İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Birimiz Yalan Söylüyor, One of Us is Lying Netflix İzle

Birimiz Yalan Söylüyor, One of Us is Lying Netflix İzle
+ - 0

Birimiz Yalan Söylüyor, One of Us is Lying Netflix İzle

Karen McManus’un kitabından uyarlanan drama, okulun ilk gününde okulun tüm kirli sırlarını döken, insan düşmanı dışlanmış Simon tarafından yönetilen bir blogla başlıyor. Bu blogda okulun tüm sırları yer alıyor. Dizi bu açıdan az da olsa Gossip Girl’ü andırıyor. Ancak, Simon görünüşte alerjik bir reaksiyon gibi görünse de aslında bir cinayete kurban gidiyor. Cinayetin şüphelileri de en son ifşasında adı geçecek olan dört öğrenci. Simon’u öldürmeleri için yeterli sebepleri var çünkü hiçbiri sırlarının ortaya dökülmesini istemiyor. Bu açıdan bakıldığında da dizinin daha önce çekilmiş farklı yapımlara benzediğini söylemek mümkün.
Birimiz Yalan Söylüyor, One of Us is Lying Netflix İzle
Konu olarak orijinal olmasa da içerik olarak fena bir dizi değil. Okulun en çalışkanı Bronwyn, beyzbol takımının yıldızı Cooper, uzun süreli erkek arkadaşını aldatan amigo kız Addy ve bir sonraki suçu onu hapse atabilecek küçük çaplı uyuşturucu satıcısı Nate. Şüphelilerimiz bu dört genç. Hepsinin çeşitli kirli sırları var ve bu sırlar açığa çıktığında gelecekleri mahvolabilir. Bu sırada ölen Simon’un hesabını bir başkasının ele geçirip kullanmaya başlaması da sıkıntı yaratan bir diğer durum. Bu arada, çeşitli karakterler arasında sürekli değişen dostluklar, kan davaları ve aşklar klasik liseli gençlerinkinden farklı değil. Ortam gayet gerçekçi bir şekilde oluşturulmuş.
Birimiz Yalan Söylüyor, One of Us is Lying Netflix İzle
Bu dört genç Simon’ın ölümüyle birlikte kendilerini bir araya gelmeye zorlar ve bazı yönlerden birbirlerini kendi arkadaşlarından ve ailelerinden daha iyi anlamaya başlar. Örneğin Cooper, ev hayatlarının sandıkları kadar farklı olmadığını fark ettikten sonra Nate’e ısınmaya başlar. Bu ikisinin böyle bir olay olmasa bir araya gelmeleri bile mümkün değildir. Aslında karakterleri daha yakından tanıdıkça izleyiciler gerçek kötü adamın Simon olduğunu bile düşünebilir. Renkler güzel ama sessiz, sanki özellikle agresif bir Instagram filtresinden geçirilmiş gibi ve performanslar da benzer şekilde kısıtlanmış. Bu da seyircilere biraz tuhaf gelebilir. Biraz sanatsallık katmak adına ilginç bir yöntem denenmiş. Bazı izleyiciler bundan hoşlanmayabilir.
Birimiz Yalan Söylüyor, One of Us is Lying Netflix İzle
Olumlu yönden bakacak olursak hikayenin ilerlemesi hayli hızlı. Hatta belki de gereğinden fazla hızlı. Aşırı derecede iyi bir dizi olmasa da izlerken can sıkmıyor. Bu yüzden Türk izleyicisinin “çerezlik” olarak nitelendirdiği diziler kategorisine girebilir. Nate, Cooper, Bronwyn ve Addy’nin gerçekten gizli derinlikleri varsa da bunu pek göremiyoruz. Karakterlerin psikolojileri üzerinde sadece olayla alakalı olarak durulmuş. Genel bir analiz yapacak kadar gençleri tanıyamıyoruz. Oyunculuklar iyi olsa da karakterler göze biraz da olsa sığ geliyor. İzleyiciyle karakter arasında bağ kurulması bu yüzden pek de kolay olmuyor. Birimiz Yalan Söylüyor ülkemizde de Netflix platformunun popüler olmuş yapımlarından biri. Bir puanlama yapmak gerekirse 10 üzerinden 6 puan vermek bu dizi için yeterli gibi duruyor.
Birimiz Yalan Söylüyor, One of Us is Lying Netflix İzle

Yorum Yap