İlginizi Çekebilir
Sahipli-3-600x338
 1. Ana Sayfa
 2. Yerli dizi
 3. Çukur Dizisi

Çukur Dizisi

Çukur 29. Bölüm

Çukur Dizisi

Çukur Dizisi, Ay yapım tarafından ele alınan, senaryosunun Damla Serim ve Gökhan Horzum tarafından yazıldığı, yönetmenliğini Sinan Öztürk’ün yaptığı aksiyon – dram kategorisindeki bir Türk dizisidir. 23 Ekim 2017 yılından itibaren yayında olan Çukur dizisi adından oldukça sık bahsettirerek, dizi severlerin oldukça rağbet gösterdiği bir yapıttır. İstanbul Fatih’te çekilen dizi Balat semtinde gerçekleştirilirken, bazı bölümlerde Fransa Paris, bazılarında ise Almanya Berlin’den sahneler verilmektedir.

Çukur Dizisi Konusu

İstanbul’da Çukur isimli bir mahallede geçen dizinin hikayesi aksiyon üzerinedir. Kavganın ve hüznün birbiriyle harmanlandığı bu dizide mahallenin esas kontrolü Koçovalı ailesindedir. Suçlarla ve suçlularla içli dışlı olan bu ailenin kendine has kuralları bulunmaktadır. Kuralların değiştirilemez maddelerinden biri uyuşturucu satışının ve kullanımının yasak olmasıdır. Mahalledeki bazı grupların uyuşturucu ile bağ kurması ile mahallede heyecan başlar.

Çukur Dizisi

İlk bölümü Ay Yapım ekibi imzasıyla Ekim 2017 yılında yayınlanan dizinin yeni bölümleri çekilmeye devam ediyor. Vizyona çıktığı ilk günden beri oldukça talep gören dizi yüksek reytingler elde ediyor. Geniş bir hayran kitlesine sahip olan dizinin 4. sezon bölümleri çekiliyor. Maceralarla dolu dizinin ne zaman final yapacağı ise netlik kazanmadı.

Çukur Dizisi Karakterler ve Oyuncular

Her karakterin farklı bir hikayesi bulunan dizide, suçlar ve suçlular ile işlenmiş hikaye bulunmaktadır. Oyuncuların karakterlere can verdikleri karakterler ile uyumları diziyi daha da çekici hale getiriyor.

Yamaç Koçovalı; geceleri müzisyenlik gündüzleri kimyagerlik yapan Koçovalı’ların küçük oğludur. Küçük yaşlarda mahalleden kaçarak gider, aradan yıllar geçer ve Çukur’u korumak için mahalleye geri döner. Yamaç’ın dönmesi hem mahallelilerin hem de kendi hayatının gidişatını değiştirir.

Sena Koçovalı; Yamaç’ın mahalleye döndükten sonra, tanışıp aşk dolu ilişkilerini oldukça kısa zamanda evliliğe taşırlar. Sena Koçovalı enerjisi yüksek, deli dolu, dik kafalı ve oldukça çekici bir kadındır. Koçovalı ailesi Sena ve Yamaç’ın kurduğu hayallerin ertelenmesine sebep olur. Sena hayallerini başka bir zamana saklar.

İdris Koçovalı; ailenin en sözü geçen büyüğü. Cömertliği ve kudreti ile tanınan İdris Koçovalı’nın en büyük mücadelesi Çukur’u ve ailesini ayakta tutmaktır.

Sultan Koçovalı; Koçovalı ailesinin en temel yapı taşlarından biridir. Sultan Koçovalı’nın söylediği cümleler kanun yerine geçer. Hayatını önce çocuklarına sonra ailesini birlikte tutmaya adar.

Kahraman Koçovalı; abisi cezaevinde olduğu için işleri devralan, abisinden sonra gelen Kahraman’ı İdris veliahtı olarak yetiştirir. Karakter özellikleri arasında liderlik vasfı olan Kahraman, babası kadar ileri görüşlü olmaması ile birlikte yaptığı faaliyetlerle yerine yakıştığını gösteriyor.

Vartolu; intikam için Çukur’a geri dönen mafya lideri olan Koçovalı. Kafasındaki planları uygulayabilmek için tamamen hazırdır.

 • Yamaç Koçovalı / Aras Bulut İynemli
 • Sultan Koçovalı / Perihan Savaş
 • Cumali Koçovalı / Necip Memili
 • Aliço / Rıza Kocaoğlu
 • Vartolu Sadettin * Salih Koçovalı / Erkan Kolçak Köstendil
 • Efsun Kent / Damla Sönmez
 • Cumali Koçovalı * Halil İbrahim / Müfit Kayacan
 • Medet / Mustafa Kırantepe
 • Emmi / Kadir Çermik
 • Metin / Cem Uslu
 • Celasun / Kubilay Aka
 • Meke / Aytaç Uşun
 • Saadet Koçovalı / Boncuk Yılmaz
 • Karaca Koçovalı / Ece Yaşar
 • Akın Koçovalı / Burak Dakak
 • Damla Koçovalı / Hare Sürel
 • Murtaza / Ferit Kaya
 • Ayşe Yılmaz / İrem Altuğ

Çukur Dizisi

Özet

İstanbul’daki bir mahallede yaşanılan olayların ele alındığı dizide, belalı tiplemeler ile mücadele eden aileyi temel alıyor. Çukur mahallesi İstanbul’un en tehlikeli mahallelerindendir. Mahalleliyi elinde tutan köklü bir aile olan Koçovalı’ların koyduğu kurallar ile yönetiyor. Bu kurallardan en büyük olanı ise mahalleye uyuşturucunun girmemesi, üretilmemesi ve satılmamasıdır. Başlarda çok küçük sorunlar ile uğraşırlarken, sonralarında ise meydana çıkan bir grup ile mahalleye uyuşturucu girmeye başlar. Düzen bozulmaya başlarken, uzun yıllar sonra Çukur’a Koçovalı’ların kaçıp giden oğulları geri döner. Yamaç Koçovalı’nın mahalleye dönmesi Çukur’a çok daha farklı düzenler gelecektir. Bu yeni düzen kurulurken, Yamaç Koçovalı Sena ismindeki bir kadınla tanışıp ona tutulur. Kısa süre içerisinde aşkları büyür ve evlenip, mahallede yaşamaya başlarlar. Fakat Çukur’da hayat başkalaşmaya başlar. Gökhan Horzum tarafından yazılan ve Sinan Öztürk tarafından senaryosu yazılan dizide heyecan hiçbir zaman bitmeden devam eder.

Yorum Yap

Yorum Yap