Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Reklamı Geç

Düşmanların En İyisi, The Best Of Enemies Netflix İzle

Bugüne kadar ırkçılıkla alakalı pek çok dizi ve film çekildi. Bunlardan birisi de Netflix platformunda yayınlanan ve yakın zamanda izleyiciyle buluşan Düşmanların En İyisi filmi. 1971 yılında, C.P. Ellis, Amerika Birleşik Klanları’nın liderlerinden biriydi. Ku Klux Klan’ın önde gelen isimlerindendi. Bilindiği üzere bu örgüt ırkçı bir örgüt ve özellikle de siyahi karşıtı eylemleriyle biliniyor. Ann Atwater, şehrin Afrikalı-Amerikalı sakinlerine daha iyi muamele edilmesini savunan bir fuarcılık aktivistiydi. Film bir araya gelmesi imkansız gibi görünen bu iki insanın dostluğunu, nasıl arkadaş olduklarını ve öykülerini anlatıyor.

Düşmanların En İyisi, The Best Of Enemies Netflix İzle

Osha Gray Davidson’ın bir kitabında kronikleşen hikayenin gerçekleri göz açıcı ve ilham verici ve Robin Bissell tarafından yazılan ve yönetilen film, yerel siyasetin ayrıntılı zorlukları hakkında bazı büyüleyici ayrıntılar içeriyor. Gayet duygusal ve düşündürücü bir yapım. Oyunculuk performansları da üst düzey. C.P. ailesini seviyor ve siyahlardan nefret ediyor, bu da onu kendi zamanının ve mekânının oldukça normal bir beyaz insanı yapıyor. O zamanlar ırkçılık belli bölgelerde hayli yaygın. C.P. ve Klan kardeşleri özellikle aşırı değil. Cüzdanlarında üyelik kartları taşıyorlar ve Durham’ın birçok siyasi lideriyle ve ırksal ilerlemeye karşı bir artçı eylemle savaşan önde gelen beyaz vatandaşlarla açıkça ittifak kuruyorlar. Çok fazla şiddet eylemine karşımıyorlar.

Düşmanların En İyisi, The Best Of Enemies Netflix İzle

Önceki on yılın medeni haklar mevzuatına rağmen, Ann hala tamamen beyaz adamlardan oluşan bir Kent Konseyi’nin önünde temel adaleti savunuyor. Ona sırtını dönenleri görüyoruz. Bir yangın Ann’in kızlarından birinin devam ettiği okula zarar verdiğinde beyaz ve siyah çocukların birlikte eğitim alması gerektiğini savunuyor. C.P. ve dostları bu fikir karşısında dehşete düşüyor. Mahkeme salonu tartışmaları, sokak gösterileri ve yasama mücadeleleri yoluyla toplumsal değişimi dramatize eden filmler var. Düşmanların İyisi diğerlerinden biraz daha farklı. Şiddetten çok iki tarafın da siyasi mücadeleleri söz konusu. Her ne kadar karşı taraf ırkçılık gibi kabul edilemez bir fikri savunsa da bunu şiddetle değil fikirlerle ve tartışarak ortaya koyuyor.

Düşmanların En İyisi, The Best Of Enemies Netflix İzle

Ann, C.P.’nin ailesine bir iyilik yapmayı kendine görev edinir ve bu onun inançlarını sorgulamasına neden olur. Bu arada, Klan’ın içindeki ve dışındaki ırkçı dostları, entegrasyonu desteklemesi muhtemel görünen beyaz katılımcıları korkutmaya çalışır. C.P. ve siyahi bir kadınla dostluğu onu dışlanma tehlikesiyle baş başa bırakır. Filmde beyazların yaşantılarına değinilirken siyahi karakterlerin hayatları ise atlanmış. Ana karakterin bile çocuklarını zar zor görüyoruz. Gerçek hikayelerden esinlenen bir film için bu bir eksiklik olarak görülebilir. Ancak, yavaş temposuna rağmen izleyiciyi ekrana bağlamayı biliyor. Düşmanların En İyisi izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Özellikle politik ve yakın tarih içerikli yapımlardan hoşlanan seyircilerin ilgisini çekme potansiyeline sahip bir seçenek.

Düşmanların En İyisi, The Best Of Enemies Netflix İzle

2 Görüntülenme
Düşmanların En İyisi, The Best Of Enemies Netflix İzle

Düşmanların En İyisi, The Best Of Enemies Netflix İzle

Resimler 2