İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Corporate izle

Corporate, Gain izle

Corporate, Gain izle
+ - 0

Corporate, Gain

Lezzetli bir şekilde karanlık ve gülünç derecede acımasız olan Corporate çağdaş ofis kültürünün sert bir hicvi. Ülkemizde Gain platformunda yer alan Corporate beyaz yakalıların hayatına komik ve dürüst bir bakış sağlıyor. Ofiste çalışmanın en büyük zorluklarından biri olan mobbing üzerinde özellikle duruluyor. “Corporate”, tarım ürünleri, ilaçlar, ev aletleri ve askeri sınıf silahların tamamen şeytani bir üreticisi olan Hampton DeVille adlı devasa, zengin bir şirketin ve çalışanlarının öyküsünü anlatıyor. Jake ve Matt kendinden çokça iğrenen orta düzeyde yozlaşmış kişilerdir – ama elbette, işten ayrılmaya yetecek kadar cesaretleri yoktur. Çalıştığınız her ofisten en kötü insanlar gibi, hepsi dünyanın en kötü şirketinin çatısı altında birleşmiştir.

Corporate, Gain

Corporate dizisi tüm bu olaylara alaycı bir şekilde yaklaşıyor. Herkes işinden nefret ediyor, ancak kimse bunu dile getirmeye cesaret edemiyor. Gerçek hayatta da sıkça denk geldiğimiz bir durum. Özellikle de beyaz yakalı çalışanlar arasında. Twitter öfkesi, kablolu haberler, satın alınan politikacılar ve dürüst protestoculara kadar tüm modern çalışma ekosistemine dizide yer verilmiş durumda. İkili tamamen yönetici yalakaları John (Adam Lustick) ve Kate’in (Anne Dudek) insafına kalmışlardır. ve yanlış giden herhangi bir şeyin onlar üzerindeki sonuçları. Matt ve Jake’in çalışma hayatı hiç bitmeyen bir felaketler dizisidir, ancak sağlık sigortası için buna değeceğini düşünürler. Patronları da yozlaşma kelimesinin sözlük anlamıdır.

Corporate, Gain

Karakterler biraz karikatürize ve abartı olsa da anlatılan şeyler tamamen gerçek. Corporate izleyicileri, Hampton DeVille kadar iç karartıcı bir yerde çalışmıyor olabilirler, ancak sıkıcı duvarları, gri halıyı, bedava pasta almak için partileri mahveden iş arkadaşını elbette kendi hayatlarında da görmüşlerdir. “Corporate”deki karakterlerin yüzlerinde bir parıltı olsa da, bu sonsuz iyimserliğin ışıltısı değil; ev sahiplerinin bedenlerini yavaşça terk eden ruhların floresan parıltısıdır. Karakterlerimiz başka problemlere de ışık tutuyorlar. Örneğin aslında senin yapmaman gereken bir işi, uzmanlığın olmayan bir görevi halletmek zorunda olma durumu. Bu da sıkça bizim başımıza gelen olaylardan biri ve itiraz edemiyoruz bile.

Corporate, Gain

Görünürde ofis hayatının monotonluğunda gelişen bir şovun yüzeyinin altında bu kadar enerji ve momentuma sahip olması dikkat çekici. İkisi de istekli şirket piyonları olarak rollerini benimserken, Matt ve Jake kendilerini bir dizi uzun psikolojik savaşa hazırlıyorlar. Aslında ne kadar şikayet ederlerse etsinler durumu kabullenmiş durumdalar. Patronları ise tamamen ayrı bir hikayedir. Bu dünyada bir “vizyoner” olduğunu anlayacak kadar karizması, uşağına gerçek korku salacak kadar acımasızlığı ve biraz güvensizliğin parlamasına izin verecek kadar kırılganlığı olan Christian, nefrete karşı sevgi dolu mükemmel bir yaratıktır. Corporate dizisini yerli dijital mecralarımızdan Gain’de izlemek mümkün. Bu eğlenceli yapımı seyretmek için Gain üyesi olmanız gerekiyor. Premium üyelik tüm içeriklere erişmenizi sağlıyor.

Yorum Yap