İlginizi Çekebilir
From Epix Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi izle

Death on the Nile, Disney Plus İzle

Death on the Nile, Disney Plus İzle
+ - 0

Agatha Christie gelmiş geçmiş en iyi polisiye yazarlarından biri olarak bilinir ve bu ünvanı da sonuna kadar hak eder. Disney Plus platformunda yer alan Death on the Nile filmi de Agatha’nın aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Tom Bateman, Annette Bening, Kenneth Branagh, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rosę Leslie, Emma Mackey, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders, Letitia Wright filmin kadrosunda yer alan isimler. Yönetmen koltuğunda ise Kenneth Branagh yer alıyor. Film her Agatha Christie romanı gibi sürprizlere gebe.

Death on the Nile İzle

Ünlü dedektif Hercule Poirot, 1937’de Mısır’da tatildeyken, Nil’de bir tekne gezisinde bir düğüne katılmaya davet edilir. Gerginlik ve kıskançlık yükselirken, bir katil cinayet işler. Poirot her zaman olduğu gibi cinayeti araştırmak ve suçu çözmek zorundadır. Olay epey karışık olmasına rağmen tecrübeli dedektif bu davayı çözmek ister. Ancak, işin içine girdikçe her şey daha da karmaşık bir hal alır. İhanetler, kandırmacalar, yalanlar, suçlamalar, iftiralar ve daha pek çok şey bir örümcek ağı gibi dedektifin etrafını sarar. Bu dava aldığı en zor davalardan biri olabilir. Olayda birçok ayrıntı var ve bu durum bazen anlarda izleyiciye sıkıcıymış gibi gelebilir. Fakat gizemin çözülmesi için her ayrıntı büyük öneme sahiptir.

Death on the Nile (Disney Plus)

Disney Plus genelde Marvel ve Star Wars içerikleriyle PR yapsa da bünyesinde bu gibi birçok film ve farklı diziler de mevcut. Sitede biraz dolaşıldığında çok farklı cevherlere ulaşmak da mümkün. Bazı yapımlar ise sizi çocukluğunuza götüren nostaljik yapımlar. Poirot bir Sherlock Holmes olmasa da gayet ilgi çekici bir karakter. Yönetmen onu ön plana çıkartmak için elinden gelen her şeyi yapmış. Filmde bolca diyalog var. Belli bir mekanda geçtiği içinse aksiyon biraz daha sınırlı. Film bazen yavaş ilerliyormuş hissi uyandırabiliyor, fakat sabırlı olmakta fayda var. Çok aşırı beklentileriniz yoksa sizi gayet eğlendirebilecek türden bir yapım.

Death on the Nile Seyret

Death On The Nile, yani Nil’de Ölüm yaşandığı dönemi de kıyafet ve kültürel anlayışıyla tamamen yansıtıyor. Filmde bolca aristokrat görüyoruz. Şampanyalar ve balolar sahnelerin önemli bir kısmını oluşturuyor. Sürükleyici kamera çekimleri, kıyafetler ve dekorlar görsel açıdan hayli etkileyici. Gal Gadot, Linnet Ridgeway rolünde bir kez daha göz alıcı, gizemli kadın rolünü üstleniyor. Kendisini bu rollerde görmeye alıştık. Filmin diğer oyuncuları da gayet iyi bir iş çıkarmışlar. Yapımla alakalı tek sorun cinayetin biraz geç işlenmesi ve zaman zaman boy gösteren durağanlık. Geri kalanında herhangi bir sıkıntı yok. Death On The Nile izlemek için Disney Plus abonesi olmak yeterli. Platform ülkemizde henüz yeni yayına başladı, ama buna rağmen pek çok kişinin ilgisini çekti. Özellikle de Marvel ve Star Wars fanlarının.

 

Yorum Yap