İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog

Dudullu Postası

Dudullu Postası
+ - 0

Dudullu Postası

Dudullu postası komedi kategorisinde olan kısa bir dizidir. Oyuncu kadrosu ve komedi türünde olması sebebiyle ilk bölümü merakla beklenmiştir. Televizyonda yayınlanan dizilerin genellikle hep polisiye ya da romantik tarz da olması komedi severleri sıkan bir durum olmuştu. Komedi dizilerinin yapılmıyor olması bu diziye olan yoğun talebe sebep oldu. Dizi iyi oyuncu kadrosu ve senaryosuyla merakla beklenmiştir.

Dudullu postası kısa bir dizi olarak izleyici ile buluşmuştur. 14 bölüm olan bu dizinin bitmesi izleyicilerini üzmüştür. Bu türde dizilerin daha uzun sürmesini bekleyen izleyiciler bu duruma biraz şaşırmışlardır. Hem güldüren hem de keyifli zaman geçirmeye sebep olan dizi izleyicileri mutlu etmiştir. Bu sayede dizi kısa bir sürede ciddi bir izleyici kitlesine ulaşmıştır.

Dudullu Postası

Dudullu Postası Dizisinin Konusu Nedir?

Dudullu Postası, gazeteciliği hayatının odak noktası olarak görmüş fakat bu alanda yeteneksiz olmasına rağmen kendisini en iyi gazeteci olarak gören Asım’ın Dudullu’da yerel gazete çıkarmak istemesiyle başlamaktadır. Asım, kendisine hayran olan ve kendisini her zaman en iyi gören biridir. Bundan dolayı da yerel bir gazete açma yoluna girmiştir. Yeni açılan gazetede en yakın arkadaşları ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Bu girdiği yolda aynı zamanda aşık olmuş ve zorlu bir aşk macerasına da adım atmıştır.

Dudullu Postası hem eğlenceli ve sürükleyici bir dizi olmuştur. Günlük hayatı eğlenceli bir şekilde gösteren dizi izleyiciyi sıkmadan keyiflendirmiştir. Dizinin ana konusu Asım ve gazetecilik yolu olmuştur. Bu yolda arkadaşları ve aşık olduğu kız ile ilgili olaylar da diziye konu olmuştur.

Dudullu Postası

Dudullu Postası Oyuncu Kadrosu

Dizinin oyuncuları diziye hayat veren karakterler olmuştur. Her bir oyuncu dizinin konusuna adapte olarak o akışa kendilerini bırakmıştır. Bundan dolayı da dizi eğlenceli ve sürükleyici hale gelmiştir.

Oyuncular; Erkan Can, Hazar Ergüçlü, Bülent Şakrak, Güven Kıraç, Taner ölmez, Ayda Aksel ve Ahmet Rıfat Şungar olarak izleyicinin karşısına çıkmıştır.

Oyuncu kadrosunu izleyiciler de sevmiş ve keyifle diziyi izlemiştir.

Dudullu Postası Nerede Çekildi

Dudullu Postası, İstanbul’un Dudullu ilçesinde çekilmiştir. Genel olarak Ümraniye Dudullu’da çekilen dizi çeşitli mekânları da dizide izleyici ile buluşturmuştur. Gazeteciliğe merak sarmış Asım ve arkadaşlarının kısa hayatının gösterildiği dizide Dudullu’nun mekânlarının gösterildiği de bilinmektedir.

Dudullu Postası İzleyici Yorumları

Dudullu Postası dizisinin izleyici yorumları tam anlamıyla olumlu olmuştur. Olumsuz yorumların bulunmadığı dizi de, olumlu yorumlar hakim olmuştur. Dizi genel olarak kötüye meğilli şeyleri içermemektedir. TV dizilerinin konusu genellikle polisiye, şiddet ya da romantik olarak izleyicinin karşısına çıkmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda komedi dizilerinin yapılması ve tutması görülmekteydi fakat günümüzde komedi türüne çok yer ayrılmamaktaydı. Dolayısıyla bu dizinin sevilmesinin sebebi aranan komedi türünün olmamasıdır.

Dizinin sevenleri yüksektir. İzleyiciler dizinin kısa sürmesinden çok uzun sürmesini istediler. Dizinin ilk bölümü Kanal D’de yayınlanmıştır ve BluTv’de de bölümleri yayınlanmaya başlanmıştır. İzlemeyenlerin oradan izlemesi tavsiye edilmektedir. Diziyi yeni keşfedenlerin diziyi keyifle izlediği görülmektedir. Dizi ile ilgili yorumlar genellikle Twitter üzerinden yapılmaktadır. Sosyal medya da diziler ve filmler ile ilgili görüşler belirtilmektedir. Çoğu kişi dizi/film tavsiyesi istemektedir ve bu yorumları dikkate almaktadır. Dolayısıyla diziye olan yorumlar da bu anlamda önemlidir.

Dudullu Postası dizinin izleyici yorumlarına sosyal medyadan da ulaşabilirsiniz. İzleyiciler bölümleri heyecanla ve devamlılıkla izlerler. Bir diğer bölümün çıkması için sabırsızlanırlar. Bu süreçte de sosyal medya üzerinden yorum yapabilirler. Görünen bir gerçek, dizinin beğenildiğidir.

Dudullu Postası Hakkında

Dizi hakkında çok konuşulan bir diğer konu ise dizideki karakterler olmuştur. Birçok dijital mecrada dizideki karakterlerle ilgili içerikler yayınlanmıştır. Dizinin Türkiye’de en çok saten karikatür ve mizah dergisi Penguen’den uyarlandığı da bilinen bir gerçektir. Karikatür serisinin takipçileri dizinin ne kadar eğlenceli olduğunu tahmin edebilmektedirler. Dizi BluTv’de beğenilen orijinal diziler arasında bulunmaktadır.

Yönetmeninin de karikatür ve mizah ile ilgili olması diziyi başarıya sürükleyen faktör olmuştur. Diziyi izlemeyenlerin izlemesi tavsiye edilmektedir. Eğlenceli ve keyifli bir zaman dilimi yaratarak gününüzün iyi geçmesini sağlayacaktır. Dizilerin insan alışkanlıklarında bulunduğu bir gerçektir. Özellikle komedi ve eğlence odaklı diziler insanı olumlu etkilemekte bire bir etkiye sahiptir.

Yorum Yap