İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Black Mirror Yeni Sezon Çıkış Tarihi

Black Mirror Yeni Sezon Çıkış Tarihi

Black Mirror Yeni Sezon Çıkış Tarihi

Son yılların ses getiren dizilerinden biri olan Black Mirror, Netflix’de yayınlanmakta ve milyonlarca kişi tarafından takip edilmektedir. Black Mirror yeni sezon çıkış tarihi ile ilgili elimizde önemli bilgiler bulunmakta.

İnsanoğlu geleceği hep merak etmiştir. Yarın, bir yıl, on yıl hatta bir asır sonra nasıl bir dünya ile karşı karşıya kalacağımız konusu hemen her insan tarafından merak edilmektedir. Bu merakın bazı yansımaları da yıllardır karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki kitaplarda, filmlerde veya dizilerde yazarlar geleceğe dair bazı yaratıcı tahminler yapmışlardır. Kimisi gelecekte uçan arabaların olacağını kimisi beynimize çip takılıp biz insanların kontrol edileceği kimisi de dünyanın gelecekte çöküp insan hırsından dolayı çok kötü günler yaşayacağımıza yönelik öngörülerde bulunmuştur. Eskiden bu tarz geleceği konu alan bilim kurgu türü hikayeleri medyada daha çok filmlerde görürdük fakat bugün baktığımızda çok sayıda dizinin geleceği konu aldığını görüyoruz. Bu tarz dizilerin sadece televizyonda değil dijital ortamdaki platformlarda da yayınlandığına tanık oluyoruz. Dijital ortamda yayınlanan bilim kurgu, gelecek temalı dizilerden biri de Black Mirror’dır.

Netflix platformunda yayınlanan dizi, son yılların belki de kendi türünde en çarpıcı yapımlarından biri olabilir. Bunun pek çok sebebi vardır fakat en önemli sebebi çok güçlü bir yazar kadrosuna sahip olması. Bunun yanında yapım olarak da çok başarılı iş çıkartan Black Mirror ekibi, izleyicileri saniye saniye ekrana kilitlemeyi başarmaktadır. Black Mirror yapım olarak bu kadar beğenilirken pek sevilmeyen bir özelliğe de sahiptir: çok az bölüm çekilmesi ve sezonların yayınlanma tarihlerinin aralığının da çok uzun olması. Şu anda pek çok insan yapımcılara Black Mirror yeni sezon ne zaman çıkacak şeklinde sorular yöneltmektedir. Peki, bu konuda paylaşılmış herhangi bir bilgi var mı?

Black Mirror Konusu

Birleşik Krallık menşeili bir yapım olan Black Mirror konusu itibariyle çok çeşitlidir. Bu sebeple dizinin konusundan bahsederken tek bir hikâyeden bahsetmek oldukça güçtür. Black Mirror, geleceği konu alan bir dizidir. Fakat geleceği biraz sert biraz hicivli şekilde ele almaktadır. Dizinin hikayesinde gelecek konu alınırken gelecekte teknolojinin inanılmaz şekilde gelişeceği belirtilir fakat bunun yanında insanların da ciddi anlamda yozlaşacağı ifade edilir. Dizinin her bölümü birbirinden farklı ve çarpıcıdır. Black Mirror’da belli bir oyuncu kadrosu, mekân veya olay örgüsü yoktur. Diğer dizilerden farklı olarak Black Mirror’da her bölüm birbirinden farklı hikâye anlatılmaktadır. Farklı hikâye anlatılırken oyuncular, çekilen mekân vb. unsurlarda da değişiklik olmaktadır. Bir bölümde insanların nasıl tek bir şirkete bağlı bir hayat yaşadığı anlatırken başka bir bölümde yeni teknolojilerle birlikte insanlarının gizliliğinin nasıl yok olduğu konu edinilebilmektedir.

Black Mirror Bölümleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Black Mirror bölümleri birbirinden farklı işleyişe sahiptir. Bölümlerin her anlamda birbirinden farklı olması, etkisini ve çarpıcılığını çok ciddi şekilde arttırmaktadır. Dizinin şu anda yayında olan sezon sayısı 5 ve bölüm sayısı 22’dir. Dizi son yıllarda Netflix özel yapımı olarak anılsa da aslında tam olarak öyle değildir. Dizi ilk olarak 2011 yılında yayınlanmaya başlanmıştır ve yayın hayatına başladığı yer Netflix değil İngiltere’nin ulusal kanalı olan Channel 4 kanalıdır. Birleşik Krallık’da dikkat çekmesinin ardından dizi adeta Netflix’in radarına girmiştir. Dizinin yayın hakları konusunda girişimlerde bulunan Netflix, 2016 yılı itibariyle dizinin yayın hakları satın alıp kendi platformunda yayınlamaya başlamıştır.

Black Mirror Yeni Sezon Ne Zaman Çıkacak?

2011 Yılında yayın hayatına başlamış, bu tarihten itibaren 10 yıl geçmiş olmasına rağmen Black Mirror sadece 22 bölüm yayınlamıştır ve bu durum izleyiciler tarafından bazen tepki toplamaktadır. Yapımcıların bu tepkilere cevabı ise her bölümün farklı bir hikâye, oyuncular ve mekana sahip olmasından ötürü çekiminin oldukça meşakkatli olduğu şeklindedir. Son gelen bilgiler ve medya sektöründe söz sahibi olan kişilerin yaptıkları yorumlara göre Black Mirror 6. sezon yakın zamanda gelmeyecek. Öyle ki paylaşılan son bilgiler dizinin yeni sezonunun 2022 başı veya ortası gibi geleceği yönündedir. Evet üzücü ama bilgiler bu yönde.

Yorum Yap

Yorum Yap