Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Reklamı Geç

Bilim kurgu türü her zaman hem sinema hem de dizi izleyicisinin en çok ilgisini çeken türlerden biri olmuştur. Dijital platformlar da bu ilgiyi gayet net olarak bildiklerinden hemen her yayın döneminde yeni bilim kurgu içerikleri piyasaya sürer. Bunlardan bazıları büyük kitleler tarafından beğenilir. Amazon Prime Video’da yayınlanan Electric Dreams de bu sevilen ve ilgi gören yapımlardan biri. Her bölüm farklı konuların işlendiği bir antoloji. Elbette her bölümde farklı ünlü oyuncular yer alıyor. Robotlar, kıyamet sonrası dünya, gelecek tasvirleri, distopyalar… Bilim kurgu hayranlarının aradığı ne varsa bu dizide mevcut.

Electric Dreams İzle

Geçmişin klasik uzay yapımlarının yanında yakın gelecek de bölümlerde sık sık konu olarak ele alınmış. Dizi birçok bölümü gerçeğin doğası hakkında tartışmalara giriyor ve robotik arkadaşlarımızın uğursuz tehditler olup olmadığını merak ediyor. Hikayeler yazar Philip K. Dick’in eserlerine dayanıyor. Dick kurgu konusunda uzman bir yazardı. Eserlerinde insanı ele alırken onların gelecekte gezegeni ne hale getireceklerine de sık sık vurgu yapardı. Dick’in vizyonları çalışmalarında ne kadar garip bir şekilde ortaya çıkarsa çıksın daima yaratıcıydı. Black Mirror gibi, Electric Dreams de uzay araştırmalarından sanal gerçeklik simülasyonlarına kadar çok çeşitli konuları kapsayan kendi bağımsız bölümlerine sahiptir. Ancak, rakibi kadar etki bıraktığı söylenemez.

Electric Dreams Seyret

Zorlayıcı bir bilim kurgu hikayesi anlatmak, özellikle yazar sıfırdan bir dünya inşa ederken kolay değildir. Yeniden tasarlanan Battlestar Galactica gibi türün en iyi örneklerinden bazıları, günümüz sorunlarını alıp fütüristik bir ortama yerleştiriyor. Bu basit ama etkili tarz, bu yeni dünyaları ilişki kurabileceğimiz drama ile temellendirmeye yardımcı oluyor. Yani konular her ne kadar gelecekte geçerse geçsin aslında günümüzün de sorunlarını içeriyor. Genel olarak, heyecanlanacak çok şey var. Blade Runner’ın arkasındaki adamın çılgınca yaratıcı fikirleri var ve bunların çok yetenekli bir yazar ve yönetmen grubu tarafından hayata geçirildiğini görmek harika. Hiçbir bölüm izleyeni sıkmıyor, aksine düşünmeye sevk ediyor.

Electric Dreams (Prime Video)

Electric Dreams türünün gayet iyi örneklerinden biri. Real Life, The Hood Maker, Father Thing gibi öyküler özellikle izlenmesi gereken hikayeler. Tabii daha fazlası da var. İzleyene birbirinden farklı dünyalar sunulmuş ve bu dünyaların hemen hepsinde insanların bir şeylerle mücadele etmesi gerekiyor. Robotlar, uzaylılar ve hatta bazen birbirleriyle de. Gelecekte böyle şeyler yaşanacak mı bilemeyiz, ancak ortamı oluşturmak ve izleyenlere yansıtmak için epey masraf yapıldığı belli. Kelimenin tam anlamıyla kalite akıyor. Zaten oyuncular da Hollywood’un sevilen oyuncuları arasından seçilmiş. Electric Dreams izlemek için Amazon Prime üyesi olmak gerekiyor. Şu an ülkemizde fiyatı en uygun olan platform. Her ne kadar içerik sayısı çok fazla olmasa da olanlar da hayli kaliteli yapımlar. Üstelik Türkçe içerikler de yer almaya başladı.

 

1 Görüntülenme
Electric Dreams, Amazon Prime Video İzle

Electric Dreams, Amazon Prime Video İzle

Kategori

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap