Cobra Kai Netflix Izle

Cobra Kai, Netflix İzle

Netflix film Oca 07, 2022 Yorum Yok

Cobra Kai, Netflix İzle

Yaşı biraz daha büyük olanlar bir zamanların efsane filmi Karate Kid’i hatırlar. Filmin konusu aslında gayet sıradan ve basit olmasına rağmen işleyiş o dönem özellikle çocukları büyük etkisi altında bırakmıştı. Sürekli zorbalığa uğrayan Daniel Larusso Bay Miyagi ile tanışıp karate yapmaya başlamıştı. Filmin finalinde de aynı kıza aşık olduğu, Cobra Kai dojosunun en güçlü karatecisi Johnny Lawrence ile karşılaşmıştı. Sonunda maçı kazanmış ve herkesin takdirini de elde etmişti. Herkes film tam da orada bitti diye düşünürken Johnny içten içe hatalı bir kararla yenildiğini hissediyordu. İşte Karate Kid filminde Johnny ve Daniel arasındaki rekabetin devamı tam 35 yıl sonra geldi.

Cobra Kai, Netflix İzle

Cobra Kai Karate Kid hayranlarının zevkle seyrettiği bir dizi. Ancak, yapımdan zevk almanız için filmi ya da film serisini izlemeye gerek yok. Bölümler içerisinde arada sırada geri dönüşler yapılıyor. O zamanlar bile cevabı bulunamayan Johnny mi yoksa Daniel mi haklıydı sorusunun da hala net bir cevabı yok. Bu tamamen izleyiciye bırakılmış. Dizide komedi unsurları oldukça yoğun. Geçmişin yad edildiği sahneler de hayli nostaljik bir hava oluşmasına neden oluyor. Karakterler büyümüş ve gelişmiş ancak içlerindeki karate sevgisinden asla vazgeçmemişler. Rekabetleri ilk günkü gibi devam ediyor. Söz konusu karate olunca tüm olgunluklarını bir kenara bırakıyorlar.

Cobra Kai, Netflix İzle

Netflix’te yayınlanan Cobra Kai’de Daniel Larusso’yu bir galeri sahibi olarak görüyoruz. Evli ve iki çocuğu olan, meşgul bir adam. Kızı da tıpkı babası gibi karate konusunda yetenekli. Johnny ise maddi olarak pek iyi durumda değil. Görüşmediği bir oğlu, bir eski karısı ve çok az para kazandığı bir işi var. Kendisine bohem bir hayat tarzı benimsemiş. Karşı komşusu, liseli bir genç olan Miguel ile tanıştığında tüm hayatı değişiyor. Okulda zorbalığa uğrayan Miguel’e karate öğretiyor ve böylelikle Cobra Kai yeniden doğmuş oluyor. Kendisine bir sürü öğrenci çekiyor. Bu durum Daniel’in hiç hoşuna gitmiyor. Çünkü Daniel’e göre Cobra Kai asla karatenin gerçek felsefesini temsil eden bir ortam olmadı.

Cobra Kai, Netflix İzle

Daniel de Johnny’nin görmediği oğluyla dost olup ona yardım eli uzatıyor ve eski Miyagi Dojo’yu yeniden canlandırıyor. Dizideki genç karakterler de hayli yetenekli. Tıpkı orijinal filmdeki gibi bir turnuva var ve Miyagi Dojo ve Cobra Kai yine karşı karşıya geliyor. Bu sefer rakip Daniel ve Johnny değil, yetiştirdikleri öğrenciler. Bu sadece ilk sezonun konusu. Dizinin ilerleyen bölümlerinde çok farklı olay ve karakterler de karşımıza çıkıyor. Netflix’te toplam 4 sezon var ve beşinci sezonun geleceği de garanti. Yer yer eğlenceli, yer yer aksiyon dolu bir yapım. İşin en güzel yanı 35 yıl önceki kadronun korunmuş olması. Yan karakterler bile orijinal seride yer almış isimler.

Cobra Kai, Netflix İzle

Yorum Yok

Yorum Yap