğer tüm bölümleri gibi ilgi ve beğeniyle izlendi. Dizinin tüm bölümlerinin aynı anda yayınlanmış olması maraton yapmaya ve bölümleri art arda izlemeye izin veriyor. Toplam sekiz bölüm olan dizinin ikinci sezonunun gelip gelmeyeceği ya da ne zaman geleceği belli değil. İzleyiciler de bunu merakla bekliyor.

Bir Başkadır’da dikkat çeken bir diğer önemli konu da kullanılan mekanlar. Birçok farklı mekanda çekimler yapılmış ve bu da izleyenlere farklı ortamlardaki insanların hayatlarını görme şansı veriyor. Gecekondu mahalleleri de plaza daireleri de standart apartmanlar da ve içlerinde yaşananlar da olduğu gibi anlatılmış durumda.

Sinan karakteri zengin bir plaza çocuğu ama kendisi de fakir bir yerden geliyor. Peri bir villada yaşıyor. Meryem karakteri bir gecekondu kızı. Tüm bu farklı insanlar birbirlerinin hayatlarını hiç bilmeseler de bir şekilde etkiliyor.

Bir Başkadır Karakterleri

Bir Başkadır’ın en ilginç karakterlerinden biri de Hayrünisa. Kendisi bir hocanın kızı. Kapalı bir şekilde büyütülmüş ama arzu ve istekleri olan genç bir kız. Sürekli bir ikilem halinde. Müzik dinlemeyi ve dans etmeyi seviyor. Tipik bir genç kız ama ailesinden dolayı aklındaki her şeyi gerçekleştiremiyor. Aslında babası ve annesi bağnaz fakat sert insanlar da değiller.

Hayrünisa aynı zamanda bir lezbiyen. Bu da hayatındaki en büyük ikilemlerden biri. Zaten dizinin başlarında Yasin fedailik yaptığı barın tuvaletinde genç kız ve sevgilisini yakalayıp onları dışarı atmıştı. Hayrünisa’nın sevgilisi de bu yüzden Yasin’e kin gütmüştü. Genç kız bambaşka bir hayat arzuluyor fakat yaşadığı hayat ise bambaşka.

Bir Başkadır 5. Bölüm İzle

Bu sırada Yasin ile oturdukları mahallede de karşılaşıyorlar ve genç kız bu durumdan feci derecede rahatsız oluyor. Tek şansı Yasin’n kendisini tanımaması. Fakat Yasin’in aklında ise sürekli Hayrünisa var. Bundan Meryem’e de bahsediyor fakat Meryem konuyu başka yerlere çekerek Yasin’i kızdırıyor.

Bir Başkadır Hayrünisa Kimdir?

Bir Başkadır Hayrünisa karakteri genç ve yetenekli oyuncu Bige Önal tarafından canlandırılıyor. Tesettürlü bir genç kız olmasına rağmen görünüşü ve kişiliği tamamen birbirine zıt bir karakter. Kendisi aslında bir LGBT birey ve bunu herkesten saklıyor. Bir tek Yasin kendisini ve gerçekte kim olduğunu biliyor. O da Yasin’in kendisini ifşa etmesinden korkuyor.

Bir Başkadır 5. Bölüm İzle

Konya’da okurken eğitimine ara vermiş ve yeniden İstanbul’a ailesinin yanına dönmüş. Bige Önal ise 1 Şubat 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Hakan Muhafız, Sen Çal Kapımı gibi yapımlarda da rol aldı.

Yorum Yap