İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Blown Away Netflix İzle

Blown Away Netflix İzle
+ - 0

Blown Away 10 sanatçının cam parçaları oluşturarak yarıştığı bir yarışma programıdır. Can sanatçıları bu yarışmada bütün hünerlerini sergiler ve izleyicilerin ve jürinin beğenisine sunar. Ortaya çıkan sanat eserleri tamamiyle görülmeye değer. Fakat, cam hassas bir madde olduğundan sanatçıların çok ince çalışması gerekli. Keza bazen sıkıntılı anlar ve ufak tefek aksilikler yaşanabiliyor. Bunların daha az gerçekleşmesi tamamen sanatçıların ustalıklarına bağlı. Konusu cam sanatı olan bir yarışma kulağa sıkıcıymış gibi gelebilir, ancak mutlaka şans verilmesi gereken bir yapım. Büyük bir emek ve bu emeğin sonucunda ortaya çıkan fevkalade eserler var.

Blown Away Netflix İzle

Her bölüm servis tabakları ve bardaklar yaratmaktan teknolojiden veya eski fotoğraflardan ilham alan sanat eserleri yaratmaya kadar yeni bir meydan okuma getiriyor. Gösteri, rakiplerin ilham ve tasarımlarından başlayarak parçalarını yaratma ve üretme sürecini takip ediyor. Cam kırıldığında bile sanatçılar kimi zaman çeşitli doğaçlamalarla eserlerine yeni şekiller verebiliyor. Bazıları tüm işe baştan başlamak zorunda kalıyor ve bu da büyük bir zaman kaybı anlamına geliyor. Her bölümde farklı konseptlerde eserlerin icra edildiğini görüyoruz ve tüm süreç izleyenlere gösteriliyor. Cam ustaları ellerinden gelenin en iyisini yapmaya ve yarışmanın birincisi olmaya çalışıyor. Hiçbiri amatör değil. Hepsi işinin ehli gibi duruyor.

Blown Away İzle

Camla çalışmak, çok heyecan verici ve görsel anlamda da son derece etkileyici bir uğraş. Cam sanatçıları ateşle çalışıyor ve çalışmalarının parçalanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunun daima farkındalar. Çok hassas olmaları gerekiyor. Blown Away sanatçıların başından sonuna kadar olan süreçlerine ve bu süreçte hataların üstesinden gelme yollarına odaklanıyor. Gösteri hızlı ilerliyor ama aynı zamanda sürecin öğelerini yeni olabilecek izleyicilere açıklamak için zaman ayırmayı da başarıyor. İzleyenler de hangi eserin daha iyi olduğu konusunda epey zorlanacaktır. Çoğumuz işin uzmanı olmadığımız için sadece görselliğe bakıyoruz, fakat bu işte usta olanların daha farklı kriterleri de var. Yarışmacılar da bu kriterlere uyup artı puan almak için her şeye dikkat ediyor.

Blown Away Seyret

Blown Away de adından da anlaşılacağı gibi üfleme teknikleri kullanılıyor. Camın şekillendirilmesi için kullanan çok eski yöntemlerden biri. Her şey el becerisine bağlı. Konsepte uygun eserler verilmeli ve bu belli bir süre içerisinde yapılmalı. Görsellik kadar işin sanatsal kısmı, dayanıklılık, sunum gibi kriterler de önemli. Bölümler ilerledikçe elbette istenen eserler daha da zor hale geliyor. Bu da mücadeleyi ateşleyen bir diğer unsur. Cam sanatına ilgisi olmayan izleyiciler bile programı izledikten sonra hayran olduklarını belirtmeden edemiyor. Blown Away izlemek için Netflix üyesi olmak gerekiyor. Platformda pek çok meşhur dizi ve filmin yanında tıpkı bunun gibi yarışmalar ve reality programları da mevcut ve izleyicilerin beğenisine sunulmuş durumda. Pek çok gizli cevher bulunmayı bekliyor.

Yorum Yap