Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Reklamı Geç

Don’t Look Up, Netflix İzle

Keşfettiğiniz kuyruklu yıldızın dünyaya yakın bir süre içerisinde çarpacağını fark etseniz tepkiniz ne olur? Elbette bunu öncelikle en yetkili mecralarla ve kişilerle paylaşırsınız. Peki ya o kişiler durumun ciddiyetini bir türlü anlamak istemezse? Anladıklarında ise her şey için çok geç olursa? Leo DiCaprio ve Jeniffer Lawrence’in başrollerinde olduğu Netflix yapımı Don’t Look Up izleyenlere bu sorunun cevabını veriyor. Filmi izlerken özellikle bazı karakterlere acayip derecede sinirlenecek olmanız bir gerçek. Filmin içinde dram, komedi ve bolca eleştiri var. Bu eleştiriler hem siyasi hem de toplumsal. Dünya yok olmanın arefesinde ve kimse üzerine düşeni yapmıyor.

Don’t Look Up, Netflix İzle

İki astronom dünyaya bir kuyruklu yıldızın çok hızlı bir şekilde yaklaştığını hesaplar. Gezegenin sadece altı aylık ömrü kalmıştır ve üzerindeki tüm hayatın silineceği de tartışmasız bir gerçektir. Bilim insanları Mindy ve Dibiasky öncelikle ABD başkanı ile görüşürler. ancak onun kelimenin tam anlamıyla dünya umrunda değildir. Partisiyle alakalı skandalları ve seçimleri düşünmektedir. Hatta bu yok oluş konusunu seçim kampanyasına eklemek ister. Mindy ve Dibiasky daha sonra mesajlarını medyaya iletirler, fakat kendilerine genel olarak hiçbir ciddiyeti bulunmayan bir sabah programında yer bulurlar. Ünlülerin ayrılık haberi daha çok ilgi görmektedir. Bu durum Dibiasky’i aşırı derecede kızdırır ve bir öfke patlaması yaşar.

Don’t Look Up, Netflix İzle

Genç bilim insanının bu öfke patlaması sosyal medyada alay konusu olur. Yavaş yavaş dünya ne hali varsa görsün diye düşünmeye başlar. Profesör Mindy ise şöhretin gazıyla epey değişmeye başlamıştır. Hatta karısını aldatmaya bile başlar. Olaylar artık çığırından çıkmıştır. Dünyayı kurtarmak için yapılan kuyruklu yıldızı yok etme planı ise iptal edilir. Yıldız içerisinde altın ve değerli madenler bulunmaktadır ve filmde yer alan bir teknoloji devi başkanı ikna ederek yıldızı yok etmeyi değil etkisiz hale getirmeyi önerir. Artık işin içine para da girmiştir. Bu yönteme o kadar güvenilir ki bir B planı bile oluşturulmaz. Fakat operasyon gününde her şey ters gider ve başarısızlık yaşanır. Kuyrukluyıldız hala tek parçadır.

Don’t Look Up, Netflix İzle

Film dünya çapında birçok izleyici ve eleştirmenden farklı görüşler aldı. Bazıları filmi basit ve yavan bulurken bazıları ise çok sevdiğini belirtti. Don’t Look Up kadro açısından birçok yıldızı bünyesinde barındıran bir yapım. Bu kadar yıldızı bir arada görüp izlemek bile gayet keyifli. İzleyiciler bu kadroyu görünce kusursuz bir film bekleyebilir, ancak büyük ihtimalle bu beklenti sonuçsuz kalacak. Don’t Look Up daha önce anlatılmayan bir şeyi anlatmıyor ya da daha önce eleştirilmeyen şeyleri eleştirmiyor. Sadece eğlenmek ve güzel zaman geçirmek isteyen seyirciler içinse gayet yeterli bir performansı var. Don’t Look Up filmi ni izlemek için Netflix üyesi olmak gerekiyor. Platformda birçok yerli ve yabancı yapım da mevcut.

Don’t Look Up, Netflix İzle

2 Görüntülenme
Don’t Look Up, Netflix İzle

Don’t Look Up, Netflix İzle