İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Business Proposal izle

Business Proposal, Netflix İzle

Business Proposal, Netflix İzle
+ - 0

Business Proposal, Netflix İzle

Güney Kore yapımı dizilerin popülerliği arttıkça yeni yeni diziler de platformlara düşüyor. Özellikle de Squid Game’in başarısından sonra Kore yapımı dizilere ilgi iyice artmış durumda. Yapımcılar, kanallar ve dijital platformlar da bu durumdan faydalanmayı biliyor. Son örneklerden biri de Netflix mecrasında izleyiciyle buluşan Business Proposal. Business Proposal, The Office Blind Date adlı bir webtoon’a dayanıyor. Webtoonlar Güney Kore menşeli çizgi romanlara verilen genel isim. Bu tarz eserlerde karmaşaya hayli çok rastlanıyor. Seriden aldığınız zevk, yanlış anlamalar ve karışıklıklar hakkında ne hissettiğinize bağlı. Bu durum bazı izleyicilere çekici gelmeyebilir.

Business Proposal, Netflix İzle

Bir patron ve bir çalışan, zengin bir adam ve sıradan bir kadın arasındaki aşk hikayesi aslında yeni bir konu sayılmaz. Bazen bunun tam tersini izlediğimiz dizi ve filmlerle de karşılaşıyoruz. Bu tür romantizmi sayısız kez gördük, bu yüzden dürüst olmak gerekirse, bunun farklı olacağını düşünmemek lazım. GO Food’da çalışan Shin Ha Ri bir randevuda arkadaşının yerini alıyor. ancak buluştuğu kişi şirketinin yeni başkanı Kang Tae Moo’dan başkası değildir. Aslında amacı randevuyu sabote etmektir. Üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını biliyor ama arkadaşı Young Seo’dan Kang Tae Moon’un onunla evlenmek istediğini duyar. Fakat erkek tarafı da kendi yerine bir başkasını yolladığından işler daha da karışık bir hal alır.

Business Proposal, Netflix İzle

Dizi bir nevi ofis romantizmi. Bir Külkedisi hikayesi diyebiliriz. İzleyenler için tahmin edilmesi kolay bir yapım. Çok fazla sır ya da gizem yok. Hatta, senaryo oldukça basit diyebiliriz. Diziyi izleten şey ise ambiyansının sıcaklığı ve samimiyeti. Ve elbette oyuncuların izleyiciyi kendisine çeken auraları. Dizi bir rom-com’un tüm klişe unsurlarını tam olarak kullanma niyetini gizlemeye çalışmıyor. Aslında niyetini açıkça ortaya koyuyor ve garip bir şekilde bu açıklık izleyiciye bir zayıflık yerine bir güç olarak geliyor. “Romantizmden” çok “komedi”yi vurgulaması, insanların hikayeye daha fazla odaklanmasına yardımcı oluyor ve esprili diyaloglar ve abartılı durumları karikatürize ediyor.

Business Proposal, Netflix İzle

Dizi izleyenlere gülme garantisi veriyor diyebiliriz. Yanlış anlaşılmalar, karakterlerin içine düştükleri saçma durumlar ve şapşal hareketleri yapıma bir sempati katıyor. Kim Se Jeong dizinin başrollerinden biri. Diğer başrol Ahn Hyo Seop, kendisini bir çizgi filmden fırlamış gibi gösteren mükemmel görünümüyle izleyicilerin kalbini fethediyor. Beklenmedik bir şekilde sakar ve sevimli olan narsist bir mükemmeliyetçi olan Kang Tae Moo olarak varlığını gösteriyor. İki oyuncunun da birbirleriyle olan kimyaları üst düzey ve seyir zevki veriyor. Business Proposal izlemek için Netflix üyesi olmak gerekiyor. Platformda tıpkı bu yapım gibi birçok Asya yapımı dizi yer almakta ve hemen hepsi de gayet izlenebilir yapımlar. Netflix’te Güney Kore, Japonya ve hatta Tayland gibi ülkelerden birçok dizi izleyenleri bekliyor.

Business Proposal, Netflix İzle

Yorum Yap