İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Capitani, Netflix İzle

Capitani, Netflix İzle
+ - 0

Karamsar, atmosferik ve iyi yazılmış Capitani izledikçe seyirciyi kendisine bağlayan, Lüksemburg yapımı bir dizi. Lüksemburg dizi piyasasında pek iddialı bir ülke sayılmaz, ancak Netflix’te yayınlanan Capitani kalite olarak gerçekten fevkalade. Aldatıcı karakterlerle ve birçok sırla dolu bir köyün kalbinde yer alan Capitani, mükemmel bir suç draması ve baştan sona zorlayıcı bir yolculuk. Bazı karakterler olabileceği kadar ete kemiğe bürünmemiş olsa da, dizinin merkezinde yer alan gizem sonuna kadar bağlı kalınacak kadar iyi. Dizinin her bölümü insanı daha da merakta bırakıyor ve her bölümün sonunda hemen bir sonrakine geçmek istiyorsunuz ister istemez.

Capitani

Dizide söz konusu olan ana konu, Jenny adında 15 yaşındaki bir kızın cansız bedeni etrafında dönmekte. Bir uçurumdan tuhaf bir açıyla düşmüş gibi görünen bir kız, bir mağara, askeri üs ve ailevi sırlar, bölgeyi gizemli bir şekilde örten gizem örtüsü. Bir intihar ya da cinayetten çok daha fazlası. Luc Capitani eğer bazı sırları ortaya çıkartmak istiyorsa birçok şeyle yüzleşmesi gerekiyor. Bazı durumlarda yetkisini aşabilecek işlere bile bulaşıyor. Yerel memurlar Mores ve Ley’in yardımını alan Capitani, farklı sakinlerle görüşerek ve ipuçlarını bir araya getirerek kapsamlı bir soruşturma yürütmeye başlıyor. Soruşturma ilerledikçe sır perdesi aralanmak yerine ortaya daha farklı gizemler de çıkıyor.

Capitani İzle

Capitani’nin yolu uzun ve zorlu ancak görev bilinci ve vicdanı bu olayı çözmesi için ona baskı yapıyor. Ton olarak, Capitani son zamanlarda gördüğümüz çeşitli farklı suç dramalarının bir karışımı gibi hissettiriyor. Polonya dizisi Signs, Kore draması The Village: Achiara’s Secret ve daha yakın zamanda Netflix’in The Woods dizisinin benzer yanları ve unsurları var. Ancak, elbette bu dizi de tıpkı diğerleri gibi çekildiği ve üretildiği ülkenin kültüründen yararlanıyor. Üstelik izleyenleri de hiç sıkmıyor. Her bölüm yaklaşık 25 ila 30 dakika arasında. Gereksiz hiçbir sahne, boşa uzatılmış hiçbir diyalog yok. Bu sayede izleyenler kendisini daha fazla diziye kaptırma şansı buluyor.

Capitani (Netfilix)

Birçok farklı şüpheli ve olayla alakalı pek çok gizem var. Capitani hepsinin üzerine tek tek gidiyor. Tam oldu derken ortaya bambaşka bir ipucu ve şüpheli çıkıyor. İşler tam bir girdaba dönüşüyor. Dizinin merak unsuru da tam olarak burada ön plana çıkıyor. Yakınlardaki askeri üssün varlığı iyi bir şey, ormanın izole yerleşimi ise giderek artan bir şüpheli listesi oluşturmaya yardımcı oluyor. Hikayede daima görünenden çok daha fazlası var ve sonucu tahmin etmek çok güç. Tüm bunlarla birlikte arka planda kaynayan, Capitani’nin geçmişini içeren ayrı bir hikaye de mevcut. Karakteri de daha yakından tanıma şansı elde ediyoruz. Onun da kendisine ait gizemleri ve sırları var ve bunları yavaş yavaş görme şansına erişiyoruz.

Capitani Seyret

Ancak Capitani’nin şahsi hikayesi elbette dizinin ana konusu değil. Zaman zaman bizlere bazı kırıntılar ve minik sahneler gösteriliyor. Belki ilerleyen sezonlarda bu öykülere daha geniş yer verilebilir. Capitani kesinlikle tekerleği yeniden icat etmiyor veya daha önce görmediğimiz bir şey üretmiyor ama yeni bir enerji ve merak uyandıran bir durum getiriyor. İlerleme hızı hemen hemen doğru ve farklı karakterlerin bu karamsar köyü saran sırları körüklemeye yardımcı olacak çok fazla öyküsü ve potansiyeli var. Suç dramalarının hayranıysanız, bu kesinlikle göz atmaya değer. Capitani izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Dizi rahatlıkla ikinci sezon onayını da alacaktır.

 

Yorum Yap