İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Cracow Monsters izle

Cracow Monsters, Netflix İzle

Cracow Monsters, Netflix İzle
+ - 0

Cracow Monsters, Netflix İzle

Polonya yapımı çok fazla dizi ya da filme rastlamıyoruz. Meraklıları elbette bulup izliyordur ancak popüler kültür ögesi olarak kendilerini göremiyoruz. Netflix bunu da değiştiriyor ve izleyicilerine Polonya yapımı Cracow Monsters dizisini sunuyor. Netflix’teki Cracow Monsters’ın ortak yaratıcıları Kasia Adamik ve Olga Chajdas, 1983’te yayınlanan sürükleyici Polonya distopik geriliminde yönetmen olarak görev yaptı. Burada, çağdaş Cracow çerçevesinde canavarların, hayaletlerin ve iblislerin var olduğu bir manzara yarattılar. Neyin gerçek neyin kabus olduğunu çözmek bir grup patoloji öğrencisine ve şeytani araştırmacıya kalmış durumda. İşin içinden çıkmak her bölüm zorlaşıyor.

Cracow Monsters, Netflix İzle

Tarz ve içerik olarak agresif bir yapım. Eğlenceli ama ürkütücü. Ana karakter olan, cehennem gibi bir geçmişe sahip, alkol, uyuşturucu, kulüp ve seks hayatını özümsediği için rastgele bir kadın olan gizemli öğrenci Alex’i Barbara Liberek canlandırıyor. Cracow birdenbire çok karanlık potansiyeli olan uğursuz bir yer gibi gösteriliyor. Profesör Zawadzki bir grup benzersiz öğrenciye liderlik ediyor ve gerçekliklerine sızan yeraltı dünyası ile mücadeleye başlıyorlar. Yapım kendisine has, karanlık bir evrene sahip. Öğrenci grubu ve profesör, memleketlerinin kötülük tarafından tüketilmesini durdurmak için yoğun bir savaşa başlıyorlar. Dizi, tehlikeli tehdide ağırlık vermekte ve öğrencilerin onu durdurmak için nelere katlanmak zorunda olduklarını göstermekte harika bir iş çıkarıyor.

Cracow Monsters, Netflix İzle

Cracow Monsters, Alex gibi bir baş karaktere sahip olarak entrikayı korumayı başarıyor. Sık sık geçmişine dönülerek onunla ilgili hatıralar gösteriliyor. Bu da doğa üstülüğün arasına serpiştirilmiş bir gerçeklik görevi görüyor. Görsel efektler gayet fazla ancak amatör görünmüyor. Bazı dizilerde konu ne kadar güzel olsa da efektlerin kötülüğü izleyiciyi soğutabilir. Burada öyle bir durum söz konusu değil. Evrenimiz, şeytani üstünlüklere karşı iyi güçlerin egemen olduğu doğaüstü bir alemin tam merkezinde yer almaktadır. Bu iki gerçeklik çok katı bir hiyerarşik ölçekte düzenlenmiştir ve aynı titizlik kategorik olarak insanların yaşamlarına müdahale etmemizi engeller. Bu nedenle maddi dünya, en mutlak kaosun adaletinde mükemmel bir denge içinde ilerler. Ancak, tam bu noktada Alex her şeyi bozan bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Cracow Monsters, Netflix İzle

Netflix’in yeni orijinal dizisi, insanların kendilerini iyi ve kötü arasındaki mücadelenin merkezinde bulduğu, şeytani figürlerin koruyucu meleklere karşı savaştığı ve dünyanın kaderinin asılı olduğu bir hikayeyi Polonya geleneğinin öykülerinden alıyor. Ülkenin halk kültürüyle alakalı birçok unsura yer verilmiş. Her bölüm gitgide daha fazla unsurla zenginleşiyor ve bazen takip etmesi zorlaşabiliyor. Antil Slav inançlarıyla pek aranız yoksa bazı yerleri kaçırmanız muhtemel. Ancak bu durum dizinin geneline yansımıyor. Cracow Monsters izlemek için Netflix abonesi olmak gerekiyor. Yeni bir tür değil ve eşsiz bir yapım da değil. ancak, yine de özellikle gizem ve korkudan hoşlananlar için izlenebilir bir alternatif.

Yorum Yap