Carnival Row Amazon Prime Izle

Carnival Row, Amazon Prime İzle

Amazon Prime Video, Carnival Row Oca 17, 2022 Yorum Yok

Carnival Row, Amazon Prime İzle

Carnival Row amazon Prime’ın türk izleyicilere de sunduğu harika yapımlardan biri. öncelikle kadroda Orlando Bloom ve Cara Delevingne’ın olması büyük bir olay. Böyle isimleri dizilerde görmek eskiden pek de mümkün değildi. Ancak, dijital platformların yaygınlaşmasıyla rekabet daha da arttı ve artık birçok Hollywood yıldızını farklı yapımlarda görebiliyoruz. Carnival Row da bunlardan biri. Dönem ne olursa olsun, özgünlüğe özlem duyan bir izleyici kitlesi her zaman olacaktır. Ağlar ve stüdyolar, bir sonraki gişe rekorları kıran filme dönüştürülebilecek fikri mülkiyeti kaparken bile, gerçekten orijinal olan eğlencenin tanıtımını yapmayı severler. Amazon Prime Video’nun son büyük hamlesi “Carnival Row” görünüşte bu kategoriye giriyor. Bir cinayet gizemi, bir aşk hikayesi ve arsız bir siyasi alegoriden oluşan tuhaf bir yapım.

Carnival Row, Amazon Prime İzle

Viktorya döneminin destansı fantezisi Carnival Row’a sonuna kadar hakim. Bloom dizide Rycroft Philsotrate adlı bir dedektifi canlandırıyor. Dizide doğaüstü unsurlar da var. Mesela periler. Delevinge’nin canlandırdığı Vignette Stonemoss karakterine aşıkken aynı zamanda bazı cinayet vakalarını da araştırması gerekiyor. Siyasetçiler alt tabakadan halkın cinayetlerden dolayı hayatlarını kaybetmesini pek de önemsemiyor. Onların dertleri tamamen kendi mevkileri ve paraları. Ancak Dedektif Raycroft işinde başarılı olmak istiyorsa ve cinayetleri aydınlatacaksa onlarla da bazı mücadelelere girmek zorunda. Kendisi haksızlığa gelemeyen biri.

Carnival Row, Amazon Prime İzle

Carnival Row belirli karakterlerin deneyimlerinden akan bir masaldan ziyade, politik bir alegori üzerine kurulu. Bloom, Delevinge ve diğer oyuncular hayli başarılı. Projede görsellik de kalite açısından üst düzeyde. Hem dönemin gerçek halini hem de masalsı özelliklerini gayet göze hoş gelen bir biçimde vurgulamışlar. Konunun gizem ağırlıklı olması da seriyi daha sürükleyici hale getiriyor. Ortaya çıkan sırlar ve ifşalar da izleyiciyi diziye daha çok bağlıyor. Dizideki siyasetçiler her ne kadar hayali olsa da aslında gerçek hayatı da yansıtıyor. Alt tabakayı korumaya çalışan ana karakter konusu biraz klişe gibi görünse de Carnival Row gibi bir alemde geçen dizide bu durum pek de göze batmıyor.

Carnival Row, Amazon Prime İzle

Carnival Row evreninde perilerin tümü, düşman insanlar tarafından ele geçirilen Fae adasından gelir – yani hepsi gösterinin çoğunun gerçekleştiği şehir olan Burghe’de mültecidir. Tabii insanlar tarafından hor görülüp aşağılanmaları kaçınılmaz. Kentaurlar ve Panlar gibi masal ve mitoloji dünyasından başka farklı canlılar da var. Dizi Amazon Prime’dan ikinci sezon siparişini aldı. Yani yakında yeni sezonu da izleme şansımız olacak. İlk sezon için bazı eleştiriler yapıldı, ancak genel anlamıyla beğenilen bir dizi oldu. Zaten sezonun son bölümünde de dizinin ucu açık bırakılmıştı. Carnival Row izlemek için amazon Prime üyesi olmak gerekiyor. Prime Videoda Türkçe ve altyazılı içerik sayısı henüz yeterli miktarda değil, ancak olanlar ise hayli kaliteli.

Carnival Row, Amazon Prime İzle

Sene içerisinde Disney Plus’un da rekabet ortamına girecek olmasıyla dijital yayın yapan mecraların sayısı daha da artacak. Bu yüzden Prime video’dan da bir atak beklemek hayli mantıklı. Platformda Türk yapımı bir içeriğe rastlamıyoruz. Disney Plus ise şimdiden senarist ve yönetmenlerle anlaşmaya başladı bile. Netflix ise zaten Türk yapımlarına gün geçtikçe daha fazla önem vermeye başlıyor. Mubi tematik içerikler yayınlasa da o da Türkçe ve altyazılı içerikler konusunda gelişme gösterdi. Blu TV, Exxen ve Gain ise zaten yerli platformlar. Yani, sözün özü Prime Video’nun da artık Türk yapımlarına yer verme zamanı geldi de geçiyor.

Carnival Row, Amazon Prime İzle

Yorum Yok

Yorum Yap