1. Ana Sayfa
 2. Dizi izle

Bridgerton Dizisi Konusu

Bridgerton Dizisi Konusu
Bridgerton Dizisi Konusu
+ - 0

BRIDGERTON

25 Aralık 2020 tarihinde Chris Van Dusen aracılığı ile üretilen ve Shonda Rhimes aracılığıyla prodüksiyonu tamamlanan tarihi bir drama dizisidir. Julia Quinn’in kitaplarındaki sosyete grubunun yarışlarına dayanıyor. Dizi Bridgerton ailesi üzerinden ilerliyor. Anthony, Colin, Gregory ve Benedict isimli dört oğul ile onların Violet ve Lady Bridgerton bu ailenin isimleri. Bridgerton ailesinin dışında önemli birkaç aile de bulunmaktadır.

1813 ve 1827 yılları arasındaki zaman dilimi dikkat edilerek çekilen dizi, Londra’daki İngiliz asilzadelerinin yaşantılarına farklı bir açıdan bakıyor. Eğlenceli ve bahsedilenden çok daha farklı hayatlardan bahsedilirken, asillerin içerisinde bulunan bazı farklı ırk kökenleriyle, farklı geçmişlere sahip olan asillerden de bahsediliyor. Skandallardan, sırlara, aşk ve tutkunun dolu dolu yaşandığı bir seri keyifle izleyebileceğiniz yapıtlar arasındadır.

Bridgerton Dizisi Konusu
Bridgerton Dizisi Konusu

Karakterler ve Canlandıran Oyuncular

Dizinin başrolleri Adjoa Andoh, Julie Andrews ve Jonathan Bailey gibi isimlerin yanında pek çok oyuncu bulunmaktadır. Aşağıda canlandırılan karakterler ve onlara can veren isimleri derledik.

 • Lady Danbury / Adjoa Andoh
 • Anthony Bridgerton / Jonathan Bailey
 • Lady Whistledown / Julie Andrews
 • Marina Thompson / Ruby Barker
 • Jeffries / Jason Barnett
 • Siena Rosso / Sabrina Bartlett
 • Lady Cowper / Joanna Bobin
 • Philipa Featherington / Harriet Cains
 • Prudence Featherington / Bessie Carter
 • Penelope Featherington / Nicola Coughlan
 • Genevieve Delacroix / Kathryn Drysdale
 • Daphne Bridgerton / Phoebe Dynevor
 • Sümbül Bridgerton / Florence Hunt
 • Eloise Bridgerton / Claudia Jessie
 • Colin Bridgerton / Luke Newton
 • Kraliçe Charlotte / Golda Rosheuvel

Bridgerton Dizisi Konusu

Diziye ismini veren ailenin güzelliği ile şanıyla tanınan Daphne Bridgerton, aile geleneği olan birine aşık olan bir adamla evlenme isteği bulunuyor. Namı ve güzelliği ile seçeneği bol olan Daphne’nin bütün adaylarını mükemmeliyetçi abisi tek tek eler. Bir plan yaparak bu durumdan kurtulmak isteyen Daphne’ye Lady Whistledown’ın yaptığı bir darbe ile Daphne’nin adının lekelenmesine sebep olur. Genç kızların annesinin gözdesi olan yakışıklı bekâr Duke of Hastings ile Daphne arasında yaşanılan yaklaşım planları değiştirir.

Bridgerton Dizisi Konusu

Bridgerton’nun Konusu

The Crown yapıtına her ne kadar kraliyet ailesi yönüyle benzetilse de, Bridgerton tarihi olaylardan çok aşklara ve skandal olaylara yer veriliyor. Çağının yani 19. yüz yıl içerisindeki görsel şölene dönüşen takım elbiseleri, elbiseleri ile ve farklı figürleri ile gösterilen danslarla işlenmiştir. Her ne kadar dönem draması kategorisinde olsa da oldukça romantik sahneleri bulunmaktadır. Sekiz bölümden oluşan bu dizide, genç kızlarını evlendirmeye çalışan Londra asilzadelerinin uğraşları gösteriliyor.

Şehrin en güzel kızı seçilen Daphne karakterinin Bridgerton ailesi ile en uygun eş seçeneklerini ararlarken geçen seride, Daphne’nin abisi olan Anthony’nin de vasıtasıyla anneleri Violet’in planı gerçekleşmiyor. Şehrin en güzel kızı Daphne ile şehrin en gözde bekarı Duke of Hastings arasındaki sözleşme ile her ikisi de istediğine bir şekilde ulaşmaya çalışıyor, Duke of Hastings’in isteği kızları ile evlendirmeye çalışan annelerden uzak kalmış olmakken, Daphne şehrin bütün ilgisini üzerine toplayarak kendisine en uygun adayı bulabilmektir. Fakat gelişmeler tam olarak planladıkları gibi gitmeyecek. Daphne ve Duke of Hastings’in oyunlarının dışında şehirdeki diğer sıra dışı olayları ile Bridgerton ailesinin diğer bireylerinin sorunları ele alınıyor. Featherington ailesine misafirliğe gelen bir akraba şehrin tüm sırlarını ortaya çıkartabilecek bir yazar olan Lady Wistledown bakalım neler yapacak.

Bridgerton Gerçek Bir Hikâye Mi?

Her kitabına farklı bir Bridgerton üyesinin ismini veren ve onun hayatını anlatan Julia Quinn serisinde Londra’da bulunan büyük ailelerin sırlarını ve skandallarını gündeme getirerek ortaya çıkartan bir yazar olan Lady Whistledown isimli bir kitabı da bulunuyor. Hikayenin gerçek olduğunu ve Bridgerton ailesinin gerçekten yaşamış olduğunu fakat belirtilen kardeşlerin hepsinin hikaye olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte bazı karakterleri yaratırken tarihteki gerçek kişilerden ilham aldığını da söyleyebiliriz. Örneğin Kral 3. George’un karısından esinlenerek, siyahi Kraliçe Charlotte’yi kurgulamıştır. Kraliçe Charlotte için ailenin siyahi kökenlerine çektiği iddia edilmiştir. Dizinin içerisinde aynı zamanda Kral 3. George’un bir rahatsızlığından da bahsediliyor. Mücadele ettiği bir rahatsızlık ile ilgili kraliyet ailesinden ve halktan uzak duran Kral’ın bu gibi özellikleri dizide de işleniyor.

Yorum Yap