Bridgerton Netflix Izle

Bridgerton Netflix İzle

Netflix Dizi Ağu 03, 2022 Yorum Yok

Julia Quinn’in aşk romanları serisine dayanan BRIDGERTON, 1813’te İngiltere’de geçiyor.  Kraliçe Charlotte (Golda Rosheuvel) koyu tenli bir kraliçe olarak karşımıza çıkıyor. Hikayemiz, güçlü, zengin ve birbirine bağlı bir klanın en büyük kızı Daphne Bridgerton’ın (Phoebe Dynevor) sosyete çıkışını yapmaya hazırlanırken başlıyor. Ailesinin prestijli (ve zengin!) bir kocayı kendine çekeceğine dair büyük umutları var. Ancak bir dizi yanlış adımın yanı sıra ağabeyi Anthony’nin (Jonathan Bailey) aşırı hevesli halleri gözden düşmesine neden oluyor. İlk olarak, “tatsız, görgüsüz” Featherington ailesinin uzak bir kuzeni ile ilgileniyor. Daha sonra, Daphne en uygun bekar olan Hastings Dükü ile bir partide tatsız anlar yaşıyor.

Bridgerton Netflix İzle

Ancak Dük ve Daphne, her ikisinin de en büyük sorununu çözen gizli bir plan hazırladıklarında, ikisini de hiç istemedikleri karışıklıklara sürükleyecek bir yola giriyorlar. Ve bunların hepsi Bridgerton’ın dünyasının her şeyi gören, her şeyi bilen Dedikoducu Kızı Lady Whistledown (Julie Andrews’un sesi) tarafından kaydediliyor. Görkemli kostümler ve setler, epey cesur seks sahneleri ile bu dizi büyük bir ilgi gördü. Her zamanki gibi: yakışıklı uşaklar, tırıs atlar, geniş araziler, göz alıcı mekanlar ve geniş gümüş çay setleri dizide karşımıza en çok çıkan şeyler. Dönemin İngiltere sosyete hayatı gayet iyi bir şekilde resmedilmiş.

Bridgerton İzle

Bridgerton hem erkek hem de kadın zevkine övgüye değer bir odaklanma gösteriyor. Kadınlar da erkekler de güzel ve çekici. Yani dizi öncelikle göze hitap ediyor. Konusu çok fazla orjinallik içermese de işlenişi fena değil. Kendisini izletmeyi ve ilgi çekmeyi başarıyor. Netflix’te şu sıralar Türk izleyicisinin de en çok izlediği yapımlardan biri haline geldi. Bir süredir listenin zirvesinde yer alıyor. Bununla birlikte, Bridgerton’ın dönemin toplumsal cinsiyet, sosyoekonomik ve ırksal politikalarını bu kadar hafife alması eleştirmenlerce pek de iyi bulunmadı. Bu konu hakkında dizi için pek güzel şeyler söylenmedi ve yazılmadı. Özellikle o dönemler beyazların fazla olmasına rağmen dizinin çok ırklı olması insanlara pek de gerçekçi gelmedi.

Bridgerton Seyret

Ancak, dizi kendi evrenini oluşturmuş, kurgu bir yapım. Bu açıdan tarihsel tutarsızlıklar göz ardı edilebilir. Lezzetli bir drama sunuyor ve seyirci de tarihe uygunluğu çok fazla kafasına takmıyor. Benzer eleştiriler Vikings Valhalla için de yapılmıştı. İnsanlar siyahi bir Viking reisi kadının olayı ciddiyetsiz hale getirdiği konusunda diziyi eleştirmişti. Ancak günümüz dizilerinde çok ırklılık ve cinsiyet eşitliği büyük bir önem taşıyor. Pek çok yeni yapımda orjinallerinde bulunmasa bile siyahi ya da eşcinsel karakterler bulmak mümkün. Bazıları bu konu hakkında komplo teorileri bile üretiyor. Bridgerton izlemek için Netflix abonesi olmak gerekiyor. platformda daha birçok tarihi ve dönem dizisi mevcut. Bridgerton da benzer konudaki onlarca diziden yalnızca biri.

Yorum Yok

Yorum Yap