İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Amazon Film

Derin Sular, Deep Water, Amazon Prime İzle

Derin Sular, Deep Water, Amazon Prime İzle
+ - 0

Derin Sular, Deep Water, Amazon Prime İzle

“Öldüren Cazibe” ve “9 ½ Hafta”nın yönetmeninin yirmi yıl aradan sonra çektiği ilk film. Bu yüzden Adrian Lyne’ın üzerinde büyük bir baskı hissetmesi normal. Ben Affleck kendisine bu konuda epey yardımcı olmuş, keza oyunculuğu harikaydı. Strangers on a Train ve The Talented Mr. Ripley’i de yazan dahi Patricia Highsmith’in 1957 tarihli romanından uyarlanan Derin Sular Vic Van Allen (Affleck) ve karısı Melinda (Ana de Armas) çiftinin öyküsünü anlatıyor. Kızları Trixie için birlikteler, fakat çiftin arasında aşktan eser yokmuş gibi görüyoruz. En azından filmin başlarında izleyenlere yansıyan bu.

Derin Sular, Deep Water, Amazon Prime İzle

New Orleans’ta genç kızlarıyla birlikte yaşayan inanılmaz derecede zengin bir çift olan Vic ve Melinda Van Allen bir nevi açık evlilik yaşıyorlar. Başkalarıyla flörtleşme izinleri var. O yüzden, aldatma gibi bir durum söz konusu değil. Ancak, bu açıklığı en çok kullanan Melinda. Kocası bu durumu hiç istismar etmiyor, hatta hiç kullanmıyor diyebiliriz. Melinda zamanının çoğunu kasabadaki hülyalı, çoğunlukla aptal genç erkekleri kovalayarak ve bazen onları akşam yemeği için eve davet ederek geçiriyor. Vic bir noktaya kadar kıskançlığını saklamakta iyi. Filmin eğlenceli yanı, soğukkanlılığını kaybetmeden Melinda’ya ve onun birçok sevgilisine duyduğu küçümsemeyi ifade etmeyi başarması. Kendisini onlardan üstün görüyor.

Derin Sular, Deep Water, Amazon Prime İzle

Fakat, olaylar birden çetrefilli ve içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Melinda’nın aşıkları ölü olarak ortaya çıkmaya başlayınca, kasabada Vic’in sorumlu olduğuna dair söylentiler yayılmaya başlıyor. Bir salyangoz koleksiyonu olan ve Amerikan SİHA’larında kullanılan bir sistemin mucidi olarak milyonlar kazanan Vic bu masum görünüşünün altında gerçekten katil olabilir mi? Aslında genel anlamda dolaylı olarak katil. Çünkü icat ettiği sistem aynı anda daha fazla insanın silahlar tarafından öldürülmesini sağlayan bir sistem. Fakat, bu onu gerçek anlamda bir katil yapar mı? Bu sorunun cevabını bulmak bir komşularına kalıyor. Vic’i resmen kendisine takıntı haline getiriyor. Onun katil olduğunu kanıtlamak için zamanını ve parasını harcıyor. Filmi izlerken izleyici de çoğunlukla Vic karakterini bir katil gibi görmüyor.

Derin Sular, Deep Water, Amazon Prime İzle

Filmde birkaç yerde şakayla karışık Vic’in bir savaş suçlusu olduğu söylense de o sadece kafası çalışan bir mucit. Vic görünüşte yumuşak huylu, ayrılmayı beceremeyen, rastgele bir eş tarafından hırpalanmış, aslında acınması gereken bir adam. Kızları da anneden çok babaya benziyor. En azından zekasını ve kavrama yeteneğini babasından almış. Adrian Lyne her filmde olduğu gibi bu filme de biraz erotizm katmış, fakat 20 – 30 yıl önceki erotizm anlayışıyla şimdiki aynı değil. Pek çok izleyiciye bu film erotik gelmeyebilir. Deep Water, Derin Sular izlemek için amazon Prime Video üyesi olmak gerekiyor. Filmin Türkçe dil seçeneği mevcut. Amazon yavaş yavaş yeni içeriklerine Türkçe seçeneğini koymaya başladı ki, bu gayet iyi bir haber.

Derin Sular, Deep Water, Amazon Prime İzle

Yorum Yap