İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Bir Zamanlar Çukurova İzle

Bir Zamanlar Çukurova İzle

Bir Zamanlar Çukurova 90. Bölüm

Atv ekranlarının Sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova konusu nedir? Oyuncu Kadrosunde Kimler Yer alıyor? İşte bu soruların cevapları:
Bir Zamanlar Çukurova dizisi, 1970 yıllarında, İstanbul’da birbiryle evlenmek için hazırlanan iki genç insanın başına gelen hiç hesapta olmayan bir olayı anlatıyor. Bu çifti kader, büyülü şehir Adana’da Çukurova’nın muazzam uçsuz bucaksız kollarına bırakır. Bir Zamanlar Çukurova Dizisinin oyuncuları kimdir?

Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Bir Zamanlar Çukurova Dizisinin konusu ve oyuncu kardosu merak konusudur. Bir Zamanlar Çukurova dizisinin senaryosunu Yıldız Tunç kaleme alıyor.

Bir Zamanlar Çukurova İzle

Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor?

Atv ekranlarında yayın serüvenine başlayan Bir Zamanlar Çukurova dizisi çoğunlukla Mersin ve Adana’da çekiliyor. Çukurova’yı asıl olarak ele alan dizi için çok özel bir plato kurulmuş, platonun inşaatı tam 8 ay sürmüştür. Platonun inşaat döneminde 450 kişilik profesyonel bir ekip çalışmıştır.

İşte Atv ekranlarının vazgeçilmezi olmaya doğru ilerleyen Bir Zamanlar Çukurova dizisinin konusu

Atv ekranlarının vazgeçilmezi olmaya doğru ilerleyen Bir Zamanlar Çukurova dizisi Sevdası için öldürmeyi ve ölmeyi göze almış,  ‘’Yılmaz’’ ve sevgilisinin ölümünü göze alamayan kendini bir evliliğe mahkum eden ‘’Züleyha’nın hikayesini anlatmaktadır. Bu hikayenin can alıcı noktalarından biride bu hikayede sadece ayrı kalan iki sevdalı yok. Ailesinin çok büyük serveti ve görkemli geçmişini ve küçük oğlunu korumak için kollarını sıvamış bir ‘’Hünkar”ın da savaşı var. Aşık olduğu kadını hapsetmeyi göze alan ‘’Demir’’de var.

Bir Zamanlar Çukurova İzle

Ve tabii ki bu sınırı olmayan aşkların coğrafyasında, geçmişim tozlu raflarından bu güne kadar gelen hesaplar, paylaşımı yapılamayan topraklar da var. Sınırsız aşkın, ölümüne kavganın, inadına umudun yaşandığı Çukurova da zorbalık ve ihtiras imtihanlarından geçen bir sevdanın hikayesi.

70’li yıllarda İstanbul’da evlenme hazırlığı içersinde olan iki gencin başına akıllarına gelmeyen ve hesaba katmadıkları bir olay gelir. Kader bu çifti, Adana Çukurova’nın sonsuz coğrafyasına bırakıverir. Ama herşeye karşı aşklarını sürdürmeye devam etmeye kararlı bu çiftin kaderi, çalıştıkları çiftlikte bulunan Yaman ailesiyle tanıştıktan sonra sonsuza kadar değişir.

Bir Zamanlar Çukurova İzle

Bir Zamanlar Çukurova Oyuncu Kadrosu

Atv ‘de yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde birbirinden tecrübeli ve başarılı oyuncular göze çarpmaktadır. Bir Zamanlar Çukurova Dizisinin oyuncu kadrosunda Murat Ünalmış, Hilal Altınbilek, Uğur Güneş, Kerem Alışık, Melike İpek Yalova, Bülent Polat, Nazan Kesal, Furkan Palalı, Aras Şenol, Polen Emre, Selin Yeninci, Selin Genç, Serpil Tamur ve Sibel Taşçıoğlu yer almaktadır.

Hünkar Yaman : Başarılı oyuncu Vahide Perçin’in hayat verdiği Çukurova’nın önde gelen beylerinden biri olan Demir Yaman’ın annesidir. Adı gibi hükümdar, adı gibi dirayetli ve adı gibi kararlı bir kadın. Oğlunun sahip olduğu bütün toprakların hanım ağası, büyükhanımı. Hünkar Yamanın oğlu Demir’den ve Demir’in şerefi ve itibarından daha değerli hiç bir şey olamaz. Tek dileği bu güne kadar gelen soylarının devam etmesi ve oğlunun hüküm sürdüğü bu toprakların ilerde yine emin ellere geçmesi. Bir gün oğlunun itibarının sarsılacagını anlar ve tehlikeli bir oyun kurup oynamaya karar verir.

Demir Yaman : Usta oyuncu Murat Ünalmış ‘ın canlandırdığı Çukurova’nın en büyüğü ve bu topraklara tek başına hüküm sürmeyi hedefleyen, büyük bir servetin sahibi. Hedefi için herşeyi yapabilecek kadar gözü kara, hırslı bir adam. Ama Babasından kalan uçsuz bucaksız toprakları günü gelince devredeceği bir evladı yoktur. Demir, Züleyha’yı görür görmez aşık olur ve bu aşk Çukurova’nın hırslı ve bir o kadar yakışıklı beyini değiştirebilir mi ? Demir Züleyha’ya olan aşkı ve toprakları için neler yapacak.

Züleyha : Güzelliği ile adından çokça bahsettiren başarılı oyuncu Hilal Altınbilek’in canlandırdığı eşsiz güzelliğiyle ödüllendirip şansı ve kısmeti esirgediği mütevazi, iyi niyetli ama çok kararlı ve inatçı olabilen çok zeki bir genç kız. Gözünü para ile pul ile doldurmayan Züleyha’nın tek hayali yılmaz ile evlenip mutlu bir yuva kurmak. Ama üvey abisi onun Hayatını mahvedecek bir adım atar. Bu adımla hayatı darmadağın olan Züleyha Yılmaz ile birlikte Adana’ya kaçmaktır. Ama kader işte Züleyha sınanmaya devam eder ve asla vazgeçmez. Zorlu kararlar Züleyha’yı beklemektedir.

Bir Zamanlar Çukurova İzle

Yorum Yap

Yorum Yap