İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Konusanlar izle

Black Mirror, Netflix İzle

Black Mirror, Netflix İzle
+ - 0

Black Mirror bir bilim kurgu antolojisi. Her bölüm farklı olaylar anlatılıyor ve bu alanda en meşhur yapımlardan biri. Netflix ilk sezonu üç bölüm olarak piyasaya sürmüştü. Diğer sezonlarda da bölüm sayısı pek fazla değil. Konuların geneli bilim kurgu ağırlıklı olmasına rağmen bazı absürd hikayeler de var. Bazıları yakın gelecekte geçiyor bazıları daha uzak gelecekte bazılarıysa günümüzde. Dizi beş sezon yayınlandı ve kendisine büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Bu tarz yapımların atası aslında Alacakaranlık Kuşağı’dır. Ancak, gelişen teknolojiyle efektler daha etkili hale geldi ve görsellik de izleyiciyi daha tatmin eder hale geldi.

Black Mirror İzle

İngiliz hicivci Charlie Brooker tarafından yaratılan Netflix dizisi Black Mirror teknoloji ve insan doğası arasındaki ilişkiye odaklanarak Batı medeniyetine mizahi bir karanlık bakış sunan bir bilim kurgu antolojisi dizisi. Her sezon, benzersiz bir şekilde yaratıcı ve rahatsız edici derecede düşündürücü anlatılara sahip hikayelerden oluşan bir konsepte sahip. Dizi sosyal medyanın gücünün ve günlük hayatımızdaki kontrolünün altını çizerek, insanların hafıza implantlarına eriştiğinde hayatın nasıl olabileceğini göstermeye kadar, içinde yaşadığımız toplum hakkında derin ve rahatsız edici bir yorum sunuyor. Eğlenceli olduğu kadar da aslında korkutucu. Yakın gelecekte bizi neler beklediğinin bir işareti gibi. Elbette bunların hiçbiri gerçekleşmeyebilir. Hepsi varsayımdan ibaret.

Black Mirror (Netfilix)

Bu kışkırtıcı dizi, izleyicileri dünyaya ve dünyadaki rollerine çok zor bir bakış açısıyla bakmaya davet eden modern toplum üzerine karanlık bir yansıma sunuyor. Serinin hikayelerinin büyük bir kısmının Birleşik Krallık’ta bir yerde geçmesine rağmen, insanlığın teknoloji ile ilişkisini (ve arzusunu) araştıran temalar kesinlikle evrensel. İyi yazılmış ve zekice üretilmiş yüksek konseptli bir dizi ve bazı bölümleri diğerlerinden daha iyi vurgulasa da, hepsi ilginç fikirler sunuyor. Rupert Everett, Jessica Brown Findlay, Bryce Dallas Howard ve Jon Hamm gibi tanınmış aktörlerin sahneye çıkması dizinin çekiciliğini arttıran önemli bir unsur. Birçok ünlü oyuncuyu farklı bölümlerde görüp izlemek mümkün.

Black Mirror (Seyret)

Black Mirror hem eğlenceli hem de rahatsız edici derecede büyüleyici, olgun bir Twilight Zone benzeri izleme deneyimi sunuyor. Her bölüm bağımsız bir hikaye ve elbette bazıları diğerlerine göre daha çekici olabilir. Farklı izleyicilerin farklı favori bölümleri var. Bölümler insanı düşünmeye sevk ediyor. Bu yönden gayet ilginç. Hepsinin kendisine has bir felsefesi var. Bazı bölümler de son derece sert. Hem sahneler hem de eleştiriler açısından kendisini hiç dizginlemeyen hikayeler mevcut. Dizinin izleyenlere ilginç anlar yaşatacağı kesin. İzlemeye değer bir proje. Black Mirror izlemek için Netflix abonesi olmak gerekiyor. Dizinin tüm bölümleri platformda mevcut. Tıpkı bu dizi gibi bilim kurgu alanında ün yapmış başka birçok dizi ve film de bu mecrada izleyicilerin beğenisine sunulmuş durumda.

Yorum Yap